Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Aktualności > Innowacyjność Polski – grudzień 2023
Artykuł

Innowacyjność Polski – grudzień 2023

Zapraszamy do zapoznania się z wydanym przez Biuro Analiz PFR raportem „Innowacyjność Polski – chartbook, grudzień 2023 r.”. Według publikacji, w sporządzanym cyklicznie rankingu Komisji Europejskiej, Europejskim Rankingu Innowacyjności (edycja 2023 r.), Polska zdobyła 68,1 pkt.

Najważniejsze informacje jakie można znaleźć w najnowszej wersji raportu:

  • W sporządzanym cyklicznie rankingu Komisji Europejskiej, Europejskim Rankingu Innowacyjności (edycja 2023 r.), Polska zdobyła 68,1 pkt. co było czwartym najgorszym wynikiem spośród krajów UE i dziesiątym spośród wszystkich badanych krajów.
    • Największym innowatorem okazała się Szwajcaria, która zdobyła 151,4 punktów. Wśród krajów Unii Europejskiej najlepszy wynik osiągnęła Dania (149,2 pkt), Szwecja (145,9) i Finlandia (145,6).
    • W porównaniu do rankingu z 2015 r. wynik punktowy Polski zwiększył się o 19,9 pkt. Największy skok jakościowy odnotowano na Cyprze (wzrost o 34,8 pkt.) oraz w Grecji (+30,9) i Norwegii (+22,5).
    • Mimo przeciętnej pozycji Polski w rankingu, warto zwrócić uwagę, że od 2015 r. nasz wynik systematycznie poprawia się.

Pełna wersja raportu dostępna jest tutaj

Polski Fundusz Rozwoju S.A.

Krucza 50, 00-025 Warszawa

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.