Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPolskie kosmetyki na wystawie BEAUTY EXPO 2016 w Kuala Lumpur

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Karina Katzer | 2016-10-19 09:30:39
kosmetyki, malezja, beauty expo, wystawa, kuala lumpur

Tegoroczna międzynarodowa wystawa kosmetyków w stolicy Malezji zgromadziła prawie 250 wystawców, a odwiedziło ją prawie 20 tys. zwiedzających. Podczas wystawy prezentowane były produkty z 22 krajów.

Była to już szesnasta edycja tej imprezy. Jest to jedna z najważniejszych wystaw targowych sektora urody w Malezji. Imprezie towarzyszą pokazy i konkursy (moda, fryzjerstwo, make-up, oferta spa, masaż relaksacyjny i leczniczy), a także sprzedaż kosmetyków i usług dla zdrowia i urody oraz seminaria z zakresu kosmetologiii prezentacje produktowe. Oprócz samych kosmetyków, obecne były urządzenia dla chirurgii plastycznej, korekcji urody, a także przybory i urządzenia dla fryzjerstwa i wizażu. Po raz pierwszy zorganizowano ekspozycję kosmetyków certyfikowanych halal (jakkolwiek w Malezji nie ma takiego wymogu formalnego, wielu regionalnych producentów certyfikuje wyroby, aby zagospodarować rynek muzułmański Indonezji, Malezji, Brunei Darussalam i Bliskiego Wschodu).

Podczas wystawy prezentowane były produkty z 22 krajów (Australia, Brunei Darussalam, Chiny, Francja, Hiszpania, Hongkong, Indie, Indonezja, Japonia, Kanada, Korea Płd., Malezja, Niemcy, Pakistan, Polska, Singapur, Szwajcaria, Tajwan, Tajlandia, USA, W.Brytania i Włochy), przy czym pawilony narodowe zorganizowane były przez Republikę Korei, Tajwan, Tajlandię i Singapur. Dominowały zdecydowanie kosmetyki koreańskie i tajwańskie.

Polskie kosmetyki były prezentowane na stoisku WPHI w Kuala Lumpur, a także na stoiskach lokalnych dystrybutorów. 

Firmy, które zdecydowały się na bezpośrednie uczestnictwo lub praezentację oferty, to: 

  • Miraculum – kosmetyki do makijażu z serii JOKO
  • Verona – kosmetyki do makijażu, farby do włosów (marki: Revia, Vollare, Ingrid i Ryana)
  • Floslek – dermokosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała, modelowania ciała,
  • Barwa - kosmetyki do pielęgnacji ciała oraz kosmetyki dla dzieci (marki: Bebi, Barwa Ziołowa, Barwa Harmonii, Barwa Naturalna, Barwa Siarkowa, Balnea, Barwa Hipoalergiczna),
  • Aflofarm – kosmetyki do pielęgnacji skóry oraz suplementy diety.
  • Farmona  - linia Tutti Frutti, odżywki dla skóry, olejki modelujące itd.)
  • Green Pharmacy - ziołowe kosmetyki do pielęgnacji ciała i włosów.

W opinii AVON, rynek Malezji jest rynkiem o wiele bardziej chłonnym w segmencie „Premium” i „A” od, np. rynku Indonezji, gdzie pomimo olbrzymiej liczny ludności, import jest umiarkowany, ze względu na niższe dochody i bardzo dużą produkcję kosmetyków indonezyjskich o bardzo dobrej jakości. 

Powtarzalna obecność na wystawach i targach kosmetycznych w Malezji jest koniecznością. W tym roku byliśmy już poszukiwani przez lokalnych dystrybutorów, którzy chcieli zapoznać się z polskimi produktami, a które pamiętali z 2015 r. O polskie kosmetyki pytali się także goście z Indonezji, Kambodży, Tajlandii, Chin i Hongkongu.

Zapraszamy do objerzenia naszej relacji fotograficznej z wystawy i uczestnictwa bezpośredniego w tej wystawie za rok.