Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuProjekty inwestycyjne związane z ochroną środowiska w Mongolii

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Patrycja Operacz | 2018-02-26 09:48:46
ochrona środowiska, mongolia, oczyszczalnie ścieków, utylizacja odpadów, paliwa ekologiczne, gospodarka odpadami

Minister środowiska i turystyki Namsrai Tserenbatem zaprasza polskie firmy do inwestycji w branżach związanych ochroną środowiska w Mongolii.

 

Minister środowiska i turystyki Namsrai Tserenbatem wyraża zainteresowanie wykonaniem przez polskie przedsiębiorstwa szeregu projektów związanych z ochroną środowiska, takich jak:

  • małe i średnie oczyszczalnie ścieków na przedmieściach Ułan Bator oraz w Erdenet (drugie co do wielkości miasto Mongolii),
  • tworzenie zakładów utylizacji odpadów komunalnych,
  • wdrażanie systemowych rozwiązań w gospodarce odpadami (dla kilku miast mongolskich wielkości od 25-80 tys. mieszkańców).

 

W związku z ustawą, która od 2019 r. zabrania używania węgla w gospodarstwach domowych i podmiotach usługowo-przemysłowych, minister Namsrai Tserenbat jest także zainteresowany współpracą z producentami paliw ekologicznych (np. Varmo produkowane przez JSW).

 

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z ministerstwem środowiska i turystyki Mongolii (korespondencja w języku angielskim):

Pani Tserendorj URANCHIMEG

Head of Clean Technology, Investment and Production Unit

Ministry of Environment and Tourism

tel. +976-11-311278

kom. +976-991-80175

e-mail: uranchimeg@mne.gov.mn