Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuInteraktywna mapa rynków eksportowych

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Patrycja Operacz | 2017-12-12 10:00:53
interaktywna mapa rynków eksportowych, eksport, import, wsparcie finansowe, wsparcie merytoryczne, dane statystyczne

Analitycy KUKE przeanalizowali 50 głównych krajów, z którymi Polska ma relacje handlowe. Zebrane informacje m.in. na temat podstawowych danych makroekonomicznych, klasy ryzyka wg OECD, wymiany handlowej z Polską czy słabych/mocnych stron partnerów zostały przedstawione na interaktywnej mapie KUKE.

źródło: KUKE

Opis każdego z państw będzie systematycznie uzupełniany o nowe i bieżące informacje. Mapa KUKE to kompendium podstawowej wiedzy dla przedsiębiorców i menedżerów planujących ekspansję zagraniczną oraz źródło przydatnych informacji dla osób zainteresowanych makroekonomią.

 

"Interaktywna mapa jest dla tych, którzy chcieliby w szybki i w przejrzysty sposób dowiedzieć się czegoś na temat wybranych krajów pod kątem wymiany handlowej. To źródło zbierające w jednym miejscu dane gospodarcze kilkudziesięciu krajów świata, klarownie wskazujące zarówno potencjał, jak i zagrożenia wiążące się z nawiązywaniem relacji biznesowych w danym państwie. Projekt będziemy systematycznie rozbudowywali i uzupełniali o kolejne kraje i opisy" – mówi Katarzyna Jedlińska z Biura Komunikacji KUKE.

 

Mapa zawiera kluczowe dane na temat rynków eksportowych, opracowane przez analityków KUKE. Spośród blisko dwustu krajów, z którymi Polska prowadzi wymianę handlową, w pierwszej kolejności, wybrano te, z którymi polskie firmy realizują najwyższe obroty handlowe oraz kraje cieszące się dużym zainteresowaniem przedsiębiorców prowadzących działalność eksportową. Aby zobaczyć pełny opis wystarczy wybrać rynek klikając na mapę lub wybierając go z listy.

 

Autorem koncepcji graficznej jest Biuro Komunikacji KUKE oraz agencja WeDesign, odpowiedzialna za realizację projektu.

***

Informacje pochodzą ze strony internetowej KUKE.Czy ta informacja była pomocna?
TAK/NIE 0 0