Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji Eksportu



Zagraniczne Biura Handlowe (ZBH)

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Woińska | 2018-04-24 08:01:10
zbh, zagraniczne biura handlowe, wsparcie eksporterów

Zagraniczne Biura Handlowe (ZBH) Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu to sieć przedstawicielstw, których zadaniem jest wspieranie eksportu oraz inwestycji polskich przedsiębiorstw na rynkach zagranicznych, jak również przyciąganie inwestorów do Polski.

Charakteryzują się elastyczną strukturą dopasowaną do potrzeb i wyzwań na danym rynku oraz szerokim wachlarzem usług świadczonych na miejscu, takich jak organizacja misji gospodarczych, udziału polskich firm w targach i wystawach, organizacja spotkań B2B jak również przygotowanie analiz i informacji związanych z poszczególnymi sektorami i branżami. ZBH wsparte kompleksową ofertą grupy PFR umożliwią przedsiębiorcom dotarcie ze swoim produktem na rynki, które charakteryzuje największy potencjał pod kątem możliwości eksportowych oraz inwestycyjnych dla danej grupy produktów.

 

Docelowo Zagraniczne Biura Handlowe mają powstawać w miejsce likwidowanych obecnie Wydziałów Promocji Handlu i Inwestycji Ambasad i Konsulatów RP.

 

Zagranicznym Biurom Handlowym powierzono profesjonalną obsługę polskich przedsiębiorstw zainteresowanych ekspansją na rynkach zagranicznych. Eksperci nowo powstających placówek będą odpowiedzialni za:

  • udzielanie informacji o rynku (analizy, raporty, poradniki),
  • współtworzenie sieci kontaktów z lokalnymi firmami i instytucjami,
  • organizację szkoleń dla polskich i zagranicznych firm,
  • weryfikację partnerów biznesowych.

 

Ponadto pracownicy Zagranicznych Biur Handlowych będą pomagać w:

  • organizacji misji gospodarczych,
  • udziale w imprezach wystawienniczych,
  • spotkaniach B2B,
  • wyszukiwaniu partnerów biznesowych,
  • we wprowadzeniu produktów na rynek,
  • tworzeniu kampanii promocyjnych i medialnych.

 

Zagraniczne Biura Handlowe są odpowiedzią na potrzebę poszerzania współpracy gospodarczej i otwieranie się przedsiębiorców na nowe rynki. Pracownicy ZBH będą pracować razem z przedsiębiorcami nad wzmocnieniem rozpoznawalności polskich produktów. Ponadto będą unowocześniać ofertę eksportową, wspierać nowe kierunki ekspansji polskich firm oraz pilotażować projekty w trakcie ich wprowadzania na rynki zagraniczne.

Działające Zagraniczne Biura Handlowe

 

Afryka

Nairobi

Flamingo Towers

One Mara Road

Nairobi

tel.: +254 789 802 522

e-mail: michael.mazurewicz@paih.gov.pl

kenya.trade.gov.pl

Michael Mazurewicz - kierownik biura

 

Ameryka Północna

Los Angeles

mob.: +1 (949) 3947269

e-mail: karolina.zatorska@paih.gov.pl

usa.trade.gov.pl

Karolina Zatorska - kierownik biura

 

Meksyk

Torre Mayor, 32nd floor

Av. Paseo de la Reforma #505

Col. Cuauhtémoc

06500 Ciudad de México

tel.: +52 55 5211 7470, +52 55 5211 5076

mob.: +52 1 55 4888 4024, +52 1 55 6166 8265

e-mail: patrycja.staszewska@paih.gov.pl, patrycja.augustyniak@paih.gov.pl

mexico.trade.gov.pl

Patrycja Staszewska - kierownik biura

Patrycja Augustyniak - Business Development Manager

 

San Francisco

180 Sansome Street, 2nd Floor

San Francisco

California, 94104

United States

tel.: +1 (650) 580-6352

e-mail: maja.kieturakis@paih.gov.pl

usa.trade.gov.pl

Maja Kieturakis - kierownik biura

 

Toronto

438 University Avenue, Suite 1810

Toronto, ON M5G 2K8

tel.: +1-416-546-4570

mob.: +1-647-880-4012, +1-514-569-9119

e-mail: zack.labieniec@paih.gov.pl, magdalena.czerwinska@paih.gov.pl

canada.trade.gov.pl

Zack Labieniec - kierownik biura

Magdalena Czerwińska - ekspert

 

Waszyngton

1503 21st Street NW

Washington, DC 20036

USA

e-mail: bartosz.szajda@paih.gov.pl, maciej.olchawa@paih.gov.pl, joanna.gorska@paih.gov.pl

usa.trade.gov.pl

Bartosz Szajda - kierownik biura

Maciej Olchawa - ekspert

Joanna Górska - ekspert

 

Ameryka Południowa

Bogota

tel.: +57 319 25 83 912

e-mail: dorota.siry@paih.gov.pl

colombia.trade.gov.pl

Dorota Siry - kierownik biura

 

Buenos Aires

Paraguay 1178, 11. piętro

C1057AAR, Buenos Aires

Argentyna

tel.: +​54 9 11 3309 7911

e-mail: karolina.barmuta@paih.gov.pl, olga.swiderska@paih.gov.pl

argentina.trade.gov.pl

Karolina Barmuta - kierownik biura

Olga Świderska - ekspert

 

Azja

Astana

Syganak str. 25

Ansar BC, 12th Floor

Astana, 010000

Kazakhstan

mob.: +7 (701) 082 55 97, +7 (701) 082 55 98, +7 (701) 082 56 00

e-mail: julia.horodecka@paih.gov.pl, lyubov.papurina@paih.gov.pl, assel.sagimbekova@paih.gov.pl

kazakhstan.trade.gov.pl

Julia Horodecka - kierownik biura

Lyubov Papurina - ekspert

Assel Sagimbekova - ekspert

 

Dubaj

Central Park Towers (DIFC)

Office 16-37, 16th Floor

Dubai, United Arab Emirates

tel.: +971 48868455

mob.: +971 504 797 255, +971 506 927 255

e-mail: moneer.faour@paih.gov.pl, marta.biswas@paih.gov.pl

uae.trade.gov.pl

Moneer Faour - kierownik biura

Marta Biswas - ekspert

 

Dżakarta

Indonesia Stock Exchange Building Tower 1, 15th Floor Unit 6

Jl. Jend. Sudirman Kav. 52-53

Jakarta 12190

tel.: +62 822 1350 5502

e-mail: marcin.roszkowski@paih.gov.pl

indonesia.trade.gov.pl

Marcin Roszkowski - kierownik biura

 

Ho Chi Minh City

Sun Wah Tower, 14th floor, room 1401

115 Nguyen Hue, District 1

Ho Chi Minh City, Vietnam

tel.: +84 28 3821 9990 ext.104

mob.: +84 933 663 653

e-mail: piotr.harasimowicz@paih.gov.pl

vietnam.trade.gov.pl

Piotr Harasimowicz - kierownik biura

 

Singapur

12 Marina View #23-10

Asia Square Tower 2

Singapore 018961

tel.: +65 6584 2298

e-mail: magdalena.smolak@paih.gov.pl

singapore.trade.gov.pl

Magdalena Smolak - kierownik biura

 

Szanghaj

Suite 1708, Cross Tower, No. 318 Fuzhou Road

200001 Shanghai, Huangpu District

tel.: (+86) 21 63309186

mob.: (+86) 13386080517

e-mail: andrzej.juchniewicz@paih.gov.pl, china@paih.gov.pl

china.trade.gov.pl

Andrzej Juchniewicz - kierownik biura

 

Teheran

Kian Tower Building,

2551 Vali asr Ave., above Naseri St.,

4th Floor, Office no. 5,

Tehran, Iran.

Postal Code: 1968643119

tel.: +98 912-005-4238 (IRI), +48 729-337-178 (PL)

e-mail: jaroslaw.kaczynski@paih.gov.pl, iwa.zamoscik@paih.gov.pl

iran.trade.gov.pl

Jarosław Kaczyński - kierownik biura

Iwa Zamościk - ekspert

 

Tel Awiw

e-mail: zofia.nojszewska@paih.gov.pl

israel.trade.gov.pl

Zofia Nojszewska - kierownik biura

 

Tokio

tel.: +81 80 5004 8995

e-mail: eliza.klonowska@paih.gov.pl

japan.trade.gov.pl

Eliza Klonowska-Siwak - kierownik biura

 

Europa

Amsterdam

e-mail: bartlomiej.danek@paih.gov.pl

netherlands.trade.gov.pl

Bartłomiej Danek - kierownik biura

 

Budapeszt

Horvath utca 14-24

1027 Budapeszt

tel.: 0036 30 879 0 872

e-mail: marcin.karaskiewicz@paih.gov.pl, sagi.ferenc@paih.gov.pl, agnieszka.forreiter@paih.gov.pl

hungary.trade.gov.pl

Marcin Karaskiewicz - kierownik biura

Sagi Ferenc - Business Development Manager

Agnieszka Forreiter - ekspert

 

Frankfurt

Bockenheimer Landstraße 51-53

60325 Frankfurt am Main

tel.: +49 69 20 733 533

mob.: +49 151 16 57 09 12, +48 692 196 824, +49 171 1160 309

e-mail: piotr.pomian@paih.gov.pl, anna.polanska@paih.gov.pl

germany.trade.gov.pl

Piotr Pomian-Kruszyński - kierownik biura

Anna Polańska - ekspert

 

Helsinki

Risto Rytin tie 7

00 570 Helsinki

mob.: +358 46 5208419

e-mail: tomasz.orlowicz@paih.gov.pl, patrycja.saxlund@paih.gov.pl

finland.trade.gov.pl

Tomasz Orłowicz - kierownik biura

Patrycja Saxlund - ekspert

 

Kijów

mob.: +380 988 115 791

e-mail: karol.kubica@paih.gov.pl

ukraine.trade.gov.pl

Karol Kubica - kierownik biura

 

Londyn

tel.: +44 782 3323240

e-mail: wojciech.stando@paih.gov.pl

uk.trade.gov.pl

Wojciech Stando - kierownik biura

 

Mediolan

e-mail: patrycja.niemczyk@paih.gov.pl, ewa.trzcinska@paih.gov.pl

italy.trade.gov.pl

Patrycja Niemczyk - Favaró - kierownik biura

Ewa Trzcińska - Business Development Manager

(w organizacji)

 

Oslo

tel.: +47 462 43 456

e-mail: martalena.madej@paih.gov.pl

norway.trade.gov.pl

Martalena Madej - kierownik biura

 

Paryż

32 rue de la Bienfaisance

78008 Paris

mob.: +33 680 211 860

e-mail: monika.kaminska@paih.gov.pl

france.trade.gov.pl

Monika Kamińska Jablonka - kierownik biura

 

Praga

tel.: +420 775 771 029

e-mail: marcin.warchol@paih.gov.pl

czechrepublic.trade.gov.pl

Marcin Warchoł - kierownik biura

 

Sofia

e-mail: grazyna.chorazykiewicz@paih.gov.pl

bulgaria.trade.gov.pl

Grażyna Chorążykiewicz - kierownik biura

 

Wiedeń

Reisnerstr. 61/1/2

1030 Wiedeń

e-mail: marcin.szlachcikowski@paih.gov.pl

austria.trade.gov.pl

Marcin Szlachcikowski - kierownik biura

 

Planowane otwarcia Zagranicznych Biur Handlowych

 

Afryka

  • Algier
  • Addis Abeba
  • Casablanca
  • Dakar
  • Johannesburg
  • Kair
  • Lagos

 

Ameryka Północna

  • Houston
  • Nowy Jork

 

Australia i Oceania

  • Sydney

 

Azja

  • Baku
  • Chengdu
  • Kuala Lumpur
  • Kuwejt
  • Mumbaj
  • Rangun
  • Rijad
  • Seul
  • Stambuł
  • Tajpej

 

Europa

  • Bukareszt
  • Dublin
  • Kopenhaga
  • Madryt
  • Mińsk
  • Moskwa
  • Sztokholm


Czy ta informacja była pomocna?
TAK/NIE 0 0