Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Aktualności > Spotkanie polskich firm z ukraińską agencją w Kijowie
Artykuł

Spotkanie polskich firm z ukraińską agencją w Kijowie

W siedzibie Państwowej Agencji Odbudowy i Rozwoju Infrastruktury Ukrainy odbyło się kolejne spotkanie polskich firm ze stroną ukraińską. Rozmowy dotyczyły udziału w odbudowie Ukrainy oraz usprawniania procedur i współpracy pomiędzy stroną polską i ukraińską.

Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Kijowie oraz Ambasada RP w Kijowie w dniu 10 sierpnia zorganizowały spotkanie polskiego biznesu z Państwową Agencją Odbudowy i Rozwoju Infrastruktury Ukrainy. Agencja ta jest obecnie jednym z głównych podmiotów zarządzających procesami odbudowy kraju ze zniszczeń spowodowanych rosyjską inwazją. W spotkaniu udział wzięła Oleksandra Azarkhina, Wiceminister Rozwoju Wspólnot, Terytoriów i Infrastruktury Ukrainy. Przedstawiciele polskich firm uczestniczyli w wydarzeniu na żywo w Kijowie oraz zdalnie. Zaprezentowane zostały bieżące informacje dotyczące przebiegu procesów odbudowy, omówiono także realizowane projekty i zapotrzebowanie na kluczowe usługi i materiały.

Wydarzenie zostało poświęcone przede wszystkim aspektom prawnym ukraińskiego systemu zamówień publicznych w kontekście udziału firm z Polski w projektach odbudowy Ukrainy. Polski biznes miał okazję zgłosić swoje uwagi i zastrzeżenia do systemu oraz propozycje jego usprawnienia. Rozmowy dotyczyły wymagań i procedur przetargowych oraz zasad dostępu do przetargów dla zagranicznych podmiotów.

Strona ukraińska potwierdziła, że przekazane uwagi staną się podstawą do opracowywanych zmian w ukraińskim prawie, aby udział polskiego biznesu był szerszy i bardziej skuteczny. Podkreślano, że zapoczątkowana wymiana informacji przyczyni się do zbliżenia ukraińskiego systemu zamówień publicznych do standardów unijnych, a także zwiększenia jego przewidywalności i transparentności.

Źródło

  • Wszystko
  • Aktualności (15)
  • Wiedza (4)
  • Kalendarz (21)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.