Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Aktualności > Katalog made inSilesia
Artykuł

Katalog made inSilesia

Śląskie Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera (ŚCOIE) działające w ramach Departamentu Gospodarki i Współpracy Międzynarodowej przedstawia drugą edycję katalogu pn. made inSilesia.

Celem wydawnictwa jest przedstawienie potencjału gospodarczego województwa śląskiego, a także promocja firm oraz ich produktów i usług eksportowych. W tej edycji katalog produktów i usług eksportowych wspiera także firmy z potencjałem eksportowym.

Opracowanie zostało przygotowane w polskiej i angielskiej wersji językowej.

Województwo śląskie kładzie nacisk na promocję przedsiębiorczości, utrzymywanie atrakcyjności inwestycyjnej regionu oraz wspieranie internacjonalizacji działalności biznesowej. Przedsiębiorcy działający na rynkach zagranicznych są najlepszą wizytówką naszego województwa, a ich sukcesy przekładają się na silną pozycję gospodarczą regionu.

W tym zakresie region opiera  swoje działania na specjalizacjach eksportowych województwa śląskiego. Należą do nich smart ICT, innowacyjne usługi prozdrowotne, nowoczesne usługi biznesowe, energia dla przyszłości, przemysł mobilności. Specjalizacje ponadto zostały wyszczególnienie na bazie  regionalnych inteligentnych specjalizacji jako najbardziej perspektywiczne w okresie średnio- i długoterminowym.

Katalog made inSilesia będzie rozpowszechniany podobnie jak poprzednia edycja podczas wiodących międzynarodowych i krajowych wydarzeń o charakterze gospodarczym, jak targi, wystawy, konferencje czy fora gospodarcze. Dodatkowo zostanie przekazany do Zagranicznych Biur Handlowych Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, placówek dyplomatycznych oraz organizacji wspierających eksporterów.

Katalog produktów i usług eksportowych w bieżącej edycji prezentuje 100 firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Branże reprezentowane w katalogu to m.in. motoryzacja, artykuły dziecięce, budowlana, elektroniczna, spożywcza, IT, informacyjna i komunikacyjna, maszyny i urządzenia, metalowa, tworzyw sztucznych, medyczna a także farmaceutyczna.

Warunkiem wpisu do katalogu jest rejestracja firmy na terenie województwa śląskiego. Pierwszeństwo miały firmy prowadzące działalność eksportową. W bieżącej edycji ujęto także firmy z potencjałem, które jeszcze nie eksportują swoich wyrobów/usług, ale planują rozpoczęcie tego typu działalności.

Więcej informacji na temat zasad wpisu do kolejnej edycji katalogu można uzyskać:
w Śląskim Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera, e-mail: coie@slaskie.pl

  • Wszystko
  • Aktualności (632)
  • Wiedza (273)
  • Kalendarz (1050)
  • Centrum Wsparcia (323)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.