Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuRząd RP zachęca polskich przedsiębiorców do ekspansji na Mongolię

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Woińska | 2018-06-05 10:44:17
mongolia, ekspansja zagraniczna, relacje gospodarcze, kredyt w ramach pomocy wiązanej, rolnictwo, infrastruktura, edukacja, ochrona środowiska, bank gospodarstwa krajowego, bgk, polska agencja inwestycji i handlu, paih, rynek mongolski

Rząd RP zachęca polskich przedsiębiorców do nawiązywania i poszerzania relacji gospodarczych z partnerami mongolskimi. W maju 2017 r. Rząd RP udzielił Rządowi Mongolii kredytu w ramach pomocy wiązanej w wysokości do 50 mln EUR przeznaczonego na finansowanie projektów w sektora modernizacji rolnictwa, infrastruktury, edukacji oraz ochrony środowiska.

Strona mongolska wyraziła chęć przedłużenia tej umowy oraz poszerzenia jej zakresu, co stwarza korzystną okazję dla polskiej strony do ekspansji na rynek mongolski, uwzględniając możliwości uzyskania finansowania dostaw towarów i usług w ramach wspomnianej umowy lub w ramach kredytów udzielanych przez Bank Gospodarstwa Krajowego w przypadku projektów o charakterze komercyjnym.

 

Zachęcamy polskich przedsiębiorców do kontaktu z Polską Agencją Inwestycji i Handlu, aby uzyskać więcej informacji o uwarunkowaniach i możliwościach ekspansji na rynek mongolski.