Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji Eksportu17. edycja China International Industry Fair (CIIF) w Szanghaju

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: | 2015-02-05 09:14:38
aktualności

17. edycja targów "CIIF 2015"
China International Industry Fair,
Szanghaj, 3-7 listopada 2015 r.

17. edycja China International Industry Fair (CIIF),
Szanghaj, 3-7 listopada 2015 r.

China International Industry Fair - CIIF to najważniejsze wydarzenie branży przemysłowej w Chinach. Wydarzenie to stanowi istotną platformę wymiany informacji i technologii.

Za organizację targów odpowiada wspólnie osiem ministerstw i organizacji rządowych Chińskiej Republiki Ludowej (ChRL). Współorganizatorem imprezy jest m.in. China Machinery Industry Federation (Chińska Federacja Przemysłu Maszynowego), zaś zarządcą Shanghai Eastbest International (Group) Co., Ltd.

Co roku targi skupione są wokół 9 głównych sesji:
  1. Metal working and CNC Machine Tool Show
  2. Industrial Automation Show
  3. Energy Show - ze szczególnym uwzględnieniem nowych technologii energetycznych, sprzętu do transmisji mocy, sprzętu elektrycznego i  sterowniczego, produktów energooszczędnych.
  4. Robotics Show
  5. Environmental Protection Technology and Equipment Show
  6. Information and Communication Technology Show
  7. Scientific & Technological Innovation Show - obejmujące prezentację i zastosowanie badań naukowych wspierających industrializację
  8. New Energy Auto Show - w zakresie pojazdów elektrycznych, samochodów hybrydowych, alternatywnych systemów napędowych, części samochodowych.
  9. China Aerospace and Aviation Technology Show.
Ubiegłoroczna ekspozycja objęła ponad 160 tys. m. kw. powierzchni, przyciągając 2101 wystawców z 27 krajów i regionów z całego świata oraz 140 tys. odwiedzających z 83 krajów i regionów. Zorganizowano 52 seminaria branżowe oraz konferencje związane z kwestiami produkcji i innowacji sektora zaawansowanych technologii i przemysłu.

Tegoroczna impreza będzie swym zasięgiem nawiązywała do ubiegłorocznej edycji targów. Powierzchnia wystawiennicza ma obejmować 200 tys. m2. Oczekuje się, iż w wydarzeniu będzie uczestniczyć ponad 200 tys. wystawców oraz 120 tys. odwiedzających z branży handlowej. Minimum 30% powierzchni wystawowej ma zostać przeznaczonej dla zagranicznych wystawców. Targom będą towarzyszyły fora wymiany informacji oraz branżowe konferencje i warsztaty.

Dla Polski oraz relacji handlowych ChRL z Polską, szczególnie istotne są sektory prezentowane w ramach pokazów: IAS, EPTES oraz ICTS. W tym zakresie warto by Polska strona zaprezentowała swój wysoki potencjał, co może spotkać się z dużym zainteresowaniem lokalnego i zagranicznego biznesu oraz zaowocować podjęciem współpracy z potencjalnymi partnerami.

Industrial Automation Show (IAS) to najbardziej atrakcyjna ekspozycja przemysłu automatyki w Azji. W ubiegłorocznej edycji wzięło w niej udział 467 prestiżowych firm.  W 2014 r. powierzchnia wystawowa wyniosła 35 tys. m. kw. i przyciągnęła ok. 110 tys. odwiedzających. Do czołowych kategorii wystawienniczych podczas tegorocznego pokazu IAS będą należały: produkcja, przemysłowa automatyzacja IT i oprogramowania, dostawa urządzeń do produkcji automatyki, systemy elektryczne. Tegoroczna edycja targów ma mieć miejsce w jednym z najbardziej zmodernizowanych obszarów targowych na świecie - National Exhibition and Convention Center (NECC). Oczekuje się, iż będzie w niej uczestniczyć ponad 500 wystawców, którzy zaprezentują swoje produkty na powierzchni 45 tys. m. kw.

Information and Communication Technology Show (ICTS), jest jednym z czołowych filarów targów CIIF i odpowiada za zbieranie i prezentacje najnowszych technologii i informacji od producentów i dostawców sektora ICT. Odpowiadając na globalne wyzwania, organizatorzy wyznaczyli w tym roku kilka głównych kategorii wystawowych jak: inteligentne rozwiązania „Smart City”, bezpieczeństwo informacji, technologie informacji i komunikacji w sieci, oprogramowanie i integracja systemów oraz pokaz nowych wyświetlaczy. W ubiegłym roku w pokazie uczestniczyło 194 wystawców.

Environmental Protection Technology and Equipment Show (EPTES), to z kolei pokaz który zasługuje na szczególną uwagę polskiej oferty biznesowej, przede wszystkim dlatego, iż jego tematyka wpisuje się w listę corocznych priorytetów rządu CHRL w zakresie walki i przeciwdziałania zanieczyszczeniu środowiska. W 2009 r. Chiny ogłosiły plan redukcji emisji dwutlenku węgla obiecując zmniejszenie jego poziomu o 40-45% do 2020 r. (w porównaniu z rokiem 2005). Coroczny pokaz EPTES stanowi kluczowe wydarzenie w dziedzinie ochrony środowiska w Chinach. Oczekuje się, iż tegoroczna ekspozycja będzie większa od zeszłorocznej, prezentując najnowsze technologie i sprzęt do kontroli zanieczyszczenia powietrza i wody, usuwania opadów stałych, recyklingu i czyszczenia przemysłowego. Impreza koncentruje się przede wszystkim na tematyce redukcji dwutlenku węgla i kształtowaniu nowych rozwiązań w tej dziedzinie.

WPHI w Szanghaju pragnie zachęcić polskich przedsiębiorców do udziału w 17. edycji targów CIIF. Firmy, które są zainteresowane organizacją stoiska, placówka wesprze w rozpowszechnieniu oferty i zaproszeniu chińskich gości do podjęcia kontaktu i rozmów.

W przypadku dodatkowych pytań, prosimy o kontakt na adres:
Kontakt do organizatora:
Shanghai East Best & Lansheng International (Group) Co., Ltd. CIIF Branch
Shanghai Industry & Commerce Exhibition Co.,Ltd.
Add: 13F, Minmetals Buiding, No.757 Guangfu Road, Shanghai 200070 P.R.C.
Tel.: +86-21-22068392
Fax: +86-21-62895703
E-mail: ciif@shanghaiexpogroup.com
www.ciif-expo.com


Oprac.: Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego w Szanghaju


Czy ta informacja była pomocna?
TAK/NIE 0 0