Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMisja gospodarcza do Mozambiku 2017 PL

Misja gospodarcza do Mozambiku


Rodzaj wydarzenia
Misja Gospodarcza

Polski akcent
WPHI uczestniczy

W imieniu Krajowej Izby Gospodarczej oraz Polsko-Portugalskiej Izby Gospodarczej serdecznie zapraszamy do udziału w Misji Gospodarczej do Mozambiku (Maputo) w terminie 2-7 lipca 2017 roku. To doskonała okazja, aby znaleźć potencjalnych partnerów w Mozambiku oraz bezpośrednio ocenić możliwości biznesowe na tamtejszym rynku.

 

Misja gospodarcza do Maputo jest skoncentrowana głównie na organizacji B2B, C2B oraz indywidualnych spotkaniach z potencjalnymi partnerami, zgodnie z profilem każdego z uczestników, przy współpracy z naszymi lokalnymi partnerami i współpracownikami.

 

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą Misji Gospodarczej: Zaproszenie

 

Wszystkie zainteresowane firmy zapraszamy do wypełnienia formularza rejestracyjnego, niezobowiązującego do wzięcia udziału w Misji Gospodarczej: Formularz

 

Po otrzymaniu formularza niezwłocznie skontaktujemy się z Państwem.

 

Dlaczego Mozambik?

 

Mozambik, kraj o wielkości 801 590 km2, usytuowany jest na południowo-wschodnim krańcu Afryki, graniczy z Malawi, RPA, Suazi, Tanzanią, Zambią i Zimbabwe. Liczba ludności szacowana jest na ponad 25 milionów.

 

Mozambik posiada bogate zasoby mineralne: węgiel kamienny, gaz ziemny, energia wodna, metale ziem rzadkich, złoto, tytan, żelazo, marmur, grafit, granit, tantal, boksyty. W najbliższych latach przewiduje się wzrost szczególnie w sektorach wydobywczym i energetycznym. W ostatnich latach Mozambik uznawany jest za przykład sukcesu gospodarczego wśród krajów Afryki Subsaharyjskiej, szczególnie biorąc pod uwagę jego rolę jako dostawcę energii w regionie.

 

Głównymi produktami rolnymi pozostają: orzechy nerkowca, tytoń, bawełna, drewno, trzcina cukrowa. Mozambik jest również znaczącym eksporterem owoców morza (krewetki, homary) i ryby - 2500 km wybrzeża. Podstawową pozycją eksportową kraju jest z 61% udziałem aluminium.

 

Zaletami mogą być także dostępna siła robocza, przyjazne społeczeństwo oraz stabilność polityczna kraju. Handel między Polską a Mozambikiem wzrósł w skali roku o 48% według polskich danych handlowych i wyniósł 107,6 mln USD. Polski eksport zwiększył się aż o 93,8%.

 

Do jakich branż skierowana jest oferta?

 

Wielobranżowa misja gospodarcza do Mozambiku skierowana jest do wszystkich firm planujących rozpocząć bądź rozwijać swoją działalność na rynku mozambickim lub szeroko pojętej Afryki Subsaharyjskiej bądź firm zainteresowanych nawiązaniem kontaktów na tym rynku.

 

Do branż perspektywicznych należy w szczególności zaliczyć:

 • sektor górniczo-wydobywczy,
 • sektor energetyczny,
 • przemysł maszynowy,
 • przemysł przetwórczy,
 • rolnictwo i rybołówstwo,
 • inwestycje infrastrukturalne,
 • turystykę.

 

Cele misji gospodarczej?

 

Celem misji gospodarczej jest zapoznanie uczestników z możliwościami biznesowymi rynku mozambickiego oraz umożliwienie nawiązania kontaktów z biznesowych z potencjalnymi partnerami:

 • informacja na temat środowiska biznesowego Mozambiku, rozpoznanie rynku, informacja o ew. konkurencji;
 • indywidualne spotkania bilateralne z firmami oraz przedsiębiorcami w Maputo, zgodnie z profilem każdego z uczestników;
 • nawiązanie kontaktów z ważnymi partnerami lokalnymi; z lokalnymi instytucjami rządowymi, wspierającymi inwestycje zagraniczne w Mozambiku;
 • poznanie najważniejszych graczy na rynku, konkurencji oraz profilu konsumentów.

 

W przypadku jakichkolwiek pytań, pozostajemy do dyspozycji i zachęcamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.

 

Kontakt:

Monika Sasiak

Krajowa Izba Gospodarcza

tel.: +48 22 630 97 23

tel. kom.: +48 506 355 407

e-mail: msasiak@kig.pl

 

Weronika Gwiazda

Polsko-Portugalska Izba Gospodarcza

tel.: +48 22 322 76 67

tel. kom.: +48 539 728 680

e-mail: weronika@ppcc.pl

branże: Handel, Transport i logistyka, Produkcja pozostałych maszyn, Narzędzia mechaniczne, Pozostałe górnictwo i wydobywanie, Maszyny dla przetwórstwa spożywczego, Pozostałe produkty spożywcze, Wyroby mleczarskie, Oleje i tłuszcze spożywcze, Wyroby z warzyw i owoców, Energia i surowce odnawialne, Maszyny dla rolnictwa i leśnictwa, Turystyka, sport i rekreacja, Rolnictwo i leśnictwo, Maszyny i urządzenia, Przetwórstwo spożywcze, Górnictwo i przemysł wydobywczy

Misja Gospodarcza
Mozambik - Maputo
2017-07-02 - 2017-07-07
Dodał: Anna Woińska