Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPolish Startups in New York City

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: WPHI Nowy Jork | 2017-08-04 19:51:22
start-ups, promocja, nowy jork


17 lipca 2017 roku miało miejsce spotkanie z polskimi Start-upami obecnymi na rynku amerykańskim. Event został zorganizowany przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku we współpracy ze Spark Labs i VR Global.

Głos zabrał gość specjalny, Pan Minister Jerzy Kwieciński, przebywający w tym czasie z delegacją z Ministerstwa Rozwoju w Nowym Jorku. Podkreślił on, że polski rząd dostrzega potencjał młodych przedsiębiorstw i widzi ich miejsce właśnie w Polsce. Zapewnił jednocześnie, iż start-upy działające na rynku amerykańskim mogą liczyć na wsparcie ministerstwa.

W kolejnym przemówieniu Andrew Rasiej, przewodniczący NY Tech Alliance, stwierdził, że Nowy Jork to „o wiele przyjemniejsze miasto dla start-upów niż każde inne w USA”, oferujące znacznie więcej i będące bardziej zróżnicowane od m.in. Sillicon Valley, dlatego to właśnie tutaj start-upy powinny stawiać swoje pierwsze kroki w świecie biznesu.

Spotkanie „Polish startups in New York City” było idealnym wydarzeniem do przedstawienia swojej firmy innym uczestnikom działającym na rynku. Z tej okazji skorzystali m.in. startup Onwelo, firma oferująca produkty i usługi IT, której sylwetkę przedstawiła Aneta Kuczewska. Następnie o swojej działalności opowiedzieli przedstawiciel sturtupu Cityglobe, prowadzącego platformę, na której miasta świata mogą się prezentować, oraz Alexander Gredysa z VR Global, firmy która oferuje produkty z zakresu virtual and augmented reality.

Po zakończeniu prezentacji przewidziany był poczęstunek dla gości, w trakcie którego atmosfera sprzyjała do zawiązywania nowych kontaktów biznesowych.

 

DSC2992

DSC3022

DSC3054

DSC3066

DSC3079

DSC3153

DSC3253

DSC3269

DSC3282

DSC3364

DSC3502

DSC3531

DSC3643

DSC3669

DSC3689

DSC3702