Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji Eksportu



Zagraniczne Biura Handlowe (ZBH)

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Woińska | 2019-11-21 08:50:25
zbh, zagraniczne biura handlowe, wsparcie eksporterów

Zagraniczne Biura Handlowe (ZBH) Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu to sieć przedstawicielstw, których zadaniem jest wspieranie eksportu oraz inwestycji polskich przedsiębiorstw na rynkach zagranicznych, jak również przyciąganie inwestorów do Polski.

Charakteryzują się elastyczną strukturą dopasowaną do potrzeb i wyzwań na danym rynku oraz szerokim wachlarzem usług świadczonych na miejscu, takich jak organizacja misji gospodarczych, udziału polskich firm w targach i wystawach, organizacja spotkań B2B jak również przygotowanie analiz i informacji związanych z poszczególnymi sektorami i branżami. ZBH wsparte kompleksową ofertą grupy PFR umożliwią przedsiębiorcom dotarcie ze swoim produktem na rynki, które charakteryzuje największy potencjał pod kątem możliwości eksportowych oraz inwestycyjnych dla danej grupy produktów.

 

Zagranicznym Biurom Handlowym powierzono profesjonalną obsługę polskich przedsiębiorstw zainteresowanych ekspansją na rynkach zagranicznych. Eksperci nowo powstających placówek będą odpowiedzialni za:

  • udzielanie informacji o rynku (analizy, raporty, poradniki),
  • współtworzenie sieci kontaktów z lokalnymi firmami i instytucjami,
  • organizację szkoleń dla polskich i zagranicznych firm,
  • weryfikację partnerów biznesowych.

 

Ponadto pracownicy Zagranicznych Biur Handlowych będą pomagać w:

  • organizacji misji gospodarczych,
  • udziale w imprezach wystawienniczych,
  • spotkaniach B2B,
  • wyszukiwaniu partnerów biznesowych,
  • we wprowadzeniu produktów na rynek,
  • tworzeniu kampanii promocyjnych i medialnych.

 

Zagraniczne Biura Handlowe są odpowiedzią na potrzebę poszerzania współpracy gospodarczej i otwieranie się przedsiębiorców na nowe rynki. Pracownicy ZBH będą pracować razem z przedsiębiorcami nad wzmocnieniem rozpoznawalności polskich produktów. Ponadto będą unowocześniać ofertę eksportową, wspierać nowe kierunki ekspansji polskich firm oraz pilotażować projekty w trakcie ich wprowadzania na rynki zagraniczne.

ZBH - mapa

Afryka

Abidżan

e-mail: thomas.amari@paih.gov.pl

ivorycoast.trade.gov.pl

Thomas Amari - kierownik biura

 

Algier

Algeria Business Centre (la Tour A.B.C.)

Pins-Maritimes, 16058 El-Mohammadia

Alger

e-mail: filip.mudyna@paih.gov.pl

alger.trade.gov.pl

Filip Mudyna - kierownik biura

 

Casablanca

21, Bd. Taroujtate, Bureau B2.RDC

20250 Casablanca, Maroc

tel.: (+212) 707111962 (M. Klósak), (+212) 700702067 (J. Bochniak)

e-mail: maciej.klosak@paih.gov.pl, jan.bochniak@paih.gov.pl

morocco.trade.gov.pl

Maciej Klósak - kierownik biura

Jan Bochniak - Business Development Manager

 

Dakar

tel.: +221 776 260 734 (L. Biały), +221 784 396 146 (K. Pisarek)

e-mail: leszek.bialy@paih.gov.pl, karolina.pisarek@paih.gov.pl

senegal.trade.gov.pl

Leszek Biały - kierownik biura

Karolina Pisarek - ekspert

 

Johannesburg

e-mail: eksport@paih.gov.pl

southafrica.trade.gov.pl

 

Kair

e-mail: eksport@paih.gov.pl

egypt.trade.gov.pl

 

Lagos

mob.: +234 907 403 1791 (J. Sitarska), +234 809 159 8065 (K. Staśko)

e-mail: justyna.sitarska@paih.gov.pl, krzysztof.stasko@paih.gov.pl

Justyna Sitarska - kierownik biura

Krzysztof Staśko - Business Development Manager

 

Nairobi

Flamingo Towers

One Mara Road

Nairobi

tel.: +254 789 802 522

e-mail: michael.mazurewicz@paih.gov.pl

kenya.trade.gov.pl

Michael Mazurewicz - kierownik biura

 

Ameryka Północna

Chicago

e-mail: usa@paih.gov.pl

usa.trade.gov.pl

Michał Rzeźnik - kierownik biura

Alexandra Oleksiuk - ekspert

 

Houston

e-mail: usa@paih.gov.pl

usa.trade.gov.pl

Zuzanna Kobrzyński - kierownik biura

Paulina Mięczkowska-Licon - Business Development Manager

 

Los Angeles

US Bank Tower 633 W 5th St.

Los Angeles, CA 90071

e-mail: usa@paih.gov.pl

usa.trade.gov.pl

Karolina Zatorska - kierownik biura

Szymon Budzisiak - Business Development Manager

 

Nowy Jork

675 3rd Avenue, 19th floor

New York, NY 10017

e-mail: usa@paih.gov.pl

usa.trade.gov.pl

Krzysztof Grabowski - Business Development Manager

 

Meksyk

Torre Mayor, 32nd floor

Av. Paseo de la Reforma #505

Col. Cuauhtémoc

06500 Ciudad de México

tel.: +52 55 5211 7470, +52 55 5211 5076

mob.: +52 1 55 4888 4024, +52 1 55 6166 8265

e-mail: patrycja.staszewska@paih.gov.pl, patrycja.augustyniak@paih.gov.pl, julio.acevedo@paih.gov.pl

mexico.trade.gov.pl

Patrycja Staszewska - kierownik biura

Patrycja Augustyniak - Business Development Manager

Julio César Acevedo Guzmán - Business Expert 1

 

San Francisco

180 Sansome Street, 2nd Floor

San Francisco

California, 94104

United States

e-mail: usa@paih.gov.pl

usa.trade.gov.pl

Aleksandra Cybulska - Business Development Manager

 

Toronto

438 University Avenue, Suite 1810

Toronto, ON M5G 2K8

e-mail: kanada@paih.gov.pl

canada.trade.gov.pl

Zack Labieniec - kierownik biura

 

Waszyngton

1503 21st Street NW

Washington, DC 20036

USA

e-mail: usa@paih.gov.pl

usa.trade.gov.pl

Bartosz Szajda - kierownik biura

Joanna Górska - Business Development Manager

Maciej Olchawa - Business Development Manager

 

Ameryka Południowa

Bogota

tel.: +57 319 25 83 912

e-mail: dorota.siry@paih.gov.pl, izabella.jaworska@paih.gov.pl

colombia.trade.gov.pl

Dorota Siry - kierownik biura

Izabella Jaworska - ekspert

 

Buenos Aires

tel.: +54 9 11 3309 7911

e-mail: karolina.barmuta@paih.gov.pl

argentina.trade.gov.pl

Karolina Barmuta - kierownik biura

 

Lima

mob.: +51 991 948 811

e-mail: zofia.polakiewicz@paih.gov.pl

Zofia Polakiewicz - p.o. kierownika biura

 

Santiago

tel.: +56 996 718 744 (A. Czerka), +56 995 007 448 (J. Ostaszewska)

e-mail: adam.czerka@paih.gov.pl, justyna.ostaszewska@paih.gov.pl

chile.trade.gov.pl

Adam Czerka - kierownik biura

Justyna Ostaszewska - ekspert

 

São Paulo

e-mail: eksport@paih.gov.pl

brazil.trade.gov.pl

 

Australia i Oceania

Sydney

Level 30 (entry from level 29)

Governor Phillip Tower

1 Farrer Place

Sydney, NSW 2000

tel.: +61 451 276 023

e-mail: jakub.wilchelm@paih.gov.pl, marzena.krajniewska@paih.gov.pl

australia.trade.gov.pl

Jakub Wilchelm - kierownik biura

Marzena Krajniewska - ekspert

 

Azja

Baku

Demirchi Tower, IV p.

Khojali ave. 37

AZ 1025 Baku

mob.: +994 50 988 79 23

e-mail: elnara.mammadova@paih.gov.pl

azerbaijan.trade.gov.pl

Elnara Mammadova - kierownik biura

 

Bangkok

Singha Complex

1788 New Petchaburi Road, Bangkapi

Huai Kwang, Bangkok 10310

mob.: +66 632199373

e-mail: norbert.bak@paih.gov.pl

Norbert Bąk - kierownik biura

 

Chengdu

mob.: +86 18884215097

e-mail: malgorzata.zawisza@paih.gov.pl

china.trade.gov.pl

Małgorzata Zawisza - Business Development Manager

 

Dubaj

Central Park Towers (DIFC)

Office 16-37, 16th Floor

Dubai, United Arab Emirates

tel.: +971 48868455

mob.: +971 509 637 255

e-mail: michal.bakula@paih.gov.pl

uae.trade.gov.pl

Michał Bakuła - kierownik biura (pl / en)

 

Dżakarta

tel.: +62 81212780044

e-mail: jacek.kolomyjec@paih.gov.pl, cezary.filipek@paih.gov.pl

indonesia.trade.gov.pl

Jacek Kołomyjec - kierownik biura

Cezary Filipek - Business Development Manager

 

Ho Chi Minh City

Sun Wah Tower, 14th floor, room 1401

115 Nguyen Hue, District 1

Ho Chi Minh City, Vietnam

tel.: +84 28 3821 9990 ext.104

mob.: +84 933 663 653

e-mail: piotr.harasimowicz@paih.gov.pl, hanh.ngan@paih.gov.pl

vietnam.trade.gov.pl

Piotr Harasimowicz - kierownik biura

Ms. Hồ Thị Hạnh Ngân (Hania) - Business Development Manager

 

Kuala Lumpur

UBN Tower, 7. piętro

10, Jalan P. Ramlee

50250 Kuala Lumpur, Malezja

mob.: +60 102 367 857

e-mail: przemyslaw.zareba@paih.gov.pl

malaysia.trade.gov.pl

Przemysław Zaręba - kierownik biura

 

Kuwejt

KIPCO TOWER 30 Floor

Block 5, Shuhada St - Parcel 1D

PACI NO 93561279

Kuwait Sharq

mob.: 00965 6639 1703

e-mail: jaroslaw.alabbas@paih.gov.pl

Jarosław Al Abbas - kierownik biura

 

Manila

European Chamber of Commerce of the Philippines (ECCP)

19th Floor, Philippine AXA Life Centre Bldg.

Sen. Gil Puyat Ave. cor. Tindalo St.

Makati 1200, Philippines

mob.: +63 9613 414 840

e-mail: rafal.owczarek@paih.gov.pl

Rafał Owczarek - kierownik biura

 

Mumbaj

tel.: +91 9769707346 (A. Dyndo), +91 9372037404 (S. Malgrab)

e-mail: ada.dyndo@paih.gov.pl, sandra.malgrab@paih.gov.pl

india.trade.gov.pl

Ada Dyndo - kierownik biura

Sandra Malgrab - Business Development Manager

 

Nur-Sultan

Syganak str. 25

Ansar BC, 12th Floor

Nur-Sultan, 010000

Kazakhstan

mob.: +7 (701) 082 55 97, +7 (701) 082 55 98, +7 (701) 082 56 00

e-mail: julia.horodecka@paih.gov.pl, lyubov.papurina@paih.gov.pl, irena.laskowska@paih.gov.pl

kazakhstan.trade.gov.pl

Julia Horodecka - kierownik biura

Lyubov Papurina - Business Development Manager

Irena Laskowska - ekspert

 

Rijad

mob.: +966 532 567 366

e-mail: radoslaw.kyc@paih.gov.pl

Radosław Kyc - kierownik biura

 

Seul

20F, Gwanghwamun Building, 149 Sejong-daero,

Jongno-gu, Seoul 03186, Republic of Korea

tel.: +82-2-735-0303

fax: +82-2-735-0909

mob.: +82-10-3249-1973 (A. Tarnowski), +82-10-3352-1973 (H-M. Lee), +82-10-3076-1973 (Seol-hee Jin)

e-mail: arkadiusz.tarnowski@paih.gov.pl, lee.hm@paih.gov.pl, seolhee.jin@paih.gov.pl

southkorea.trade.gov.pl

dr Arkadiusz Tarnowski - kierownik biura

Hyun-Min Lee - Business Development Manager

Seol-hee Jin - Ekspert

 

Singapur

12 Marina View #23-10

Asia Square Tower 2

Singapore 018961

tel.: +65 6584 2298

e-mail: magdalena.smolak@paih.gov.pl, anna.tukalska@paih.gov.pl, aleksander.czechowski@paih.gov.pl

singapore.trade.gov.pl

Magdalena Smolak - kierownik biura

Anna Tukalska - Business Development Manager

Aleksander Czechowski - Business Development Manager

 

Stambuł

e-mail: joanna.snopek@paih.gov.pl; kagan.nalbantoglu@paih.gov.pl

turkey.trade.gov.pl

Joanna Snopek Berbercioğlu - kierownik biura

Kağan Nalbantoğlu - Business Development Manager

 

Szanghaj

Suite 1708, Cross Tower, No. 318 Fuzhou Road

200001 Shanghai, Huangpu District

tel.: (+86) 21 63309186

mob.: (+86) 13386080517

e-mail: andrzej.juchniewicz@paih.gov.pl, china@paih.gov.pl

china.trade.gov.pl

Andrzej Juchniewicz - kierownik biura

 

Tajpej

Walsin Lihwa Xinyi Building, 10th Floor

No. 1, Songzhi Road

Xinyi District, Taipei City

tel.: +886 2 2722 0338

mob.: +886 909802585

e-mail: michalina.jendrzejczyk@paih.gov.pl

Michalina Jendrzejczyk - kierownik biura

 

Taszkent

mob.: +998 946 701 083

e-mail: przemyslaw.ozierski@paih.gov.pl

uzbekistan.trade.gov.pl

Przemysław Ozierski - kierownik biura

 

Tbilisi

tel.: +995 557 457 199

e-mail: karolina.zareba@paih.gov.pl

Karolina Zaręba - kierownik biura

 

Teheran

e-mail: eksport@paih.gov.pl

iran.trade.gov.pl

 

Tel Awiw

Sonol Tower, 52 Menachem Begin St., Tel Aviv

mob.: +972 55 998 7460 (Z. Nojszewska)

e-mail: zofia.nojszewska@paih.gov.pl, mateusz.kamer@paih.gov.pl

israel.trade.gov.pl

Zofia Nojszewska - kierownik biura

Mateusz Kamer - ekspert

 

Tokio

2th Floor, Orix Meguro Building,

1-24-12 Meguro, Meguro-ku,

Tokyo 153-0063, Japan

tel.: (+81) 3 5437 5050 (5015)

fax: (+81) 3 5437 5040

e-mail: ayuko.nagami@paih.gov.pl

japan.trade.gov.pl

Ayuko Nagami - Business Development Manager

 

Ułan Bator

Shangri-La Office, Dystrykt Sukhbaatar

Ulica Olimpijska 19A-C, Biuro 804

Ułan Bator 14241, Mongolia

tel.: +976-80102211

e-mail: baterdene@paih.gov.pl

Bat-Erdene Boldbaatar (Bagi) - kierownik biura

 

Europa

Amsterdam

World Trade Center

Budynek C, 6. piętro

Strawinskylaan 643

1077 XX Amsterdam

mob.: +31 6 38197240

e-mail: bartlomiej.danek@paih.gov.pl, karolina.kozub@paih.gov.pl

netherlands.trade.gov.pl

Bartłomiej Danek - kierownik biura

Karolina Kozub - Business Development Manager

 

Ateny

Office+ Executive Business Center

Grigoriou Lampraki 58

166 75 Glyfada

tel.: +30 211 016 81 46

e-mail: joanna.szymanska@paih.gov.pl, marta.szajbel@paih.gov.pl, athens@paih.gov.pl

greece.trade.gov.pl

Joanna Szymańska - kierownik biura

Marta Szajbel - Nikolaou - ekspert

 

Budapeszt

Horvat utca 14-24

1027 Budapeszt

tel.: +36 1800 1020 (Sekretariat), +36 1800 1024 (M. Karaskiewicz),

+36 1800 1023 (F. Sagi), +36 1800 1021 (A. Forreiter)

e-mail: marcin.karaskiewicz@paih.gov.pl, sagi.ferenc@paih.gov.pl, agnieszka.forreiter@paih.gov.pl

hungary.trade.gov.pl

Marcin Karaskiewicz - kierownik biura

Sagi Ferenc - Business Development Manager

Agnieszka Forreiter - ekspert

 

Bukareszt

Charles de Gaulle Plaza

Plac Charles de Gaulle, 15, piętro 16

011857 Bukareszt, sektor 1

tel.: +40 739 669 739 (A. Olsen), +40 739 659 739 (A. Belous)

e-mail: agnieszka.olsen@paih.gov.pl, anastasia.belous@paih.gov.pl

romania.trade.gov.pl

Agnieszka Olsen - kierownik biura

Anastasia Belous - ekspert

 

Dublin

27 Westland Square, Pearse Street

Dublin 2, Ireland

tel.: +353 87 669 15 16

e-mail: marta.smolarek@paih.gov.pl

ireland.trade.gov.pl

Marta Smolarek - kierownik biura

 

Frankfurt

Bockenheimer Landstraße 51-53

60325 Frankfurt am Main

tel.: +49 69 20 733 533

mob.: +49 151 16 57 09 12 (Ł. Chrabański), +49 171 1160 309 (A. Polańska)

e-mail: lukasz.chrabanski@paih.gov.pl, anna.polanska@paih.gov.pl

germany.trade.gov.pl

Łukasz Chrabański - kierownik biura

Anna Polańska - ekspert

 

Helsinki

Risto Rytin tie 7

00 570 Helsinki

fax: +358 (0) 9 686 00 610

mob.: +358 50 475 85 40 (T. Orłowicz), +358 50 475 85 39 (K. Körkkö), +358 50 475 85 38 (P. Saxlund)

e-mail: tomasz.orlowicz@paih.gov.pl, katja.korkko@paih.gov.pl, patrycja.saxlund@paih.gov.pl

finland.trade.gov.pl

Tomasz Orłowicz - kierownik biura

Katja Körkkö - Business Development Manager

Patrycja Saxlund - ekspert

 

Kijów

Kozhumiatska str. 14 B

04071, Kyiv

mob.: +380 988 115 791 (K. Kubica), +380 96 304 44 19 (S. Roszczenko), +380 675 399 559 (T. Chuzha)

e-mail: karol.kubica@paih.gov.pl, slawomir.roszczenko@paih.gov.pl, tetiana.chuzha@paih.gov.pl

ukraine.trade.gov.pl

Karol Kubica - kierownik biura

Sławomir Roszczenko - ekspert

Tetiana Chuzha - ekspert

 

Kopenhaga

Nybrogade 10

1203 Kopenhaga

tel.: +45 5150 8058 (Ł. Szymaszek), +45 5118 9515 (M. Orlikowska), +45 5150 4524 (M. Różańska)

e-mail: lukasz.szymaszek@paih.gov.pl, marta.orlikowska@paih.gov.pl, marta.rozanska@paih.gov.pl

denmark.trade.gov.pl

Łukasz Szymaszek - kierownik biura

Marta Orlikowska - Business Development Manager

Marta Różańska - ekspert

 

Lizbona

Avenida da Liberdade 69

1250-140 Lizbona

mob.: +351 932 822 648

e-mail: dariusz.duda@paih.gov.pl

portugal.trade.gov.pl

Dariusz Duda - kierownik biura

 

Londyn

90 Gloucester Place

London W1U 6HS

tel.: +44 782 332 32 40

e-mail: wojciech.stando@paih.gov.pl, joanna.kobalczyk@paih.gov.pl, marzena.kwasna@paih.gov.pl

uk.trade.gov.pl

Wojciech Stando - kierownik biura

Joanna Kobalczyk - ekspert

Marzena Kwaśna - ekspert

 

Madryt

tel.: +34 651 53 53 25 (W. Łopatkiewicz), +34 691 708 038 (K. Bieniek)

e-mail: wojciech.lopatkiewicz@paih.gov.pl, konrad.bieniek@paih.gov.pl

spain.trade.gov.pl

Wojciech Łopatkiewicz - kierownik biura

Konrad Bieniek - ekspert

 

Mediolan

Via Fatebenefratelli 9

20121 Milano

e-mail: patrycja.niemczyk@paih.gov.pl, anna.czuba@paih.gov.pl

italy.trade.gov.pl

Patrycja Niemczyk - Favaró - kierownik biura

Anna Czuba-Minesi - ekspert

 

Mińsk

ul. Miasnikova 70 lok. 314

220030 Mińsk

e-mail: mikolaj.tauber@paih.gov.pl

belarus.trade.gov.pl

Mikołaj Tauber - kierownik biura

 

Moskwa

mob.: +79257152870

e-mail: wojciech.kolignan@paih.gov.pl, wiktor.antonow@paih.gov.pl

russia.trade.gov.pl

Wojciech Kolignan - kierownik biura

Wiktor Antonow - ekspert

 

Oslo

Kronprinsens gate 17

0251 Oslo, Norge

tel.: +47 96880775

e-mail: martalena.madej@paih.gov.pl

norway.trade.gov.pl

Martalena Madej - kierownik biura

 

Paryż

32 rue de la Bienfaisance

75008 Paris

mob.: +33 647 894 611

e-mail: monika.kaminska@paih.gov.pl

france.trade.gov.pl

Monika Kamińska-Jablonka - kierownik biura

 

Praga

Klimentská 1216/46 (City Center)

110-00 Praha

mob.: +420 731 181 415 (M. Warchoł), +420 731 185 714 (K. Misiorowska)

e-mail: marcin.warchol@paih.gov.pl, kamila.misiorowska@paih.gov.pl

czechrepublic.trade.gov.pl

Marcin Warchoł - kierownik biura

Kamila Misiorowska - ekspert

 

Sofia

tel.: +359 87 797 0236

e-mail: krzysztof.przylucki@paih.gov.pl

bulgaria.trade.gov.pl

Krzysztof Przyłucki - kierownik biura

 

Sztokholm

e-mail: sebastian.magier@paih.gov.pl

sweden.trade.gov.pl

Sebastian Magier - kierownik biura

 

Wiedeń

Reisnerstr. 61/1/2

1030 Wiedeń

tel.: +43 660 100 42 00

e-mail: barbara.kaminska@paih.gov.pl, wieden@paih.gov.pl

austria.trade.gov.pl

Barbara Kamińska-Szuba - kierownik biura

 

Wilno

e-mail: jerzy.karasiuk@paih.gov.pl

lithuania.trade.gov.pl

Jerzy Karasiuk - kierownik biura

 

Zagrzeb

e-mail: zoltan.farkas@paih.gov.pl

croatia.trade.gov.pl



Czy ta informacja była pomocna?
TAK/NIE 0 0