Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Aktualności > Mondelēz zainwestuje 1 mln USD w OZE
Artykuł

Mondelēz zainwestuje 1 mln USD w OZE

Mondelēz zainwestuje w Polsce 1 mln USD w OZE. Chce wybudować przy swoich zakładach produkcyjnych własne instalacje fotowoltaiczne. Tym samym do 2050 roku osiągnąć zerową emisję gazów cieplarnianych netto w całym łańcuchu dostaw. W ten sposób realizując ciąg dalszy idei zrównoważonego rozwoju.

pracownica patrząca na farmę paneli słonecznych

Będzie to pierwsza instalacja w Polsce, która skorzysta z nowelizacji ustawy o prawie energetycznym, pozwalającej na uruchamianie linii bezpośrednich.

Mondelēz Polska jest częścią rodziny firm Mondelēz International, jednego z największych producentów spożywczych na świecie. Firmy o globalnym zasięgu. W Polsce Mondelēz obecna jest od ponad 30 lat i zatrudnia około 5100 pracowników w swoich siedmiu zakładach produkcyjnych.

Projekt inwestycyjny obejmuje budowę przyzakładowych instalacji fotowoltaicznych zasilanych panelami słonecznymi o łącznej mocy 3 MW. Wartość dodana projektu to obniżenie zużycia energii elektrycznej we wszystkich zakładach produkcyjnych i inspirujący przykład działań na rzecz ochrony środowiska.

Realizację rozpocznie budowa instalacji w Skarbimierzu, w województwie opolskim, która będzie największą tego typu w Europie realizowaną przez Mondelēz . Tylko ta jedna zmniejszy koszty energii elektrycznej i dbając o środowisko jednocześnie zmniejszy ślad węglowy o prawie 800 ton metrycznych emisji CO2 rocznie. Następne będą w Bielanach Wrocławskich i Jankowicach, w pobliżu Poznania.

Źródło: światOZE

  • Wszystko
  • Aktualności (530)
  • Wiedza (252)
  • Kalendarz (927)
  • Centrum Wsparcia (321)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.