Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji Eksportu  ICT najbardziej perspektywiczną branżą

  Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Dorota Kazimierczak | 2015-06-02 15:54:07
  polska, gospodarka, ict, technologie

  Branża ICT, czyli Information and Communication Technologies, to jedna z najprężniejszych i najbardziej perspektywicznych gałęzi polskiej gospodarki – uważa wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński.

   

  "Mamy potencjał, którego skali sobie nawet nie uzmysławiamy, udział sektora ICT (Information and Communication Technologies) na poziomie 13-14 proc. w polskim PKB w 2020 r. nie tylko jest możliwy, ale jest konieczny, żeby kraj się rozwijał" - powiedział w marcu 2015 r. Piechociński.

  Dodał, że o potencjale polskiego rynku ICT świadczą międzynarodowe sukcesy krajowych firm, start-upów oraz studentów, którzy corocznie zajmują wysokie pozycje w światowych konkursach informatycznych. "Polska to jedyny w Europie producent pamięci krzemowych, to kreatywni producenci sprzętu i oprogramowania, to również cenieni i na świecie producenci gier" – podkreślił wicepremier.

  Piechociński zaznaczył, że również w sektorze usług publicznych nie odstajemy od światowych standardów. "Znakomitym przykładem jest uruchomiona przez ministerstwo gospodarki internetowa rejestracja działalności gospodarczej CEIDG. Podejmiemy ekspansję w sektorze e-gospodarki na skale dotąd niespotykaną" – powiedział szef resortu gospodarki.

  PAP