Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji Eksportu000 PL

Index 2019 (1-4.05, Mumbaj; 2-4.08, Nowe Delhi)


Rodzaj wydarzenia
Targi

Witryna wydarzenia

Polski akcent
Reprezentacja polskich przedsiebiorców

31. edycja targów INDEX organizowana przez Universal Media Group odbędzie się w dniach 1-4 maja 2019 r. w Mumbaju i 2-4 sierpnia 2019 r. w Nowym Delhi. Targi kierowane są do firm związanych z architekturą, wystrojem wnętrz, projektowaniem użytkowym, szeroko pojętym designem. Oddzielna część będzie poświęcona wyłacznie meblom biurowym i kuchennym. Index to jedne z ważniejszych międzynarodowych targów w Indiach odybwające się od 1989 roku.

 

logomeblohand JPGPo raz pierwszy w targach meblarskich wezmą udział przedstawiciele polskich firm. Firma PPHU Meblohand potwierdziła stoisko na wydarzeniu w Nowym Delhi - Hala 11, stoisko nr D-15. Katalog firmy dostępny jest tutaj.

 


Branża meblarska jest silnie rozwijającą się branżą w Indiach na co wpływ mają m.in. ciągły rozwój rynku mieszkaniowego i nieruchomości; zmiany demograficzne, a w konsekwencji zmiany stylu życia i wzrost wydatków na meble przez młode pokolenie; bardzo dynamiczny rozwój przemysłu hotelarskiego; popularyzacja sprzedaży online; wejście na rynek światowych graczy, np. IKEA w 2018 r. Dodatkowo zmiany w sposobie produkcji i handlu meblami w Indiach to okazja dla inwestorów, którzy do tej pory nie rozważali eksportu bądź bezpośrednich inwestycji w tym kraju.

 

Istotnym czynnikiem pobudzającym zmiany w sektorze jest sprzedaż mebli online prowadzona przez takie firmy jak Urban Ladder (od lipca 2012), Pepperfry (od stycznia 2012) i Fabfurnish (od marca 2012) oferujące jakościowe produkty w niższych cenach. Zauważając trend rynkowy, firmy takie jak Amazon i Flipkart (2015 r.) rozszerzyły swoją ofertę włączając meble do sprzedaży online. Obecnie sprzedaż internetowa to niewiele ponad 1 proc. wszystkich sprzedaży mebli, lecz przewidywane jest, że w ciągu dekady może przejąć nawet 7-9 proc. rynku.

 

Bezpośrednie inwestycje zagraniczne w sektorze nieruchomości w Indiach, rządowa inicjatywa "Mieszkalnictwo dla wszystkich do 2022" (Housing for All by the year 2022) oraz projekt rozwoju "100 inteligentnych miast" (100 Smart Cities) to niektóre czynniki, które ożywią sektor nieruchomości i budownictwa. Przyczynią się również do wzrostu zapotrzebowania na meble gospodarstwa domowego oraz meble biurowe.

 

Więcej informacji o targach INDEX znajduje się na stronie internetowej oraz w broszurze przygotowanej przez organizatorów.

 

Kontakt do organizatorów:

Lari Warji

Business Development Manager

lari@ueindia.com

+91 98207 41189

UMG INDEX TRADEFAIRS PVT.LTD

401,Sanskriti Park M : +91 98207 41189

50 B, Mahakali Caves Road

Mumbai 400093

www.indexfairs.com

branże: Maszyny i urządzenia, Oświetlenie, Produkcja mebli, Meble, Drzwi i okna, Wyposażenie wnętrz, Ochrona środowiska, Budownictwo i architektura, Budownictwo, Architektura

Targi
Indie - Mumbaj
2019-08-02 - 2019-08-04
Dodał: Anna Woińska