15.04.2024
Pozytywne nastroje wśród przedsiębiorców aktualne, ale w marcu spowolniły
Pokazują to wyniki Miesięcznego Indeksu Koniunktury (MIK) przeprowadzone przez Polski Instytut Ekonomiczny i Bank Gospodarstwa Krajowego.

W marcu Miesięczny Indeks Koniunktury (MIK) spadł o 0,9 punktu, osiągając poziom 101,1 punktów. Niemniej jednak, nadal panują pozytywne nastroje wśród przedsiębiorców. W porównaniu z zeszłorocznym odczytem (96,8 punktów), obecny MIK jest wyższy o 4,3 punktu. Wskaźniki związane z zatrudnieniem, wynagrodzeniem, mocami produkcyjnymi oraz płynnością finansową utrzymują się powyżej neutralnego poziomu (100 punktów). Pomimo spadku MIK w większości branż, handel, produkcja oraz budownictwo nadal wykazują pozytywne tendencje, zwłaszcza w średnich i dużych firmach.
Źródło: Polski Instytut Ekonomiczny
- Wszystko
- Aktualności (1003)
- Wiedza (536)
- Kalendarz (1818)
- Centrum Wsparcia (350)
-
ArtykułAfryka – kontynent dużych możliwości dla polskich firm
Dynamicznie rozwijające się gospodarki z młodą, ambitną populacją
ArtykułKultura biznesu w Algierii
Algieria jest krajem o bogatej historii, zróżnicowanym społeczeństwie i unikalnej kulturze biznesu
-
WydarzenieMisja wyjazdowa na targi UzFood 2026
Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. zaprasza do udziału w misji wyjazdowej na targi UzFood 20…
WydarzenieStoisko PAIH na targach HOSPITALAR 2026
Polska Agencja Inwestycji i Handlu zaprasza polskich przedsiębiorców z sektora medycznego do udziału…
Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.