Portal do świata polskiego eksportu

Trade.gov.pl

Czytaj tylko te treści, które Cię interesują -  dopasuj Trade do siebie

Strona główna > Trade.gov.pl – nowy, funkcjonalny portal dla przedsiębiorców

Trade.gov.pl – nowy, funkcjonalny portal dla przedsiębiorców

Drodzy Przedsiębiorcy! Przedstawiamy Wam nową odsłonę Portalu trade.gov.pl. 

Nowy Portal jest jednym z ważniejszych narzędzi wsparcia internacjonalizacji przedsiębiorstw i polskiej gospodarki. Jego zadaniem jest gromadzenie najważniejszych informacji dla przedsiębiorstw prowadzących działalność eksportową lub planujących ekspansję zagraniczną oraz wzmacnianie rozpoznawalności marki polskiej gospodarki i budowanie korzystnego wizerunku naszego kraju za granicą.

Z myślą o przedsiębiorcach

Ten portal jest tworzony dla Was. Na podstawie przeprowadzonego audytu portali instytucji wspierających eksport, zagranicznych portali informacyjnych oraz ankiet wśród przedsiębiorców, nowa odsłona trade.gov.pl została zoptymalizowana pod kątem publikowanych treści i ich tematyki. W wyniku zrealizowanych prac –przeprowadzonych wywiadów z przedsiębiorcami i zorganizowanych warsztatów z poszczególnymi instytucjami – powstał portal przyjazny użytkownikom, intuicyjny i czytelny, który zachęca do ponownej wizyty.

Na głównej stronie znajdziesz kompletny pakiet informacji, czyli wszystko, czego potrzebujesz jako eksporter:

  • wiadomości o aktualnych warunkach eksportu w Polsce, 
  • kalendarz dla przedsiębiorców z najważniejszymi wydarzeniami o zasięgu krajowym i międzynarodowym,
  • centrum wsparcia eksportu z kontaktami do instytucji oferujących instrumenty wsparcia,
  • szybki dostęp do promocji swojej firmy w formie bazy wizytówek oraz dostęp do wizytówek firm innych użytkowników.

Platforma wymiany informacji o eksporcie

Trade.gov.pl to portal otwarty na świat międzynarodowego handlu, adresowany do eksporterów i zagranicznych inwestorów, jak również do instytucji, które oferują instrumenty wsparcia eksportu. Zintegrowane treści, opracowane przez instytucje szczebla centralnego i regionalnego wraz z bazą kontaktów i wizytówek potencjalnych kontrahentów, stanowią bogate źródło praktycznej wiedzy. Co więcej, jest to wiedza oparta na wieloletnich doświadczeniach w aktywnym wspieraniu eksportu i promowaniu inwestycji.

Przyjazna, a jednocześnie ustandaryzowana forma portalu pozwala  stowarzyszeniom i izbom gospodarczym w przystępny sposób informować o swojej aktualnej ofercie i wydarzeniach, które organizują.

Dopasowane treści

Jednym z filarów architektury portalu jest wyjście od potrzeb indywidualnego użytkownika. Personalizacja oglądanych treści pozwala dostosować je do potrzeb konkretnego przedsiębiorcy.

Zgodnie z zainteresowaniami użytkowników główna strona portalu została podzielona na podstawowe obszary tematyczne, m.in.:

Korzystający z portalu użytkownicy uzyskają bezpośredni i szybki dostęp do listy wszystkich instytucji i portali wspierających polski eksport z możliwością filtrowania treści pod kątem obszarów kompetencji, regionu oraz specyfiki działań szukanej instytucji. Zaś zgromadzone w jednym miejscu raporty, analizy rynków oraz przewodniki stanowią kompleksowe źródło wiedzy na temat ekspansji zagranicznej.

Wypromuj swoją firmę na międzynarodowym rynku

Chcesz zaprezentować swoją firmę bądź też produkty i usługi? Nic prostszego! Wystarczy zalogować się do bazy portalu i dodać wizytówkę swojej firmy, która będzie widoczna dla innych użytkowników w wersji angielskiej. Tylko kilka kliknięć dzieli cię od bycia częścią sieci powiązań partnerskich przedsiębiorstw i instytucji wspierających eksport.

Nie zwlekaj, załóż wizytówkę w portalu Trade.gov.pl pod tym linkiem i dołącz do sieci polskich eksporterów już dziś!

Jeśli chcesz zobaczyć starą wersję portalu Trade.gov.pl kliknij tutaj

Portal Promocji Eksportu używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności i Regulaminie.