Eksport | Import | Inwestycje

Trade.gov.pl

Strona główna > Aktualności > Export Intelligence – wsparcie w ekspansji zagranicznej
Artykuł

Export Intelligence – wsparcie w ekspansji zagranicznej

Kompleksowa wiedza o handlu danym towarem na świecie, a także prognozy dotyczące potencjalnie najlepszych rynków – odbiorców tego towaru będą dostępne w ciągu kilku minut. To znaczące ułatwienie dla przedsiębiorców (…), ale też dla administracji zajmującej się wspieraniem rodzimych eksporterów – powiedział minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.

Export Intelligence to system, który zautomatyzuje gromadzenie danych związanych z eksportem z rozproszonych źródeł, ich przetwarzanie, generowanie opracowań, prognoz i identyfikację potencjałów eksportowych. Ministerstwo Rozwoju i Technologii kończy właśnie nad nim prace. Projekt jest współfinansowany z Funduszy UE.

System Export Intelligence będzie gromadził aktualne dane dotyczące wskaźników gospodarczych, dane handlowe z takich źródeł jak np. GUS, Eurostat, ONZ, Międzynarodowy Fundusz Walutowy, Bank Światowy. Dla kilkudziesięciu kluczowych rynków będą też informacje o klimacie gospodarczym i politycznym, kulturze biznesowej i pełna baza zidentyfikowanych barier handlowych z całego świata.

Jak skorzystać z systemu?

Wybrane raporty – na początek ok. 150, będą dostępne w listopadzie na portalu trade.gov.pl. Ich liczba będzie systematycznie wzrastać, w zależności od zainteresowania poszczególnymi branżami i rynkami.

Jeśli wśród dostępnych na portalu raportów przedsiębiorca nie znajdzie tych dotyczących np. jego branży, o ich wygenerowanie będzie mógł poprosić jedną z instytucji wspierających eksport (np. Polską Agencję Inwestycji i HandluMinisterstwo Rozwoju i Technologii, Ministerstwo Spraw Zagranicznych).

  • Wszystko
  • Aktualności (568)
  • Wiedza (260)
  • Kalendarz (958)
  • Centrum Wsparcia (319)
Wyszukiwanie zaawansowane

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.