Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji Eksportu81116630 C javiindy - Fotolia.com PL

Misja Gospodarcza do Namibii 2017


Rodzaj wydarzenia
Misja Gospodarcza

Polski akcent
WPHI uczestniczy

Krajowa Izba Gospodarcza we współpracy z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Johannesburgu organizuje Misję Gospodarczą do Namibii w dniach 3-10 października 2017 r.

 

Program Misji przewiduje zorganizowanie:

 • spotkań biznesowych w największych ośrodkach przemysłowo-handlowych Namibii, Windhoek i Walwis Bay,
 • rozmów handlowych podczas Windhoek Industrial and Agricultural Show, międzynarodowych targów wielobranżowych, gromadzących najważniejsze przedsiębiorstwa namibijskie, jak również południowoafrykańskie i inne z krajów Południowoafrykańskiej Wspólnoty Rozwoju tzw. South African Development Community: Angola, Botswana, Lesotho, Malawi, Mozambik, Suazi, Tanzania, Zambia, Zimbabwe, Demokratyczna Republika Konga, Mauritius i Seszele

 

W trakcie pobytu w Namibii członkowie Misji odbędą również rozmowy w wybranych instytucjach gospodarczych i ministerstwach, których zakres zostanie dopasowany do branż i zainteresowań uczestników Misji. Polskiej delegacji towarzyszyć będzie przedstawiciel Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji w Johannesburgu, w którego kompetencji znajdują się rynek Namibii.

 

Ramowy program pobytu Misji KIG w Namibii obejmuje:

 • program gospodarczy w Windhoek, w tym:
  • Business Forum Polska-Namibia,
  • rozmowy B2B polskich i namibijskich przedsiębiorców,
  • spotkania w wybranych ministerstwach i instytucjach rządowych,
  • spotkanie z przedstawicielami kół gospodarczych i biznesowych Namibii,
  • program kulturalny,
  • seminarium biznesowe w Walvis Bay ważnym ośrodku portowym, z udziałem Gubernatora Prowincji Erongo oraz Izbami Gospodarczymi z Walvis Bay i Swakopmund oraz rozmowy B2B polskich i lokalnych przedsiębiorców,
  • wizyta w porcie w Walvis Bay.

 

Krajowa Izba Gospodarcza w ramach realizacji programu zapewnia:

 • program merytoryczny pobytu, w tym:
  • przygotowanie Forów Gospodarczych w Windhoek i Walwis Bay;
  • organizację spotkań B2B z potencjalnymi partnerami biznesowymi;
  • organizację spotkań z lokalnymi instytucjami rządowymi;
  • opiekę organizacyjna przedstawicieli KIG podczas trwania misji.
 • pełną obsługę logistyczną:
  • przelot w klasie ekonomicznej Warszawa - Windhoek - Warszawa;
  • transfery lotnisko / hotel / lotnisko;
  • pobyt w **** hotelach w Windhoek, Swakopmund i Walvis Bay (rezerwacja hotelowa dla całej grupy zostanie dokonana przez KIG, natomiast opłaty za hotel dokonują na miejscu uczestnicy misji;
  • ubezpieczenie i wizę;
  • przygotowanie materiałów promocyjno-informacyjnych o uczestnikach misji dla lokalnych partnerów;
  • program towarzyszący.
Z uwagi na termin misji (konieczność wykupienia założonej rezerwacji lotniczej w celu utrzymania cen przelotów) oraz harmonogram przygotowań: w tym procedurę wizową (formalności wizowe odbędą się w Berlinie – koszt wiz zależy od terminu złożenia dokumentów) wszystkich zainteresowanych udziałem w Misji, prosimy o PILNE wypełnienie formularza zgłoszenia Rejestracja on line
 
Kontakt:
KRAJOWA IZBA GOSPODARCZA - Biuro Współpracy z Zagranicą
Agnieszka Salamończyk
tel: 22 6309773, 516 178476,
 
Elżbieta Wojtas
tel 22 6309752

 

Dlaczego Namibia?

Bieżąca sytuacja gospodarcza Namibii pozwala mieć nadzieje na dużą dynamikę rozwoju gospodarczego tego kraju w nadchodzących latach. Namibia jest krajem o dobrze rozwiniętej infrastrukturze, ze stabilną sytuacją polityczną i ekonomiczną oraz ze średnim wzrostem gospodarczym na poziomie ok. 4,5% w skali roku. Jest ona drugim w Afryce krajem z najlepiej rozwiniętą infrastrukturą transportową. Również instytucje bankowe są wysoko klasyfikowane, bo aż na 22 miejscu w skali świata. Namibia uznana jest również za jedno z bezpieczniejszych inwestycyjnie państw Afryki.
 
Namibia posiada bogate złoża surowców mineralnych. Najbardziej wartościowe kopaliny wydobywane w Namibii to diamenty, uran, miedź, cynk, ołów, złoto, kadm, srebro i fluor. Jest również jednym z największych światowych producentów rudy uranowej i cynku. Kraj ten zajmuje czwarte miejsce na liście największych eksporterów minerałów nieopałowych w Afryce.
 
Podstawowe grupy towarowe w imporcie Namibii obejmują: paliwo, pojazdy, maszyny i urządzenia, farmaceutyki, wyroby przemysłu chemicznego oraz instrumenty lekarskie. Namibia to także znaczący importer żywności.
 
Głowni partnerzy handlowi Namibii z krajów UE to: Niemcy, Holandia, Belgia, Szwajcaria, Hiszpania, a także: RPA, Botswana, Angola, Chiny.
 
Warto odnotować duże zainteresowanie Namibii podjęciem współpracy gospodarczej w projektach inwestycyjnych w następujących sektorach gospodarki: budownictwo mieszkaniowe; przemysł wytwórczy; rolnictwo; przetwórstwo żywności; maszyny i urządzenia, irygacja, nawozy energetyka; sieci energetyczne, lokalne elektrownie, energia odnawialna transport i logistyka; przebudowa Walvis Bay największego portu w Namibii, budowa linii kolejowej; modernizacja portów lotniczych; współpraca w szkoleniu pilotów, kształceniu kadr dla lotnictwa.ochrona zdrowia; usługi medyczne sprzęt medyczny, zaopatrzenie szpitali, farmaceutyka turystyka.
 
Więcej informacji gospodarczych znajduje się na dedykowanej stronie internetowej.
branże: Rolnictwo i leśnictwo, Górnictwo i przemysł wydobywczy, Farmacja i biotechnologia, Maszyny i urządzenia, Produkcja środków transportu, Energia i surowce odnawialne, Pozostałe branże, Budownictwo i architektura, Transport i logistyka, Zdrowie i medycyna, Handel, Turystyka, sport i rekreacja

Misja Gospodarcza
Namibia - Windhoek
2017-10-03 - 2017-10-10
Dodał: Patrycja Operacz