Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSan Juan Minera 2018wyd3 PL

VII Międzynarodowe Targi Górnicze


Rodzaj wydarzenia
Targi

Witryna wydarzenia

Polski akcent
ZBH rekomenduje

VII Międzynarodowe Targi Górnicze w San Juan - 18-20 kwietnia 2018 r. - to miejsce spotkań dostawców maszyn, sprzętu, technologii, części zamiennych oraz usług w przemyśle górniczym, jak również okazja do skontaktowania się z argentyńskimi firmami wydobywczymi.

 

 

* * *

Argentyna jest jedną z ostatnich granic górniczych na świecie, z niewielką częścią swojego potencjału geologicznego, rozwiniętą w ciągu kilku dekad rozwoju i kilkoma ośrodkami produkcyjnymi. Wśród swoich zasobów naturalnych Argentyna posiada złoto, srebro, miedź, cynk, ołów, lit, molibden, żelazo, potas, minerały nuklearne, metale rzadkie oraz inne zróżnicowane zasoby, z których 70% nie zostało jeszcze odkrytych.

 

Wraz z globalizacją i dynamicznymi zmianami na świecie, Argentyna staje się powoli dostawcą jednych z podstawowych dóbr: żywności i minerałów. Przemysł wydobywczy jest kluczowy dla ekonomii kraju. Inwestycja ponad 25 bln USD od momentu rozpoczęcia produkcji w Alumbrera dała początek Nowemu Górnictwu w Argentynie. Podobne sumy mają zostać zainwestowane w ten sektor w najbliższych latach.

 

Wiele czynników wpłynęło na inwestycje w górnictwie, między innymi:

 • potencjał geologiczny,
 • atrakcyjne prawo dla inwestycji wydobywczych,
 • dobra infrastruktura,
 • wykwalifikowana kadra specjalistów,
 • skonsolidowana sieć dostawców sprzętu i usług.

 

Na północy (prowincje Salta, Jujuy, Catamarca) pustyń solnych, które wraz z regionami w Chile i w Boliwii tworzą tak zwany Złoty Trójkąt Litowy stanowiący 75% światowej rezerwy tego minerału. Kilka przykładów eksploatacji produkcji litu w Argentynie:

 • Salar Del Hombre Muerto - Catamarca - FMC Lithum, USA
 • Olaroz - Jujuy - Orocobre, Australia
 • Cauchari Olaroz- Jujuy - Lithum Americas, Canada i SQM, Chile
 • Sal de Vida - Catamarca - Galaxy, Australia
 • Salar Del Rincon p Salta - Enirgi, Canada
 • 3Q - Catamarca - Neo Lithium, Canada
 • Sal de los Angeles - Salta, Lithum X, Canada

 

Oczywiście jest jeszcze wiele innych projektów litowych na mniej zaawansowanym etapie rozwoju. Dlaczego argentyńskie zasoby litu są tak atrakcyjne? Głównie ze względu na to, że jego produkcja pochodzi z solanek, z czym wiążą się mniejsze koszty w porównaniu z wydobyciem litu ze skał jak to ma miejsce w USA, Australii czy w Chinach.

 

W prowincji Salta, w geologicznym pasie z Chile, znajdują się ogromne złoża miedzi, tj. Taca Taca (Lumina Copper - Canada), który wymaga inwestycji 3 bln USD, a które zaczną być eksploatowane w 2018 roku. Również operator Fortuna Silver, który odkupił Goldrock Mines, ma zacząć wydobycie złota w lokalizacji Lindero.

 

W prowincji Catamarca znajdują się złoża miedzi. Projekt Agua Rica prowadzony jest przez Yamana Gold, Canada, która obecnie szuka inwestorów w celu kontynuacji produkcji w Bajo la Alumbrera lub do konstrukcji nowej kopalni w Agua Rica. Niedawno firma ogłosiła potrzebę realizacji dokładnych badań, aby określić opłacalność wydobycia podziemnego.

 

Produkcja złota to głównie północne rejony prowincji San Juan, w szczególności kopalnia Veladero w Valle del Cura, Gualcamayo i Casposo.

 

Bardziej na południe w prowincji Mendoza, projekt Potas Rio Colorado uważany jest za największy pod względem wydobycia złóż tego minerału, który jest istotnym elementem wzrostu dla rynków wschodzących. Operatorzy tego projektu - brazylijska Vale oraz Mosaic z USA - najbliższych miesiącach mają podjąć decyzje dotyczącą oceny i rozpoczęcia tego projektu.

 

Argentyna swój największy potencjał prezentuje w złożach minerałów jądrowych: Cerro Solo (prowincja Chubut), gdzie znajdują się najważniejsze światowe złoża uranu, z zasobami ponad 5,5 tys ton.

 

Argentyna to ostatni największy front wydobywczy na świecie, na liście najważniejszych miejsc eksploatacji złóż, konkurując tym samym z krajami z długimi tradycjami górniczymi.

* * *

W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat wydarzenia i możliwości udziału, prosimy o kontakt z ZBH Buenos Aires.

branże: Górnictwo i przemysł wydobywczy, Węgiel kamienny i brunatny, Ropa naftowa i gaz ziemny, Rudy metali, Pozostałe górnictwo i wydobywanie, Maszyny i urządzenia, Maszyny dla górnictwa i budownictwa

Targi
Argentyna - San Juan
2018-04-18 - 2018-04-20
Dodał: Anna Woińska