Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji Eksportu0 PL

International Railway Equipment Exhibition 2019


Rodzaj wydarzenia
Targi

Witryna wydarzenia

13. edycja targów poświęconych branży kolejowej International Railway Equipment Exhibition (IREE) odbędzie się w dniach 22-24 października 2019 r. w Nowym Delhi.

 

Targi organizowane są przez Confederation of Indian Industry (CII) we współpracy z indyjskim Ministerstwem Kolei. IREE odbywają się co roku i są jedynym międzynarodowym wydarzeniem w Indiach poświęconym sektorowi transportu kolejowego z aktywnym udziałem Indyjskich Kolei zarówno na samych targach, jak i towarzyszącej im konferencji.

 

IREE 2019 stanowią okazję do nawiązania współpracy z Indyjską Koleją oraz indyjskimi firmami z branży kolejowej. Obecnie w Indiach przygotowywane są plany największej modernizacji kolei indyjskich oraz rozbudowy sieci połączeń.

 

W tym roku krajem partnerskim są Niemcy, którzy zorganizują swój pawilon podczas targów. Dodatkowo obecne będą firmy m.in. z Chin, Japonii, Rosji, Korei Płd. Organizatorzy spodziewają się udziału międzynarodowych wystawców z 20 krajów.

 

Strona wydarzenia: www.ireeindia.com

Broszura organizatorów

 

Kontakt do organizatorów:

  • Rajesh Wadhwa
    Confederation of Indian Industry (CII)
    249-F, Udyog Vihar, Phase IV, Gurgaon
    Tel.: 00-124-4013875
    E-mail: rajesh.wadhwa@cii.in

 

Indian Railways in The Next 5-10 Years

 

* * *

Opis indyjskiego sektora kolejowego

Indie mogą poszczycić się jedną z największych sieci kolejowych na świecie. Wspomniana sieć to 63 000 km tras, w tym ok. 23 541 km (36%) zostało zelektryfikowanych, i ponad 7000 stacji na całym obszarze kraju. Tory są przystosowane do prędkości w zakresie od 75 do 160 km/h. Tabor stanowi 9549 lokomotyw oraz ponad 239 281 wagonów towarowych i 59 713 osobowych. Najszybszymi pociągami, jakimi dysponują koleje indyjskie, są Rajdhani Express i Shatabdi Express rozwijające maksymalną prędkość do 150 km/h oraz Bhopal Shatabdi osiągający 160 km/h. Koleje indyjskie przewożą około 20 mln pasażerów oraz ponad 2 mln ton towarów dziennie.

 

Rząd Indii planuje także budowę linii dla pociągów o prędkości powyżej 500 km/h. Pierwsza superszybka linia według planów zostanie uruchomiona na przestrzeni lat 2030-2035 roku, a kolejne pomiędzy 2030 a 2060 rokiem. Obecnie wprowadzenie superszybkich pociągów jest jeszcze w fazie konsultacji i dyskusji. Rząd Indii rozważa także przyjęcie technologii Maglev, czyli technologii opartej na elektromagnetycznym unoszeniu się pojazdu nad torem. Indian Railways zamierza zainwestować do 2020 roku 275 mld USD w modernizację i unowocześnienie taboru.

 

Koleje indyjskie posiadają cztery mierniki rozstawu torów. Najczęściej spotykany jest rozstaw podstawowy szeroki - 1676 mm (ok. 86% tras kolejowych), standardowy - 1000 mm, który jest w trakcie konwertowania do 1676 mm. Trasy himalajskie, gdzie funkcjonuje kolej wąskotorowa, mają dwa rozstawy: 762 mm i 610 mm.

 

Sektor transportu kolejowego w Indiach jest duży i różnorodny, jednak nie nadąża za rosnącym popytem. Indyjskie koleje, skupiają się na kluczowych potrzebach transportowych sektora, a szczególnie na dalekobieżnych podróżach ludzi oraz transporcie towarów. Wprawdzie systematycznie przybywa wagonów pasażerskich, a także zwiększają się przewozy pasażerów, jednak potrzeby są o wiele większe.

 

Głównym źródłem dochodów kolei indyjskich są przewozy towarowe. Wpływa to na utrzymywanie relatywnie niskich cen biletów dla przewozów pasażerskich. Wielkość przewozów towarowych systematycznie rośnie.

 

Finansowanie kolei pochodzi z funduszy rządowych, funduszy inwestorów prywatnych, a także z części zysków osiągniętych przez Indian Railways.

 

Kolej to miejsce zatrudnienia prawie 9% populacji Indii. Koleje Indyjskie są jednym z największych przedsiębiorstw państwowych i pracodawców na świecie, zatrudniając ponad 1,3 mln pracowników.

 

Modernizacja

Indyjski Railway Catering and Tourism Corporation Ltd (IRCTC), internetowy portal sprzedaży biletów Indian Railways, niedawno uruchomił nową aplikację dla urządzeń Windows Phone i Windows 8, aby zwiększyć dostęp do swojego portalu e-biletów. Nowa aplikacja, uruchomiona we współpracy z firmą Microsoft, zapewnia całodobowy dostęp do usług IRCTC i ułatwia rezerwację biletów online. Użytkownik może skorzystać z tej aplikacji, aby zaplanować podróż, dokonać rezerwacji linii kolejowej, sprawdzić stan dostępności biletów i wykonać wszystkie inne zadania dostępne wcześniej na stronie internetowej IRCTC.

 

Indyjskie Koleje wciąż dokładają starań, aby ulepszyć swoje systemy technologicznie i modernizować je od czasu do czasu. W związku z tym władze kolejowe zdecydowały się zainstalować nowe urządzenie do oszczędzania paliwa APU w lokomotywach, co przyniesie roczne oszczędności na poziomie ponad 20 lakh (32 453,04 USD) za lokomotywę. Urządzenie to zostało zainstalowane w dwunastu istniejących lokomotywach spalinowych.

 

W celu zwiększenia bezpieczeństwa w ruchu kolejowym, Indian Railways instaluje również nową technologię, która umożliwi wykrywanie problemów i błędów w pociągach pasażerskich podczas biegu, zgodnie z rozporządzeniem wydanym przez Ministerstwo Kolei.

 

Indyjskie Koleje są zdeterminowane, aby powiązana infrastruktura i usługi pomocnicze były zgodne z międzynarodowymi standardami. Rozmieszczenie nowych i nowoczesnych technik, stopniowe up-gradacje technologiczne i regularne monitorowanie operacji są tego najlepszym dowodem.

 

Firmy Zagraniczne

Ministerstwo Kolei podpisało Memorandum of Understanding (MoU) dotyczące współpracy technicznej w sektorze kolejowym z różnymi zagranicznymi rządami i kolejami krajowymi. Zidentyfikowane obszary współpracy obejmują między innymi korytarze dużych prędkości, szybką konserwację istniejących tras, rozwój stacji, operacje transportu ciężkiego i modernizację infrastruktury kolejowej itp. Współpraca odbywa się poprzez wymianę informacji na temat rozwoju w obszarach technologii kolejowej i operacje, dzielenie się wiedzą, wizyty techniczne, szkolenia i seminaria oraz warsztaty w obszarach będących przedmiotem wspólnego zainteresowania.

 

W latach 2015-2016 Ministerstwo Kolei podpisało protokoły ustaleń dotyczące współpracy technicznej w sektorze kolejowym z Kanadą, Słowacją, Wielką Brytanią, Japonią, Rosją i Kazachstanem.

 

Japońska Agencja Współpracy Międzynarodowej (JICA) podpisała formalną umowę pożyczki na pomoc rozwojową z rządem Indii, na dostarczenie pierwszej transzy Rs 4, 553 crore (739 milionów USD) na projekt Mumbaj Metro III Cuffe Parade-Bandra-SEEPZ. Zakres umowy obejmuje budowę linii metra Mumbai - 3 (linia metra o długości 32,5 km), w tym tunele, stacje, obiekty pokrewne, tabor kolejowy, komponent systemowy i usługi doradcze. Projekt, który ma zostać zrealizowany przez Mumbai Metro Rail Corporation, powinien zakończyć się w 2020 r.

 

Konsorcjum Hyundai-Rotem dostarczyło pierwszy autokar do L & T Hyderabad Metro Rail Ltd., który został niedawno zaprezentowany. Podniesiony system szynowy, który będzie całkowicie zdalnie zarządzany, nie będzie miał żadnego sterownika. Spółka joint venture Hyundai-Rotem (JV) złożyła duże zamówienie na dostawę wagonów kolejowych do projektu metra opracowanego przez L & T. Początkowo 171 wagonów na 57 pociągów zostanie dostarczonych przez Hyundai-Rotem, a reszta w sposób etapowy.

 

Japonia podpisała także z Indiami Memorandum of Understanding w celu przeprowadzenia wspólnego badania systemu kolei dużych prędkości na trasie Mumbai-Ahmedabad.

branże: Maszyny i urządzenia, Produkcja środków transportu, Pojazdy szynowe, Transport i logistyka

Targi
Indie - Nowe Delhi
2019-10-22 - 2019-10-24
Dodał: Anna Woińska
Pliki do pobrania

IREE Brochure