Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuTIF 2018wyd PL

Misji gospodarcza na targi TIF 2018


Rodzaj wydarzenia
Misja Gospodarcza

Witryna wydarzenia

Polski akcent
Polskie stoisko narodowe

Zapraszamy do udziału w misji gospodarczej firm polskich do Grecji wraz z uczestnictwem w Międzynarodowych Targach Salonickich TIF 2018 w dniach 8-16 września 2018 r.

 

Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH w Atenach organizuje w powyższym terminie misję biznesową polskich przedsiębiorców do Salonik wraz z uczestnictwem na stoisku informacyjnym PAIH w Międzynarodowych Targach TIF 2018.

 

Odbywające się corocznie od ponad 90 lat Targi "TIF - Thesaloniki International Fair" to największe tego typu wydarzenie na Bałkanach i południowo-wschodniej Europie. Ich organizatorem jest Helexpo S.A. Ubiegłoroczna impreza była największą w ciągu ostatnich pięciu lat zarówno, jeśli chodzi o liczbę wystawców (ponad 1000), jak i powierzchni wystawienniczej. Targi odwiedziło ok 263 tys. osób.

 

W poprzednich edycjach targów Greccy przedsiębiorcy wykazywali duże zainteresowanie produktami z Polski. Zwiększa się zapotrzebowanie na nasze produkty, które zyskują uznanie, jako wyroby o wysokiej jakości i stanowią dla Greków atrakcyjną alternatywę w stosunku do produktów importowanych z innych krajów UE.

 

Wystawa prezentuje greckie i zagraniczne firmy tradycyjnie skupiając się na głównych osiach: Innowacje, Technologia, Rozwój i Ekstrawersja w zakresie:

 • Przedsiębiorczość i innowacje
 • Technologia, Hi-Tech i-Gaming
 • Struktury zatrudnienia - Edukacja - Praca
 • Książki
 • Patenty i robotyka,
 • Energia i konstrukcje ekologiczne
 • Motoryzacja,
 • Rolnictwo,
 • Sport,
 • Meble i dekoracje.

 

Równolegle odbywa się wiele imprez towarzyszących z zakresu gospodarki i współpracy międzynarodowej.

 

Serdecznie zapraszamy firmy i instytucje z branż, które obejmują targi oraz inne zainteresowane tematyką.

 

Więcej informacji o targach na stronie wydarzenia.

 

W ramach misji odbędzie się:

 • Spotkanie biznesowe uczestników misji z przedsiębiorcami zrzeszonymi w Grecko - Polskim Związku Przemysłu i Inwestycji w Salonikach
 • Seminarium "Polskie Specjalności Eksportowe" oraz prezentacja firm, spotkania B2B uczestników misji z przedsiębiorcami zrzeszonymi w Izbie Przemysłowo - Handlowej Macedonii Środkowej
 • Wizyty studyjne w greckich przedsiębiorstwach
 • Udział w TIF Economic Forum 2018.

 

Szczegóły misji:

 1. Przylot do Salonik w dniu 7 września i powrót 16 września (w uzasadnionych przypadkach dopuszczamy odstępstwa od podanych terminów).
 2. Koszty ponoszone przez uczestnika misji obejmują: bilety lotnicze, ubezpieczenie, zakwaterowanie i wyżywienie (ceny hoteli w Salonikach mieszczą się w limitach wskazanych dla zagranicznych wyjazdów służbowych). Rezerwacji hotelu i przelotu należy dokonać we własnym zakresie.
 3. ZBH w Atenach pokrywa koszty organizacji stoiska informacyjnego na Międzynarodowych Targach Salonickich TIF 2018, seminariów, spotkań B2B w Salonikach oraz wizyt studyjnych, tłumaczeń, transportu lokalnego itp.

 

Ponadto ZBH w Atenach zapewnia:

 1. Odbiór uczestników misji z lotniska
 2. Dobór partnerów do rozmów B2B właściwych dla branży
 3. Pomoc w prezentacji firm i ofert podczas spotkań B2B
 4. Pomoc podczas rozmów biznesowych (pomoc merytoryczna, tłumaczenia)
 5. Pomoc w nawiązywaniu kontaktów handlowych. Przygotowanie list potencjalnych partnerów.
 6. Oprawę informacyjną dla uczestników misji w postaci informacji o kraju, o rynku i jego możliwościach, zestawu porad nt. prowadzenia handlu z rynkiem i działalności gospodarczej w Grecji

 

W przypadku pytań, prosimy o kontakt pod adresem mailowym: miroslaw.gojdz@paih.gov.pl.

 

Zapraszamy do rejestracji w misji gospodarczej za pomocą formularza rejestracyjnego.

 

W załączeniu: