Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMaharashtra Economic Summit 2019 PL

Maharashtra Economic Summit 2019


Rodzaj wydarzenia
Konferencja

Witryna wydarzenia

Polski akcent
ZBH uczestniczy

5. edycja Maharashtra Economic Summit organizowana przez Maharashtra Industrial and Economic Development Association (MIEDA) and SME Chamber of India odbędzie się w 21 lutego 2019 r. w Mumbaju.

 

Tematem konferencji jest "Zrównoważony rozwój gospodarczy i przemysłowy - strategie i inicjatywy". W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele rządu, m.in.: Premier Stanu Maharasztra Devendra Fadnavis, Minister Finansów Piyush Goyal, Minister Przemysłu i Górnictwa stanu Maharasztra Subhash Desai.

 

Stan Maharasztra ze stolicą w Mumbaju (dawniej Bombaj) jest jednym z najbardziej uprzemysłowionych stanów indyjskich, tworzy 15% PKB całych Indii. Usługi stanowią 57% PKB stanu, 33% przemysł i 9% rolnictwo. Główne gałęzie przemysłu to: przemysł chemiczny, elektromaszynowy, tekstylny i metalowy. Uprawia się głównie bawełnę, trzcinę cukrową, tytoń, pszenicę oraz owoce. Szczególne znaczenie dla polskich przedsiębiorców ma port, który znajduje się w Mumbaju i do którego najczęściej trafiają polskie jabłka.

 

Mumbaj uważany jest za stolicę finansową i biznesową Indii. To w tym mieście siedzibę mają największe banki i insytutcje finansowe, a także ważne indyjskie stowarzyszenia handlowe oraz Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH.  

 

 

Zaproszenie

branże: Usługi finansowe, IT/ICT, Handel

Konferencja
Indie - Mumbaj
2019-02-21
Dodał: Anna Woińska