Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSaudyjski portal gospodarczy "Exportal"

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Patrycja Operacz | 2017-02-14 15:41:50
arabia saudyjska, eksport, serwis internetowy, odprawa celna

Rząd Królestwa Arabii Saudyjskiej uruchomił portal „Exportal” będący elektronicznym rozwiązaniem ułatwiającym i usprawniającym przepływ towarów i usług między Arabią Saudyjską a jej zewnętrznymi partnerami handlowymi.

Nowopowstały portal jest wspólnym projektem Służby Celnej oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych Arabii Saudyjskiej, który ma służyć przedsiębiorcom i partnerom handlowym chcącym eksportować swoje towary do Arabii Saudyjskiej. „Exportal” umożliwia dostęp do informacji o eksporcie, przepisach prawnych i regulacjach celnych. Ponadto w sposób prosty i czytelny pozwala na bezpieczne przesyłanie danych towaru eksportowego (np. świadectwa pochodzenia, faktur lub innych dokumentów eksportowych) celem usprawnienia procedur związanych z odprawą celną i zwolnienia towaru.

 

Aktualnie, w okresie próbnym, korzystanie z usługi portalu jest nieodpłatne, w późniejszym terminie będzie pobierana opłata w wysokości 10 USD. W załączniku znajduje się przewodnik po portalu.

 

Dodatkowe informacje znajdują się na stronach: www.mofa.gov.sa oraz www.customs.gov.sa.
Pliki do pobrania

Przewodnik po portalu Exportal
pdf | 1,54 MB
Pobierz