Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Aktualności > Od dziś elektroniczne świadectwa fitosanitarne
Artykuł

Od dziś elektroniczne świadectwa fitosanitarne

Od 1 lipca 2022 r. zaczynają obowiązywać elektroniczne świadectwa fitosanitarne towarzyszące polskim produktom rolnym eksportowanym do krajów trzecich.

Elektroniczne świadectwa fitosanitarne to rozwiązanie upraszczające i ułatwiające procedury certyfikacji eksportowej. Wychodzi ono naprzeciw oczekiwaniom polskich rolników i eksporterów – coraz więcej państw trzecich dopuszcza bowiem obecnie taką formę certyfikacji – informuje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Oczywiście elektroniczne świadectwa fitosanitarne nie wypierają tych wydawanych w tradycyjnej, papierowej formie.

Resort zapewnia, że Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, wydająca świadectwa fitosanitarne, jest w pełni przygotowana do wprowadzanych rozwiązań.

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.