Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Aktualności > PartFinder pomoże nawiązać współpracę badawczą
Artykuł

PartFinder pomoże nawiązać współpracę badawczą

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju uruchomiło nowe narzędzie – PartFinder. To rozwiązanie dla grup badawczych, które aktywnie szukają partnerów lub są zainteresowane nawiązaniem współpracy z innymi jednostkami z kraju i z zagranicy. Narzędzie w istotny sposób ułatwi tworzenie krajowych i międzynarodowych konsorcjów badawczych oraz wspólne startowanie w konkursach grantowych.

Obecnie w ofercie Centrum znajduje się ponad 70 programów międzynarodowych. Do tej pory ich potencjalni beneficjenci borykali się z trudnościami już na najwcześniejszym, a zarazem kluczowym etapie przygotowywania projektu naukowo-badawczego, czyli nawiązaniu kontaktu i współpracy z parterami z zagranicy. Dzięki wdrożeniu PartFindera NCBR udostępnia rodzimym przedsiębiorstwom i jednostkom badawczym wyszukiwarkę partnerów do realizacji projektów międzynarodowych. Narzędzie będzie umożliwiało zarówno zamieszczenie ogłoszeń o chęci nawiązania współpracy, jak również wyszukiwanie partnerów do wspólnej realizacji badań.

Funkcjonalność aplikacji

Dostęp do PartFindera nie wymaga logowania i w takim widoku podstawowym narzędzie oferuje podgląd podstawowych danych jednostek. Jednak dzięki stworzeniu unikalnego konta użytkownika, funkcjonalność rozszerzy się o możliwość przeglądania szczegółów ogłoszeń (jak np. dane kontaktowe), dodawanie własnych ogłoszeń, tworzenie list ulubionych podmiotów, czy personalizację profilu.

Zalogowani użytkownicy mają możliwość zamieszczania ogłoszeń o współpracy naukowo-badawczej, biznesowej, szkoleniowej, itp. W ich ramach można zamieścić takie informacje jak: data ważności ogłoszenia, kontakt, obszar zainteresowań (wg klasyfikacji OECD, z krótkim opisem proponowanego projektu i słowami kluczowymi), kraj poszukiwanego partnera, oczekiwania dotyczące współpracy oraz partnerów czy inne, dodatkowe informacje. Ponadto, istniejące już w systemie ogłoszenia można filtrować pod kątem obszaru badawczego, typu partnera, słów kluczowych czy terminu zamieszczenia.

Wejdź do PartFindera tutaj

Źródło

  • Wszystko
  • Aktualności (474)
  • Wiedza (244)
  • Kalendarz (851)
  • Centrum Wsparcia (321)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.