Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Aktualności > Rynek transportu w Polsce i na świecie – czerwiec 2023
Artykuł

Rynek transportu w Polsce i na świecie – czerwiec 2023

rynek transportu okładka raportu

Zapraszamy do zapoznania się z wydanym przez Biuro Analiz Polskiego Funduszu Rozwoju raportem „Rynek transportu w Polsce i na świecie – czerwiec 2023 r. ”.

Najważniejsze informacje jakie można znaleźć w najnowszej wersji raportu:

  • W maju 2023 r. wynagrodzenie w transporcie i gospodarce magazynowej wyniosło 6962 zł (+15,3% rdr.), w porównaniu do 7182 zł (+12,2% rdr.) w sektorze przedsiębiorstw ogółem. Wynagrodzenie w transporcie i gospodarce magazynowej jako % wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw ogółem wzrosło do 97%.
     
  • Ceny detaliczne w zakresie transportu w maju 2023 r. były o 3,2% niższe niż rok wcześniej, wobec +4,6% rdr. miesiąc wcześniej i +25,8% z maja 2022 r. Majowy spadek cen w zakresie transportu był pierwszym spadkiem cen w ujęciu rocznym od lutego 2021 r.
     
  • W kwietniu masa towarów przewiezionych drogą kolejową była na najniższym poziomie od lutego 2021 r.
     
  • Cena benzyny w Polsce w maju zmniejszyła się w ujęciu miesięcznym o 0,7%, w ujęciu rocznym była o 12,9% niższa. Ceny oleju napędowego od października 2022 r. zmniejszają się – w maju br. spadek wyniósł 3,0% mdm i 13,7% rdr.

Pełną wersję raportu znajdziesz na stronie Polskiego Funduszu Rozwoju

Polski Fundusz Rozwoju S.A.

Krucza 50, 00-025 Warszawa

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.