Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuIII forum PL

Forum Inwestorów i Eksporterów 2017


Rodzaj wydarzenia
Targi

Witryna wydarzenia

Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, przy wsparciu organizacyjnym Międzynarodowych Targów Łódzkich Spółka Targowa Sp. z o. o., ma przyjemność zaprosić na bezpłatny udział w III Forum Inwestorów i Eksporterów. W centrum Polski, w centrum Europy. Wydarzenie odbędzie się 29 listopada 2017 roku w godzinach 10:00-17:00 w hali Expo-Łódź przy al. Politechniki 4 w Łodzi.

 

Forum jest skierowane do delegacji zagranicznych, jak i krajowych reprezentujące regiony, miasta, jednostki samorządu terytorialnego, inwestorzy oraz przedstawiciele zagranicznego i krajowego biznesu.

 

Podczas wydarzenia będą podejmowane dyskusje dotyczące zagadnień internacjonalizacji przedsiębiorstw, wzrostu aktywności polskich firm na rynkach zagranicznych oraz zwiększenia poziomu inwestycji zagranicznych poprzez podniesienie atrakcyjności inwestycyjnej polskich regionów.

 

Program III FIiE będzie poruszał zagadnienia ważne dla firm planujących ekspansję zagraniczną, a także regionów – mowa będzie m.in. o różnorodnych instrumentach wsparcia eksportu, jak i sposobach przyciągania bezpośrednich inwestycji zagranicznych.

 

Tematem wiodącym tegorocznej edycji jest wymiana handlowa i możliwości inwestycyjne w krajach Ameryki Łacińskiej (ze szczególnym uwzględnieniem: Argentyny, Brazylii, Chile, Kolumbii, Kostaryki, Meksyku i Peru). Zagadnienia te omówią m.in.: Pan Javier Sánchez, ekspert ds. Ameryki Łacińskiej w European and Latin American Business Services oraz przedstawiciel MSZ; swoimi doświadczeniami we współpracy gospodarczej z krajami Ameryki Łacińskiej podzielą się także przedsiębiorcy.

 

Eksport jest naturalną formą rozwoju przedsiębiorstwa, która ma wpływ na wszystkie aspekty jego funkcjonowania. Eksporterzy doświadczeni na niemalże wszystkich rynkach świata postarają się odpowiedzieć na kluczowe pytania o to, w jaki sposób budować i rozwijać eksport, jak wykorzystać do tego fundusze UE oraz instrumenty wsparcia oferowane przez państwo. Goście porozmawiają także o największych barierach i zagrożeniach, które utrudniają wdrażanie strategii eksportowej.

 

Radca Handlowy Ambasady Kanady w Polsce zaprezentuje uwarunkowania współpracy gospodarczej z Kanadą, zwłaszcza w kontekście Kompleksowej Umowy Gospodarczo-Handlowej pomiędzy Unią Europejską a Kanadą (CETA).

 

W części Forum poświęconej przyciąganiu bezpośrednich inwestycji zagranicznych do Polski prof. dr hab. Hanna Godlewska-Majkowska ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie przedstawi wnioski z najnowszego raportu dotyczącego atrakcyjności inwestycyjnych regionów Polski. Omówione zostaną również dobre i złe praktyki w procesie pozyskiwania inwestycji.

 

W załączeniu przedstawiamy szczegółowy program III Forum Inwestorów i Eksporterów.

 

Forum jest wydarzeniem otwartym dla przedsiębiorców i samorządowców z kraju i zagranicy, w którym uczestnictwo jest bezpłatne.

 

Osoby zainteresowane uczestnictwem w Forum proszone są o rejestrację za pomocą dedykowanego formularza.

 

Więcej informacji udziela:

Joanna Niedzwiecka

e-mail: joanna.niedzwiecka@lodzkie.pl 

tel.: +48 42 291 98 51

branże: Rolnictwo i leśnictwo, Górnictwo i przemysł wydobywczy, Przetwórstwo spożywcze, Odzież, tekstylia, wyroby skórzane, Przemysł drzewny i papierniczy, Przemysł chemiczny i kosmetyczny, Farmacja i biotechnologia, Produkcja i przetwórstwo metali, Przemysł obronny i zbrojeniowy, Maszyny i urządzenia, Produkcja środków transportu, Produkcja mebli, Przemysł jubilerski, Pozostałe branże, Energia i surowce odnawialne, Ochrona środowiska, Budownictwo i architektura, Transport i logistyka, Turystyka, sport i rekreacja, Sektor kreatywny, Usługi finansowe, IT/ICT, Handel, Doradztwo/consulting/edukacja, Zdrowie i medycyna

Targi
Polska - Łódz
2017-11-29
Dodał: Patrycja Operacz