Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji Eksportu  Kompetencje - pomoc w tworzeniu wstępnej strategii ekspansji zagranicznej

  Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Patrycja Operacz | 2017-10-16 08:38:32
  strategii ekspansji zagranicznej, eksport, polska agencja inwestycji i handlu

  Warsztaty inwestycyjne są skierowane do firm na wstępnym etapie internacjonalizacji, w trakcie których przedsiębiorca otrzyma wiedzę z obszarów związanych z ekspansją zagraniczną.

  Cel instrumentu

  Przedsiębiorca może skorzystać z warsztatów inwestycyjnych, podczas których otrzyma wiedzę z obszarów związanych z ekspansją zagraniczną. Możliwy jest również oddzielny tor obsługi na zasadzie mentoringu dla firm, które nie mają możliwości udziału w warsztatach i/lub posiadają bardziej sprecyzowane plany.

   

  Opis instrumentu

  Organizacja warsztatów inwestycyjnych sprofilowanych pod oczekiwania konkretnej firmy. Warsztaty są organizowane w siedzibie Polskiej Agencji  Inwestycji i Handlu oraz w wybranych przez klienta miejscach. Warsztaty inwestycyjne są głównie skierowane do firm na wstępnym etapie ekspansji. Mentoring bezpośredni dla firm bardziej zaawansowanych w procesie decyzyjnym.

   

  Podmioty mogące ubiegać się o wsparcie

  Nowe innowacyjne firmy, mali i średni przedsiębiorcy, duże firmy.

   

  Przedsiębiorca powinien

  • posiadać sprecyzowany zarys projektu inwestycyjnego wraz ze wskazanymi państwami docelowymi jak i planowanymi procesami projektu,
  • być zdecydowany co do ekspansji zagranicznej rozumianej jako bezpośrednia inwestycja zagraniczna,
  • wyrażać potrzebę budowy zestawu kompetencji oraz wiedzy dotyczących ekspansji zagranicznej.

   


  Szczegółowe informacje


   

  ***

  Informacje pochodzą z publikacji: Instrumenty umiędzynarodowienia działalności przedsiębiorców 2017, Departament Polityki Eksportowej, Ministerstwo Rozwoju, Luty 2017.  Czy ta informacja była pomocna?
  TAK/NIE 0 0