Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Aktualności > Rynek transportu w Polsce i na świecie – maj 2023
Artykuł

Rynek transportu w Polsce i na świecie – maj 2023

rynek transportu okładka raportu

Zapraszamy do zapoznania się z wydanym przez Biuro Analiz Polskiego Funduszu Rozwoju raportem „Rynek transportu w Polsce i na świecie – maj 2023 r. ”.

Najważniejsze informacje jakie można znaleźć w najnowszej wersji raportu:

  • Zatrudnienie w transporcie i gospodarce magazynowej na koniec I kwartału 2023 r. wyniosło 698.000 osób (+1,2% rdr.) i było na najwyższym poziomie w historii.
     
  • Od I kw. 2014 r. dynamika roczna zatrudnienia w transporcie jest większa niż zatrudnienia ogółem. Udział zatrudnienia w transporcie i gospodarce magazynowej w I kw. 2023 r. wyniósł 7,2% i był na najwyższym poziomie od co najmniej 2002 roku.
     
  • W marcu 2023 r. przewieziono w Polsce drogą kolejową około 31,1 mln pasażerów. W ujęciu rocznym liczba przewiezionych pasażerów wzrosła o 9,7%, w ujęciu miesięcznym zwiększyły się o 14,0%.
     
  • Zgodnie z eksperymentalnymi statystykami ONZ ruch morski w portach strefy euro rośnie i jest na najwyższym poziomie od października 2019 r. Także w portach USA i Chin ruch morski osiąga rekordowo wysokie poziomy.

Pełną wersję raportu znajdziesz na stronie Polskiego Funduszu Rozwoju

Polski Fundusz Rozwoju S.A.

Krucza 50, 00-025 Warszawa

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.