Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji Eksportukonferencja yurcja nadarzyn PL

Konferencja: Przyspieszenie współpracy gospodarczej między Polską a Turcją 2018


Rodzaj wydarzenia
Konferencja

 

Konferencja pt. „Przyspieszenie współpracy gospodarczej między Polską a Turcją. Zwiększenie dwustronnych obrotów z obecnych 6 mld EUR do możliwego poziomu 10 mld EUR rocznie":

 • termin: 22 marca 2018 r, w drugim dniu Międzynarodowych Targów Techniki Transportu, Spedycji i Logistyki, które odbędą się w dniach 21-23 marca br.
 • miejsce: Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe PTAK WARSAW EXPO, Nadarzyn.

 

Celem konferencji jest identyfikacja szans i ograniczeń dla polsko-tureckiej współpracy i wypracowanie rekomendacji dla ministrów odpowiadających za współpracę gospodarczą obydwu krajów. Rekomendacje zostaną przedstawione i omówione podczas planowanego na czerwiec br. spotkania ministrów odbywającego się w ramach Regularnych Konsultacji.

 

Program

10.00 - Rejestracja

10:30 - Otwarcie konferencji i wystąpienia na temat polsko-tureckiej współpracy gospodarczej:

 • Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii Ministerstwa Gospodarki Turcji,
 • Ambasada Turcji w Warszawie,
 • Polsko-Turecka Grupa Parlamentarna,
 • Turecki Związek Izb i Giełd Towarowych,
 • Krajowa Izba Gospodarcza.

11.30 - Sesja robocza „Dostępne instrumenty wsparcia i praktyczne rozwiązania ułatwiające zwiększenie polsko-tureckiej współpracy gospodarczej”.

Panel I: Finansowe instrumenty wsparcia eksportu i wzajemnych inwestycji ze strony polskiej (KUKE, PAIH) ze strony tureckiej Agencja promocji Inwestycji) (ISPAT).

Pytania i odpowiedzi.

13.30 - 14.00 - przerwa kawowa

Panel II: Praktyczne rozwiązania ułatwiające dwustronną współpracę:

 • wydarzenia targowe jako miejsce nawiązywana kontaktów handlowych (PWE),
 • transport, logistyka, obsługa celna ruchu towarów (Ekol),
 • optymalna e-obsługa transakcji handlowych (Igoria S.A.),
 • wsparcie prawne dwustronnej współpracy (Dentons).
 • Pytania i odpowiedzi

Podsumowanie Konferencji

15.30 - lunch, networking, rozmowy indywidualne i zwiedzanie targów.

 

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Decyduje kolejność zgłoszeń, które prosimy przesyłać do:

Marek Nowakowski Prezes Zarządu Izby

Yonetim Kurulu Baskani Polsko-Turecka Izba Gospodarcza

e-mail: biuro@ptcoc.eu

nr tel.: + 48 512 371 288

witryna internetowa: www.ptcoc.eu

***

Celem współpracy polsko-tureckiej jest zwiększenie dwustronnych obrotów z obecnych 6 mld do możliwego poziomu 10 mld euro rocznie. W październiku 2017 r. podczas oficjalnej wizyty prezydenta Turcji w Polsce, odbyło się polsko-tureckie forum biznesowe z udziałem Prezydentów obydwu krajów. W swoich wystąpieniach Prezydenci ocenili, że aktualny poziom współpracy gospodarczej (ok .6 mld Euro w 2017 roku) nie odpowiada potencjałowi gospodarek obydwu krajów, odnotowujących najwyższe wskaźniki wzrostu w Europie.

 

Wskazali, że wzajemne obroty mogą osiągnąć poziom 10 miliardów euro rocznie. Aktualnie polski eksport do Turcji to ok. 1,5 % całego eksportu. Polska jest notowana na 16/17 miejscu tureckich partnerów handlowych. We wzajemnych obrotach dominuje handel, w którym Polska zachowuje dodatni, ale zmniejszający się, bilans. Wzajemne inwestycje mają charakter marginalny. Potencjał współpracy, po obydwu stronach, jest znacznie większy, zwłaszcza że obydwie gospodarki odnotowują najwyższe w Europie wskaźniki tempa wzrostu dochodu narodowego.

branże: Usługi finansowe, Rolnictwo i leśnictwo, Handel, Przemysł obronny i zbrojeniowy, Pozostałe branże, Farmacja i biotechnologia, Transport i logistyka, Górnictwo i przemysł wydobywczy, Produkcja i przetwórstwo metali, Ochrona środowiska, Energia i surowce odnawialne, Przemysł jubilerski, Produkcja mebli, Turystyka, sport i rekreacja, Przetwórstwo spożywcze, Doradztwo/consulting/edukacja, Produkcja środków transportu, Budownictwo i architektura, Maszyny i urządzenia, Odzież, tekstylia, wyroby skórzane, Przemysł drzewny i papierniczy, Sektor kreatywny, Przemysł chemiczny i kosmetyczny, Zdrowie i medycyna, IT/ICT

Konferencja
Polska - Nadarzyn
2018-03-22
Dodał: Patrycja Operacz