Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji Eksportumozambik 2 PL

Misja Gospodarcza do Mozambiku 2017


Rodzaj wydarzenia
Misja Gospodarcza

W imieniu Krajowej Izby Gospodarczej oraz Polsko-Portugalskiej Izby Gospodarczej serdecznie zapraszamy do udziału w Misji Gospodarczej do Mozambiku (Maputo) w terminie 13-18 listopada 2017 roku. To doskonała okazja, aby znaleźć potencjalnych partnerów w Mozambiku oraz bezpośrednio ocenić możliwości biznesowe na tamtejszym rynku.

 

Misja gospodarcza do Maputo jest skoncentrowana głównie na organizacji B2B, C2B oraz indywidualnych spotkaniach z potencjalnymi partnerami, zgodnie z profilem każdego z uczestników, przy współpracy z naszymi lokalnymi partnerami i współpracownikami.

 

Zachęcam do zapoznania się z pełną ofertą Misji Gospodarczej zamieszczoną w pliku poniżej.

 

Wszystkie zainteresowane firmy zapraszamy do wypełnienia formularza rejestracyjnego, niezobowiązującego do wzięcia udziału w Misji Gospodarczej. Po otrzymaniu formularza niezwłocznie skontaktujemy się z Państwem.

 

Kontakt

  • Monika Sasiak

Krajowa Izba Gospodarcza

tel +48 22 630 97 23

tel kom. +48 506 355 407

e-mail. msasiak@kig.pl

  • Weronika Gwiazda

Polsko-Portugalska Izba Gospodarcza

tel +48 22 322 76 67

tel kom. +48 539 728 680

e-mial: weronika@ppcc.pl

***

Dlaczego Mozambik?

Mozambik, kraj o wielkości 801 590 km2, usytuowany jest na południowo-wschodnim krańcu Afryki, graniczy z Malawi, RPA, Suazi, Tanzanią, Zambią i Zimbabwe. Liczba ludności szacowana jest na ponad 25 milionów.

 

Mozambik posiada bogate zasoby mineralne: węgiel kamienny, gaz ziemny, energia wodna, metale ziem rzadkich, złoto, tytan, żelazo, marmur, grafit, granit, tantal, boksyty. W najbliższych latach przewiduje się wzrost szczególnie w sektorach wydobywczym i energetycznym. W ostatnich latach Mozambik uznawany jest a przykład sukcesu gospodarczego wśród krajów Afryki Subsaharyjskiej, szczególnie biorąc pod uwagę jego role jako dostawcę energii w regionie.

 

Głównymi produktami rolnymi pozostają: orzechy nerkowca, tytoń, bawełna, drewno, trzcina cukrowa. Mozambik jest również znaczącym eksporterem owoców morza (krewetki, homary) i ryby – 2500 km wybrzeża. Podstawową pozycją eksportową kraju jest z 61% udziałem aluminium.

 

Zaletami mogą być także dostępna siła robocza, przyjazne społeczeństwo oraz stabilność polityczna kraju. Handel między Polską a Mozambikem wzrósł w skali roku o 48% według polskich danych handlowych i wyniósł 107,6 mln USD. Polski eksport zwiększył się aż o 93,8%.

 

Do jakich branż skierowana jest oferta?

Wielobranżowa misja gospodarcza do Mozambiku skierowana jest do wszystkich firm planujących rozpocząć bądź rozwijać swoją działalność na rynku mozambickim lub szeroko pojętej Afryki Subsaharyjskiej bądź firm zainteresowanych nawiązaniem kontaktów na tym rynku.

 

Do branż perspektywicznych należy w szczególności zaliczyć: sektor górniczo- wydobywczy, sektor energetyczny, przemysł maszynowy, przemysł przetwórczy, rolnictwo i rybołówstwo, inwestycje infrastrukturalne oraz turystykę.

 

Cele misji gospodarczej?

Celem misji gospodarczej jest zapoznanie uczestników z możliwościami biznesowymi rynku mozambickiego oraz umożliwienie nawiązania kontaktów z biznesowych z potencjalnymi partnerami:

  • informacja na temat środowiska biznesowego Mozambiku, rozpoznanie rynku, informacja o ew. konkurencji
  • indywidualne spotkania bilateralne z firmami oraz przedsiębiorcami w Maputo, zgodnie z profilem każdego z uczestników;
  • nawiązanie kontaktów z ważnymi partnerami lokalnymi; z lokalnymi instytucjami rządowymi, wspierającymi inwestycje zagraniczne w Mozambiku
  • poznanie najważniejszych graczy na rynku, konkurencji oraz profilu konsumentów.
branże: Rolnictwo i leśnictwo, Górnictwo i przemysł wydobywczy, Maszyny i urządzenia, Transport i logistyka, Turystyka, sport i rekreacja

Misja Gospodarcza
Mozambik - Maputo
2017-11-13 - 2017-11-18
Dodał: Patrycja Operacz
Pliki do pobrania

ZAPROSZENIE-Mozambik-2

Poprzednie edycje