Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji Eksportu66683271 C xtock - Fotolia.com PL

Misja Gospodarcza do Iranu: Teheran i Tebriz 2017


Rodzaj wydarzenia
Misja Gospodarcza

Krajowa Izba Gospodarcza we współpracy z Irańską Izbą Handlu, Przemysłu, Górnictwa i Rolnictwa oraz Polsko-Irańską Izbą Gospodarczą przy wsparciu Ambasady RP w Teheranie i Ambasady Iranu w Polsce, organizuje kolejną misję gospodarczą do Iranu (Teheran, Tebriz) w terminie 8-11 grudnia 2017r.

 

Krajowa Izba Gospodarcza od wielu lat (również w okresie nałożonych sankcji) wspiera polskie firmy w kontaktach z Iranem organizując misje gospodarcze, spotkania B2B, udział w targach i wystawach. Spotkania bezpośrednie na miejscu w Iranie dają gwarancję poznania realnych partnerów w ich naturalnym środowisku biznesowym.

 

Misja do Teheranu i Tabrizu w dniach 8 – 11 grudnia br. będzie kolejną szansą na indywidulane spotkania z wybranymi partnerami irańskimi.

 

Jak dobieramy partnerów dla uczestników misji?

Dobór partnerów irańskich dla polskich firm odbywa się we współpracy z naszymi partnerami – izbami z Teheraniu i Tabrizu oraz we współpracy z Ambasada RP w Teheranie. Na podstawie wypełnionych przez Państwa Company Profile i zainteresowań odnośnie współpracy w Iranie, dobierani są i zapraszani partnerzy irańscy.

 

W programie pobytu misji w Iranie zaplanowane są dwa Fora Gospodarcze w Teheranie i w Tabrizie (Prowincja Wschodni Azerbejdżan) oraz spotkania b2b miedzy polskimi a irańskimi przedsiębiorcami. Misja jest kontynuacją spotkań, które zostały zapoczątkowane podczas wizyty delegacji z irańskiej prowincji Wschodniego Azerbejdżanu w lutym 2017 r. w Polsce. Azerbejdżan Wschodni to jedna z 31 prowincji Iranu zlokalizowana na północnym zachodzie kraju, zamieszkana przez ponad 3 miliony mieszkańców. Gospodarka prowincji to głównie przemysł wytwórczy obejmujący produkcję maszyn, pojazdów, chemikaliów i materiałów petrochemicznych, cementu, sprzętu elektrycznego i elektronicznego, sprzętu gospodarstwa domowego, wyrobów włókienniczych i skóry, rzemiosła i farmaceutyków.

 

Krajowa Izba Gospodarcza zapewnia w ramach misji program merytoryczny, w tym:

 • przygotowanie Forów Gospodarczych w Teheranie (9 grudnia) i Tabrizie (10 grudnia),
 • organizację spotkań B2B z potencjalnymi partnerami biznesowymi,
 • organizację spotkań z lokalnymi instytucjami rządowymi; samorządowymi,
 • wsparcie oraz obecność przedstawicieli KIG podczas trwania misji.

 

Koszt udziału w Misji wynosi: 6 980 PLN netto + 23% VAT i obejmuje:

 • przelot w klasie ekonomicznej Warszawa – Teheran – Warszawa,
 • transfery lotnisko – hotel – lotnisko w Teheranie,
 • transfery miedzy Teheranem a Tabrizem, transfery lokalne na miejscu w Iranie,
 • ubezpieczenie podróżne,
 • wizę do Iranu,
 • przygotowanie materiałów promocyjno-informacyjnych dla z partnerów z Iranu,
 • program towarzyszący.

Rezerwacja hotelowa dla całej grupy zostanie dokonana przez organizatora misji, natomiast opłata za hotel będzie dokonywana na miejscu bezpośrednio przez uczestników misji (koszt noclegu podamy po wyborze hotelu i wynegocjowaniu stawek).

 

Z uwagi na harmonogram przygotowań: w tym procedury wizowe, zainteresowanych udziałem w Misji, osoby zainteresowane uczestnictwem w misji proszone są o pilne wypełnienie formularza rejestracji online.

 

Kontakt

 • Maria Nowakowska

tel. 22 630 97 83

e-mail: mnowakowska@kig.pl

 • Agnieszka Salamończyk

tel. 22 630 97 73

e-mail:asalamonczyk@kig.pl

 • Elżbieta Wojtas

tel. 22 630 97 52

e-mail:ewojtas@kig.pl

***

Dlaczego Iran?

Iran w ostanim czasie, po zniesieniu sankcji gospodarczych, stał się jedną z najszybciej rozwijających się gospodarek na świecie. Zniesienie sankcji znacząco ożywiło wymianę handlową między Polska a Iranem. Rynek irański to 80 milionów konsumentów i ogromne zapotrzebowanie na dobra konsumpcyjne, kraj po okresie sankcji wymaga nowych technologii, dużych inwestycji infrastrukturalnych, budząc zainteresowanie przedsiębiorców z całego świata. Z takiej szansy mogą skorzystać również polskie firmy. „Polska ma bardzo dobą opinię w Iranie”, podkreśla w swoich wypowiedziach Vahid Tahery, prezes Polsko – Irańskiej Izby Gospodarczej. „Dla Irańczyków Polska to drugie Niemcy. Kraj wysokich technologii”.

branże: Rolnictwo i leśnictwo, Górnictwo i przemysł wydobywczy, Przetwórstwo spożywcze, Odzież, tekstylia, wyroby skórzane, Przemysł drzewny i papierniczy, Przemysł chemiczny i kosmetyczny, Farmacja i biotechnologia, Produkcja i przetwórstwo metali, Maszyny i urządzenia, Produkcja środków transportu, Produkcja mebli, Budownictwo i architektura, Transport i logistyka, Turystyka, sport i rekreacja, Sektor kreatywny, Usługi finansowe, IT/ICT, Handel, Zdrowie i medycyna

Misja Gospodarcza
Iran - Teheran
2017-12-08 - 2017-12-11
Dodał: Patrycja Operacz