Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Aktualności > Można już wnioskować o dofinansowanie – Seal of Excellence
Artykuł

Można już wnioskować o dofinansowanie – Seal of Excellence

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) ogłosiło konkurs Seal of Excellence, finansowany z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) o budżecie 35 mln zł.

biznesmen biegnie wewnątrz koła

Cel programu

Głównym celem programu EIC Accelerator jest wspieranie MŚP o wysokim potencjale wzrostu, które dysponują przełomowymi rozwiązaniami przynajmniej na etapie prototypu i planują ich wprowadzenie na rynek europejski oraz globalny.

Konkurs zapewnia wsparcie dla projektów obejmujących badania przemysłowe i eksperymentalne prace rozwojowe.

Dla kogo program

Konkurs jest skierowany do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które mogą zgłaszać projekty badawczo-rozwojowe z certyfikatem Seal of Excellence, przyznanym przez Komisję Europejską w ramach instrumentu EIC Accelerator programu „Horyzont Europa”.

Konkurs Seal of Excellence wspiera rozwijanie zdolności badawczych i innowacyjnych oraz wykorzystywanie zaawansowanych technologii.

Projekty muszą być zgodne z oryginalnymi założeniami, zasobami i celami projektów z certyfikatem Seal of Excellence oraz wpisywać się w Krajowe Inteligentne Specjalizacje. Certyfikat musi być wystawiony nie później niż 18 miesięcy przed dniem złożenia wniosku. Wnioski można składać od 10 czerwca do 2 sierpnia 2024 roku, a ich ocena potrwa 70 dni od zakończenia naboru. Maksymalna wysokość dofinansowania wynosi 2,5 mln euro na projekt, przy czym dofinansowanie nie może przekroczyć 70% kosztów kwalifikowalnych prac B+R. Projekty mogą trwać do 31 grudnia 2029 roku.

Więcej informacji oraz dokumentacja konkursowa znajdują się na stronie NCBR.

Źródło: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju

Spis treściTable of contents

  • Wszystko
  • Aktualności (632)
  • Wiedza (273)
  • Kalendarz (1050)
  • Centrum Wsparcia (323)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.