Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPL

EXPO Dubaj 2020. Spotkanie informacyjne


Rodzaj wydarzenia
Spotkanie

EXPO DUBAJ 2020 – Łącząc umysły, tworzymy przyszłość.

Przedsiębiorcy, przedstawiciele instytucji otoczenia biznesu oraz pracownicy samorządowi wzięli udział w spotkaniu informacyjnym dotyczącym organizacji Światowej Wystawy EXPO Dubaj 2020.

Głównym celem udziału samorządu Dolnego Śląska oraz przedsiębiorców na EXPO 2020 jest nie tylko promocja, ale i wykorzystanie szansy na rozwój naszego regionu i lokalnych firm. Będziemy obecni w najlepszym wystawienniczym miejscu na świecie – tymi słowami powitał uczestników spotkania informacyjnego dotyczącego organizacji Światowej Wystawy EXPO Dubaj 2020 Robert Iwan, wiceprezes Dolnośląskiej Agencji Współpracy Gospodarczej S. A. Przedsiębiorcy, przedstawiciele instytucji otoczenia biznesu oraz pracownicy samorządowi zapoznali się z założeniami prezentacji Polski podczas EXPO 2020, które przedstawiła Marta Zielińska reprezentująca Polską Agencję Inwestycji i Handlu. Polski pawilon wystawienniczy znajdować się będzie w centralnym punkcie wystawy, w części poświęconej mobilności. Połączenie naturalnych materiałów, z których powstanie pawilon, a także zastosowanie nowoczesnych technologii pozwoli zainteresować polskimi produktami, naszą tradycją, kulturą i unikatowością przyrody uczestników wystawy. Zgodnie z założeniami organizatorów EXPO wystawę w Dubaju ma odwiedzić blisko 18 milionów gości, a na szczególne uwzględnienie zasługuje fakt, że pierwszy raz w historii aż 70% uczestników będzie pochodzić z innych krajów niż gospodarze przedsięwzięcia. Warto zaznaczyć, że wśród partnerów PAIH przy organizacji polskiego pawilonu jest już pierwsza dolnośląska firma Zakłady Ceramiczne „Bolesławiec” z Bolesławca, która wyposaży piekarnio-cukiernię będącą wizytówką polskiej kuchni. Ostatnia prezentacja, w ramach spotkania informacyjnego dotyczyła warunków i możliwości prowadzenia biznesu dla polskich przedsiębiorców na terenie ZEA. Małgorzata Panek-Kasińska, CEO MK Business Link Sp. z o.o. przedstawiała charakterystykę ekonomiczną kraju, warunki na jakich mogą działać tam polscy przedsiębiorcy, a także zasady, którymi powinniśmy się kierować podejmując współpracę z lokalnym biznesem.

IMG0306edytuj opis zdjęcia

branże: Rolnictwo i leśnictwo, Zboża, Warzywa i owoce, Leśnictwo i pozyskiwanie drewna, Ryby, Mięso, Górnictwo i przemysł wydobywczy, Węgiel kamienny i brunatny, Ropa naftowa i gaz ziemny, Rudy metali, Pozostałe górnictwo i wydobywanie, Przetwórstwo spożywcze, Wyroby z mięsa i ryb, Wyroby z warzyw i owoców, Wyroby zbożowe, piekarske i mączne, Oleje i tłuszcze spożywcze, Wyroby mleczarskie, Słodycze, Kawa, herbata i przyprawy, Pozostałe produkty spożywcze, Napoje alkoholowe, Produkty tytoniowe, Odzież, tekstylia, wyroby skórzane, Odzież i obuwie, Wyroby skórzane, Tekstylia, Dywany i dekoracje, Pozostałe tekstylia, Przemysł drzewny i papierniczy, Wyroby z drewna (bez mebli), Papier, Poligraficzne, Przemysł chemiczny i kosmetyczny, Wyroby chemiczne w formach podstawowych, Pestycydy, Farby i lakiery, Kosmetyki, Pozostałe wyroby chemiczne, Wyroby z gumy i tworzyw sztucznych, Przemysł petrochemiczny, Farmacja i biotechnologia, Przemysł farmaceutyczny, Biotechnologia, Produkcja i przetwórstwo metali, Produkcja metali żelaznych, Produkcja metali nieżelaznych, Produkcja metalowych wyrobów gotowych, Przemysł obronny i zbrojeniowy, Broń i amunicja, Wojskowe pojazdy bojowe, Maszyny i urządzenia, Komputery, Elektronika użytkowa, Aparatura pomiarowa i zegarki, Sprzęt medyczny/rehabilitacyjny, Instrumenty optyczne i sprzęt fotograficzny, Pozostałe wyroby elektroniczne i optyczne, Oświetlenie, AGD, Pozostały sprzęt elektryczny, Maszyny ogólnego przeznaczenia, Maszyny dla rolnictwa i leśnictwa, Maszyny dla metalurgii, Maszyny dla górnictwa i budownictwa, Maszyny dla przetwórstwa spożywczego, Maszyny dla przemysłu odzieżowego, Maszyny dla przemysłu papierniczego, Produkcja pozostałych maszyn, Narzędzia mechaniczne, Produkcja środków transportu, Samochody osobowe, Autobusy, Pozostałe pojazdy samochodowe, Części i akcesoria samochodowe, Statki i łodzie, Pojazdy szynowe, Przemysł lotniczy i kosmiczny, Pozostały sprzęt transportowy, Produkcja mebli, Meble, Drzwi i okna, Wyposażenie wnętrz, Przemysł jubilerski, Pozostałe branże, Instrumenty muzyczne, Sprzęt sportowy, Gry i zabawki, Pozostałe wyroby, Energia i surowce odnawialne, Ochrona środowiska, Budownictwo i architektura, Budownictwo, Architektura, Transport i logistyka, Turystyka, sport i rekreacja, Organizacja targów i wydarzeń, Sektor kreatywny, Media i reklama, Wzornictwo i projektowanie mody, Rzemiosło artystyczne, Film, Muzyka, Fotografia, Wydawnictwa, Usługi finansowe, IT/ICT, Handel, Doradztwo/consulting/edukacja, Zdrowie i medycyna

Spotkanie
Polska
2019-05-15
Dodał: Wojciech Michańcio