Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Aktualności > Nowa usługa w aplikacji mObywatel
Artykuł

Nowa usługa w aplikacji mObywatel

W ostatnich dniach maja 2024 roku użytkownicy aplikacji mObywatel 2.0 zyskali dostęp do nowej funkcji o nazwie „Firma”, która znacząco upraszcza prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej. Usługa, opracowana w celu ułatwienia zarządzania firmowymi danymi, umożliwia szybkie przesyłanie informacji do faktur, jak również bieżące sprawdzanie statusu wpisów w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG).

Starszy mężczyzna przed laptopem. W ręku trzyma telefon, patrzy na wyświetlacz

Kluczowe funkcje usługi Firma w mObywatel

W aplikacji mObywatel 2.0 przedsiębiorca może:

  • pobierać zaświadczenia o wpisie w CEIDG – przedsiębiorcy mogą łatwo pobierać zaświadczenia bezpośrednio na swoje urządzenia mobilne w formacie PDF,
  • udostępniać dane do faktury – usługa umożliwia przesyłanie kluczowych informacji takich jak NIP czy REGON za pomocą SMS, e-maila lub komunikatora,
  • weryfikować dane firmy – dzięki aplikacji mObywatel przedsiębiorcy mogą na bieżąco sprawdzać poprawność danych swojej firmy.

Korzyści i bezpieczeństwo

Oprócz wygody usługa Firma gwarantuje aktualność danych dzięki automatycznemu pobieraniu informacji z CEIDG przy każdym uruchomieniu aplikacji. Użytkownicy mogą śledzić różne statusy swojej działalności gospodarczej, takie jak aktywna, oczekująca na rozpoczęcie, czy zawieszona.

Łatwa aktualizacja i korekta danych

W przypadku potrzeby korekty danych przedsiębiorcy mogą łatwo aktualizować informacje bezpośrednio przez Konto Przedsiębiorcy lub na stronie Biznes.gov.pl. To znacząco ułatwia utrzymanie wszystkich firmowych danych na bieżąco i zgodnie z prawem.

Usługa Firma w aplikacji mObywatel 2.0, która ułatwia przedsiębiorcom zarządzanie jednoosobową działalnością, jest znaczącym krokiem naprzód w cyfryzacji usług publicznych. Dzięki szybkiemu dostępowi do kluczowych informacji oraz funkcjonalności znacząco przyczynia się do usprawnienia procesów biznesowych i administracyjnych.

Źródło: Ministerstwo Rozwoju i Technologii

  • Wszystko
  • Aktualności (622)
  • Wiedza (273)
  • Kalendarz (1037)
  • Centrum Wsparcia (323)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.