Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji Eksportu



Zagraniczne Biura Handlowe (ZBH)

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Woińska | 2017-12-13 15:46:38
zbh, zagraniczne biura handlowe, wsparcie eksporterów

Zagraniczne Biura Handlowe (ZBH) Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu to sieć przedstawicielstw, których zadaniem jest wspieranie eksportu oraz inwestycji polskich przedsiębiorstw na rynkach zagranicznych, jak również przyciąganie inwestorów do Polski.

Charakteryzują się elastyczną strukturą dopasowaną do potrzeb i wyzwań na danym rynku oraz szerokim wachlarzem usług świadczonych na miejscu, takich jak organizacja misji gospodarczych, udziału polskich firm w targach i wystawach, organizacja spotkań B2B jak również przygotowanie analiz i informacji związanych z poszczególnymi sektorami i branżami. ZBH wsparte kompleksową ofertą grupy PFR umożliwią przedsiębiorcom dotarcie ze swoim produktem na rynki, które charakteryzuje największy potencjał pod kątem możliwości eksportowych oraz inwestycyjnych dla danej grupy produktów.

 

Docelowo Zagraniczne Biura Handlowe mają powstawać w miejsce likwidowanych obecnie Wydziałów Promocji Handlu i Inwestycji Ambasad i Konsulatów RP.

 

Zagranicznym Biurom Handlowym powierzono profesjonalną obsługę polskich przedsiębiorstw zainteresowanych ekspansją na rynkach zagranicznych. Eksperci nowo powstających placówek będą odpowiedzialni za:

  • udzielanie informacji o rynku (analizy, raporty, poradniki),
  • współtworzenie sieci kontaktów z lokalnymi firmami i instytucjami,
  • organizację szkoleń dla polskich i zagranicznych firm,
  • weryfikację partnerów biznesowych.

 

Ponadto pracownicy Zagranicznych Biur Handlowych będą pomagać w:

  • organizacji misji gospodarczych,
  • udziale w imprezach wystawienniczych,
  • spotkaniach B2B,
  • wyszukiwaniu partnerów biznesowych,
  • we wprowadzeniu produktów na rynek,
  • tworzeniu kampanii promocyjnych i medialnych.

 

Zagraniczne Biura Handlowe są odpowiedzią na potrzebę poszerzania współpracy gospodarczej i otwieranie się przedsiębiorców na nowe rynki. Pracownicy ZBH będą pracować razem z przedsiębiorcami nad wzmocnieniem rozpoznawalności polskich produktów. Ponadto będą unowocześniać ofertę eksportową, wspierać nowe kierunki ekspansji polskich firm oraz pilotażować projekty w trakcie ich wprowadzania na rynki zagraniczne.

Działające Zagraniczne Biura Handlowe

 

Afryka

Nairobi

Flamingo Towers

One Mara Road

Nairobi

tel.: +254 789 802 522

e-mail: michael.mazurewicz@paih.gov.pl

kenya.trade.gov.pl

Michael Mazurewicz - kierownik biura

 

Ameryka Północna

Los Angeles

e-mail: karolina.zatorska@paih.gov.pl

Karolina Zatorska - kierownik biura

 

Meksyk

Torre Mayor, 32nd floor

Av. Paseo de la Reforma #505

Col. Cuauhtémoc

México, D.F.

tel.: +52 55 5211 7470

m. +52 1 55 48 88 40 24

e-mail: patrycja.staszewska@paih.gov.pl

mexico.trade.gov.pl

Patrycja Staszewska - kierownik biura

 

San Francisco

180 Sansome Street

San Francisco

California, 94104

United States

tel.: +1 (650) 580-6352

e-mail: maja.kieturakis@paih.gov.pl

usa.trade.gov.pl

Maja Kieturakis - kierownik biura

 

Toronto

438 University Avenue, Suite 1810

Toronto, ON M5G 2K8

tel.: +1-416-546-4570

mob.: +1-647-880-4012

e-mail: zack.labieniec@paih.gov.pl

canada.trade.gov.pl

Zack Labieniec - kierownik biura

 

Waszyngton

1503 21st Street NW

Washington, DC 20036

USA

e-mail: bartosz.szajda@paih.gov.pl, maciej.olchawa@paih.gov.pl

usa.trade.gov.pl

Bartosz Szajda - kierownik biura

Maciej Olchawa - ekspert

 

Ameryka Południowa

Buenos Aires

tel.: + ​54 9 11 3309 7911

e-mail: karolina.barmuta@paih.gov.pl

argentina.trade.gov.pl

Karolina Barmuta - kierownik biura

 

Azja

Astana

mob.: +7 701 765 91 30

e-mail: julia.horodecka@paih.gov.pl

kazakhstan.trade.gov.pl

Julia Horodecka - kierownik biura

 

Dubaj

Central Park Towers (DIFC)

Office 16-37, 16th Floor

Dubai, United Arab Emirates

mob.: +971 504 797 255

e-mail: moneer.faour@paih.gov.pl

uae.trade.gov.pl

Moneer Faour - kierownik biura

 

Ho Chi Minh City

Sun Wah Tower, 14th floor, room 1401

115 Nguyen Hue, District 1

Ho Chi Minh City, Vietnam

tel.: +84 28 3821 9990 ext.104

mob.: +84 933 663 653

e-mail: piotr.harasimowicz@paih.gov.pl

vietnam.trade.gov.pl

Piotr Harasimowicz - kierownik biura

 

Singapur

12 Marina View #23-10

Asia Square Tower 2

Singapore 018961

tel.: +65 6584 2298

mob.: +65 9778 0931

e-mail: agnieszka.szweda@paih.gov.pl

singapore.trade.gov.pl

Agnieszka Szweda - kierownik biura

 

Szanghaj

Suite 1708, Cross Tower, No. 318 Fuzhou Road

200001 Shanghai, Huangpu District

tel.: (+86) 21 63309186

mob.: (+86) 13386080517

e-mail: andrzej.juchniewicz@paih.gov.pl, china@paih.gov.pl

china.trade.gov.pl

Andrzej Juchniewicz - kierownik biura

 

Teheran

Kian Tower Building,

2551 Vali asr Ave., above Naseri St.,

4th Floor, Office no. 5,

Tehran, Iran.

Postal Code: 1968643119

tel.: +98 912-005-4238 (IRI), +48 729-337-178 (PL)

e-mail: jaroslaw.kaczynski@paih.gov.pl, iwa.zamoscik@paih.gov.pl

iran.trade.gov.pl

Jarosław Kaczyński - kierownik biura

Iwa Zamościk - ekspert

 

Tel Awiw

e-mail: zofia.nojszewska@paih.gov.pl

Zofia Nojszewska - kierownik biura

 

Europa

Amsterdam

e-mail: bartlomiej.danek@paih.gov.pl

Bartłomiej Danek - kierownik biura

 

Budapeszt

Horvath utca 14-24

1027 Budapeszt

tel.: 0036 30 879 0 872

e-mail: marcin.karaskiewicz@paih.gov.pl

hungary.trade.gov.pl

Marcin Karaskiewicz - kierownik biura

 

Frankfurt

Bockenheimer Landstraße 51-53

60325 Frankfurt am Main

mob.: +48 692 196 824

e-mail: piotr.pomian@paih.gov.pl

germany.trade.gov.pl

Piotr Pomian-Kruszyński - kierownik biura

 

Mediolan

e-mail: patrycja.niemczyk@paih.gov.pl, ewa.trzcinska@paih.gov.pl

italy.trade.gov.pl

Patrycja Niemczyk - Favaró - kierownik biura

Ewa Trzcińska - ekspert

(w organizacji)

 

Wiedeń

Reisnerstr. 61/1/2

1030 Wiedeń

e-mail: marcin.szlachcikowski@paih.gov.pl

austria.trade.gov.pl

Marcin Szlachcikowski - kierownik biura

 

Planowane otwarcia Zagranicznych Biur Handlowych w 2017 i 2018 r.

 

Afryka

  • Algier
  • Addis Abeba
  • Dakar
  • Kair
  • Lagos

Ameryka Północna

  • Houston
  • Nowy Jork

Ameryka Południowa

  • Bogota
  • Santiago de Chile
  • Sao Paulo

Azja

  • Baku
  • Chengdu
  • Dżakarta
  • Kuala Lumpur
  • Kuwejt
  • Mumbaj
  • Rangun
  • Rijad
  • Stambuł
  • Tajpej

Europa

  • Ateny
  • Bukareszt
  • Helsinki
  • Londyn
  • Madryt
  • Mińsk
  • Moskwa
  • Oslo
  • Paryż
  • Praga
  • Sofia
  • Sztokholm


Czy ta informacja była pomocna?
TAK/NIE 0 0