Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Aktualności > Program Digitrans – do 30 tysięcy złotych na cyfrową transformację
Artykuł

Program Digitrans – do 30 tysięcy złotych na cyfrową transformację

Polskie mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa stają przed szansą znaczącego rozwoju dzięki nowemu programowi grantowemu Banku Światowego – Digitrans. Program, w którym do zdobycia jest wsparcie do 30 tys. zł na cyfryzację, ma pomóc firmom zwiększyć ich konkurencyjność, usprawnić działanie i podnieść zyskowność.

Elektroniczne dokumenty na tle pracującego biznesmana, ilustracja dla programu Digitrans

Pilotażowy projekt realizowany przez Bank Światowy oraz  Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości skierowany jest do mikro-, małych i średnich firm prowadzących działalność w województwach mazowieckim, warmińsko-mazurskim i małopolskim zainteresowanych cyfryzacją swoich operacji. Firmy, które chcą wziąć udział w programie Digitrans, muszą działać na rynku co najmniej 12 miesięcy i zatrudniać od 5 do 35 pracowników. Jak podkreśla wiceminister rozwoju i technologii Ignacy Niemczycki, „cyfrowa transformacja to realna możliwość zwiększenia konkurencyjności firmy”.

Rodzaje wsparcia

Program Digitrans oferuje różnorodne formy wsparcia, w tym:

  • dotacje do 8 tys. zł na zakup licencji i oprogramowania,
  • ocenę poziomu cyfryzacji, pozwalające porównać działania firmy z innymi na rynku polskim,
  • pomoc w opracowaniu planu transformacji cyfrowej,
  • indywidualne doradztwo w zakresie wdrażania technologii,
  • profesjonalne szkolenia z zakresu transformacji cyfrowej.

Korzyści z cyfryzacji

Cyfryzacja przynosi firmom liczne korzyści, jak zwiększenie sprzedaży, obniżenie kosztów, poprawę efektywności operacyjnej, a także możliwość optymalizacji produktów i usług. Mimo dostępu do wielu produktów cyfrowych przedsiębiorstwa często borykają się z brakiem dostępu do spersonalizowanych informacji, które pomogłyby im w pełni wykorzystać potencjał cyfrowy.

Terminy realizowania świadczeń

Świadczenie pomocy w ramach programu Digitrans rozpocznie się w czerwcu i będzie realizowane w dwóch turach:

  • I tura: czerwiec/lipiec 2024 r. dla firm z województwa mazowieckiego
  • II tura: wrzesień/październik 2024 r. dla firm z województw: mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego i małopolskiego.

Przypisanie poszczególnych firm do tur w województwie mazowieckim należało będzie do realizatora, czyli Koalicji na rzecz Polskich Innowacji.

Jak złożyć wniosek w programie Digitrans?

Zainteresowane firmy mogą aplikować przez prosty formularz zgłoszeniowy, gdzie znajdują się również szczegółowe informacje o programie.

Źródło: Ministerstwo Rozwoju i Technologii

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.