Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSpotkanie biznesowe Polska-Salwador 2017 PL

Spotkanie Biznesowe Polska-Salwador


Rodzaj wydarzenia
Spotkanie

Krajowa Izba Gospodarcza wraz z Ambasadą Republiki Salwadoru w Berlinie serdecznie zapraszają do udziału w I Spotkaniu Biznesowym Polska-Salwador, które odbędzie się w dniu 22 listopada 2017 r. od godz. 14:00 w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie (ul. Trębacka 4).

 

Salwador, kraj o terytorium 21 tysięcy km² i 6,5 mln mieszkańców posiada nowoczesną infrastrukturę dróg i portów, łagodny klimat i żyzne ziemie. Cechuje się stabilnością polityczną oraz niskimi kosztami życia, co wraz z bodźcami inwestycyjnymi oraz dolarem amerykańskim jako oficjalną walutą czyni z niego doskonałą lokalizację dla przyszłych inwestycji.

 

Z okazji oficjalnej wizyty w Polsce Ministra Spraw Zagranicznych Republiki Salwadoru, Pana Hugo Martineza, będą mieli Państwo szansę uzyskać informację na temat możliwości biznesowych w tym kraju i nawiązać bezpośredni kontakt z wysokimi przedstawicielami rządu.

 

Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na energię elektryczną (roczny wzrost na poziomie 3,6%), Salwador opracował plan rozwoju odnawialnych źródeł energii. Z prezentacji przedstawiciela Agencji Promocji i Inwestycji PROESA, Pana Sigfrido Reyesa, dowiedzą się Państwo o najważniejszych kwestiach dotyczących struktury rynku oraz możliwości biznesowych i inwestycyjnych.

 

Ponadto zostaną przedstawione różne udogodnienia, z których mogą korzystać inwestujące przedsiębiorstwa. Mowa tu m.in. o zwolnieniu z podatku dochodowego, z podatków miejskich i z ceł importowych, o specjalnym ustawodawstwie dot. energii odnawialnej i inwestycji oraz o 20-letnich umowach w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego.

 

Zostaną przedstawione ważne sektory gospodarki o dużym potencjale dla nowych przedsiębiorstw, w tym m.in.:

  • przemysł włókienniczy (Synthetic-Cluster),
  • przemysł farmaceutyczny (surowce, produkty i innowacje),
  • produkcja lekka (elektronika, maszyny),
  • lotnictwo (konserwacja, naprawa i bieżące utrzymanie),
  • produkcja rolno-spożywcza (kawa i kwiaty ozdobne),
  • turystyka.

 

Spotkanie prowadzone będzie w języku polskim i hiszpańskim (z zapewnionym tłumaczeniem symultanicznym). W programie przewidziano także czas na poczęstunek i networking.

 

Prosimy o rejestrację elektroniczną: REJESTRACJA ONLINE

 

Więcej informacji:

Monika Sasiak

Krajowa Izba Gospodarcza

tel.: +48 22 630 97 23

e-mail: msasiak@kig.pl

branże: Rolnictwo i leśnictwo, Przetwórstwo spożywcze, Kawa, herbata i przyprawy, Odzież, tekstylia, wyroby skórzane, Farmacja i biotechnologia, Przemysł farmaceutyczny, Maszyny i urządzenia, Elektronika użytkowa, Produkcja środków transportu, Przemysł lotniczy i kosmiczny, Turystyka, sport i rekreacja

Spotkanie
Polska - Warszawa
2017-11-22
Dodał: Anna Woińska