Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuXI Międzynarodowa wystawa poświęcona gospodarce wodnej, ściekowej i recyklingowi "INDOWATER 2015” w Dżakarcie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: | 2015-02-17 12:37:37
aktualności

XI Międzynarodowa wystawa nt.
gospodarki wodnej, ściekowej
i recyklingu "INDOWATER 2015",
Dżakarta, 27-29 maja 2015 roku

XI Międzynarodowa wystawa poświęcona gospodarce wodnej,
ściekowej i recyklingowi "INDOWATER 2015",
Dżakarta, 27-29 maja 2015 r.
Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Dżakarcie zaprasza firmy polskie do uczestnictwa w charakterze wystawcy w XI międzynarodowej wystawie poświęconej gospodarce wodnej, ściekowej i recyklingowi - "INDOWATER 2015", która odbędzie się w dniach 27-29 maja 2015 r. w stolicy Indonezji - Dżakarcie.

Wystawa przeznaczona jest dla przedsiębiorców oferujących maszyny, urządzenia, technologie oraz usługi i rozwiązania w takich dziedzinach jak: systemy dostarczania wody, systemy mechanicznego / chemicznego oczyszczania wody i ścieków, systemy hydrauliczne, kontroli jakości wody, urządzenia pomiarowe, laboratoryjne, rozwiązania dla oczyszczalni ścieków, recykling, konsulting, projektowanie. Pełna lista zagadnień, ujętych przez organizatorów targów dostępna jest na poniższej stronie internetowej:
http://www.indowater.com/2014-07-03-04-33-04/exhibit-profiles.html.

Planowany jest udział ponad 550 wystawców z 33 krajów.

Równolegle z INDOWATER 2015, na terenie wystawowym, odbędą się również dwie inne wystawy sektorowe:  
  • INDOWASTE 2015 - gospodarka odpadami, recykling,
  • INDOENERGY 2015 - odnawialne źródła energii.
Przedsiębiorców zainteresowanych prezentacją swojej oferty na stoisku WPHI, prosimy o przesłanie materiałów promocyjnych w języku angielskim bezpośrednio na adres biura WPHI:

Trade and Investment Promotion Section
Embassy of the Republic of Poland

Jl. HR. Rasuna Said Kav. X Blok IV/3
Jakarta 12950
Indonesia

Wysyłki prosimy dokonać kurierem z minimum trzytygodniowym wyprzedzeniem.
W Indonezji najlepiej obsługiwana jest sieć DHL, UPS i EMS Pocztex.

Zapraszamy także do bezpośredniej wizyty na wystawie.

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z biurem WPHI:
e-mail: jakarta@trade.gov.pl
tel.: +62 21 25 25 947
fax: +62 21 25 25 960

Przed podjęciem decyzji o udziale w targach, prosimy o kontakt z organizatorami w celu potwierdzenia ich ostatecznego terminu.
 
* * *

Indonezja

Podczas oficjalnej wizyty prezydenta Indonezji - Susilo Bambang Yudhoyono, w Warszawie, we wrześniu 2013 r., podpisany został list intencyjny pomiędzy ministerstwami ochrony środowiska obydwu krajów, dotyczący współpracy dwustronnej w tej dziedzinie i stanowiący podstawę do jej rozwoju.

Infrastruktura wodno-kanalizacyjna, oczyszczania wody i ścieków, z powodu lat zaniedbań i niedofinansowania, jest w Indonezji na bardzo niskim poziomie. Na koniec 2011 r. dostęp do bieżącej wody oraz urządzeń sanitarnych miało ok. 50-53% społeczeństwa (5% więcej w porównaniu do 2009 r.). Występują duże różnice w rozwoju infrastruktury wodno-kanalizacyjnej pomiędzy terenami zurbanizowanymi i wiejskimi. Oprócz gospodarstw domowych, do zanieczyszczenia wód przyczyniają się w znacznej mierze przemysł (sektor papierniczy, tekstylny, petrochemiczny, wydobycia minerałów, ropy i gazu) i rolnictwo. Większość ścieków domowych, poprzemysłowych trafia bezpośrednio do rzek, wód gruntowych.

Przedstawiciele indonezyjskich władz odpowiedzialnych za gospodarkę wodno-ściekową oraz ochronę środowiska coraz częściej podkreślają potrzebę szybkiego działania w tym sektorze, w celu zapewnienia wystarczających zasobów wody pitnej oraz infrastruktury sanitarnej, dla stale powiększającej się populacji indonezyjskiej.

Rząd RI, wspomagany niejednokrotnie grantami instytucji międzynarodowych, takich jak Bank Światowy, lub kredytami rządowymi w ramach umów dwustronnych, stara się rozbudowywać infrastrukturę wodno-kanalizacyjną. Dodatkowo, wiele projektów realizowanych jest w ramach planów krajowych, regionalnych; część z nich - w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Lokalne przepisy dot. zasobów wodnych pozwalają na udział prywatnych firm w ww. projektach. Wiele przetargów organizowanych jest przez władze lokalne, na szczeblu prowincji, powiatu.  

Rynkiem indonezyjskim powinny zainteresować się firmy oferujące zarówno gotowe do użycia urządzenia/chemikalia do filtracji / oczyszczania wody, kontroli jej jakości; neutralizacji ścieków, pompy, zawory, mierniki, itp., jak również podmioty, które mogą opracować kompleksowe rozwiązania z projektem włącznie dla gospodarki wodno-ściekowej. 

Źródło: Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Dżakarcie


Czy ta informacja była pomocna?
TAK/NIE 0 0