Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji Eksportumarki własne 2017 kielce baner PL

FUTURE PRIVATE LABELS 2017


Rodzaj wydarzenia
Targi

Witryna wydarzenia

Najbliższa edycja programu FUTURE PRIVATE LABELS 2017 na Targach Kielce przebiegać będzie pod hasłem innowacji realizowanych przez właścicieli marek własnych, na poziomie produktów i nowoczesnych narzędzi strategicznych.

 

Wydarzenie, które odbędzie się w dniach 25-26 października organizowane jest po raz czwarty. Łączy targi producentów marek własnych, konferencję pełną ekspertów, także tych zagranicznych, oraz szkolenia i konkurs na opakowanie.

 

Nowością tegorocznych targów jest cykl specjalistycznych warsztatów, który poprzedzi październikowe FPL w Kielcach.

 

Ubiegłoroczne wydarzenie, w stu procentach poświęcone tematyce private labels, zgromadziło 800 specjalistów branży marek własnych - kupców i przedstawicieli sieci handlowych, producentów private labels oraz projektantów opakowań. Konferencji z udziałem wielu zagranicznych ekspertów branży przysłuchiwało się 120 osób, a w warsztatach, mówiących o roli opakowania w produktach marek udział wzięło 60 osób. W ubiegłorocznej edycji  zaprezentowało się 83 wystawców z 9 krajów: z Niemiec, Włoch, Litwy, Białorusi, Grecji, Węgier, Ukrainy, Czech oraz Polski.

 

Już nie tak dynamicznie jak w latach poprzednich, ale rynek marek własnych w Polsce wciąż będzie się rozwijał i umacniał – ocenia Dorota Kałowska, ekspert private labels Cobalt Spark i Polskiej Izby Handlu oraz koordynator programu FUTURE PRIVATE LABELS, realizowanego przez Targi Kielce. – Dlatego tak ważne jest, by ”trzymać rękę na pulsie” branży, śledzić nowe kierunki, trendy światowe. W tym roku, podczas FPL 2017 będziemy skupiać uwagę na innowacjach. Zarówno tych realizowanych przez właścicieli marek własnych, na poziomie produktów i nowoczesnych narzędzi strategicznych. W czasie FPL odbędzie się Wystawa Produktów Innowacyjnych segmentu FMCG. To możliwość zaprezentowania oferty producentów, a także przegląd działań sieci w zakresie wdrażania innowacyjnych rozwiązań asortymentowych.

 

Ideą programu FUTURE PRIVATE LABELS jest tworzenie w Polsce wspólnej platformy wiedzy, inspiracji i wymiany doświadczeń. Wydarzenie oferuje przegląd trendów raz nowatorskich konceptów z całego świata.

 

Cel organizacji FPL najlepiej sprecyzowali prelegenci ubiegłorocznej edycji. Ważne jest skupienie się na kierunku, w jakim zmierza rynek private labels w ocenie całościowej – dotyczy to zarówno sprzedawców, jak i firm, oferujących produkty pod marki własne – mówił w Kielcach Joao Ramos z Jeronimo Martins Polska.

 

Niezmiernie ważnym zadaniem dla firm jest zrozumienie istoty marki własnej, uwzględniając, między innymi, opracowanie odpowiedniego podejścia i zarządzania – dodawał Remy Medina z International Private Labels Consult z Holandii - Dlatego wydarzenie FUTURE PRIVATE LABELS w Kielcach stanowi wartość dodaną dla każdego, kto pragnie rozwinąć działalność pod marką własną nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie.

 

Wśród panelistów i prelegentów ubiegłorocznej konferencji FPL znaleźli się: Maciej Ptaszyński - PIH, Maria Andrzej Faliński -  POHID, Andrzej Wojciechowicz - FMCG Consulting, Honorata Jarocka z MINTEL oraz firmy PMR Consulting, Izmałkowa, Fenomen.

 

Podczas 4. FUTURE PRIVATE LABELS odbędzie się cykl warsztatów, których zadaniem będzie praktyczna analiza tego, co stanie się w świecie marek własnych w niedalekiej przyszłości. Tematami warsztatów będą na przykład:

  • Opakowania marek własnych w kategorii „food i non-food,
  • Opakowania marek własnych w kategorii „personal care&pharmacy”.

Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich osób pracujących nad strategiami i projektami opakowań private labels. Udział mogą wziąć także menagerowie marek własnych, kupcy, dostawcy, przedstawiciele studiów graficznych.

 

Jednym z nowych pomysłów organizatorów FUTURE PRIVATE LABELS 2017 są szkolenia pod hasłem przewodnim: "Partnerska współpraca pomiędzy dostawcą a właścicielem marki własnej". Będą one dedykowane producentom, którzy chcą skutecznie rozwijać współpracę z sieciami handlowymi i dystrybutorami w zakresie produkcji marek własnych. Kwestie, jakie poruszy szkolenie to m.in.:

  • strategiczna analiza gotowości przedsiębiorstwa do produkcji private labels,
  • przygotowanie oferty handlowej, prezentacje oferty na targach i spotkaniach, rozmowy biznesowe,
  • rola dostawcy od procesu tworzenia marek własnych, po finalizację kontraktu i kluczowe aspekty prawne umów handlowych.

Szkolenia prowadzone będą wyłącznie przez praktyków z wieloletnim doświadczeniem w budowaniu relacji handlowych i strategii private labels, pracujących zarówno w sieciach, jak i u dużych dostawców produktów pod marki własne.

 

Po raz drugi w Kielcach zostaną przyznane nagrody i wyróżnienia w konkursie na najlepsze opakowania marek własnych: „Best Private Labels Packaging”.

 

Więcej wiadomości na temat tegorocznego FPL na www.markiwlasne.pl

 

Zapraszamy na FPL 2017 do Targów Kielce w dniach 25-26 października.

 

Menedżer projektu

Robert Frąk

tel. +48 606 447 618

e-mail: frak.robert@targikielce.pl

branże: Warzywa i owoce, Pozostałe produkty spożywcze, Słodycze, Kawa, herbata i przyprawy, Wyroby z mięsa i ryb, Wyroby zbożowe, piekarske i mączne, Wyroby z gumy i tworzyw sztucznych, Odzież, tekstylia, wyroby skórzane, Napoje alkoholowe, Kosmetyki, Handel, Mięso, Wyroby mleczarskie, Oleje i tłuszcze spożywcze, Wyroby z warzyw i owoców, AGD, Media i reklama

Targi
Polska - Kielce
2017-10-25 - 2017-10-26
Dodał: Patrycja Operacz