Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuIoT2 PL

Misja gospodarcza do Malezji - Internet of Things


Data zakończenia rejestracji
12-06-2017

Rodzaj wydarzenia
Misja Gospodarcza

Informacje o dofinansowaniu
Dofinansowanie bezpośrednio ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu wsparcia europejskich przedsiębiorców na rynku Malezji - SEBSEAM-M

Polski akcent
WPHI rekomenduje

INTERNET of THINGS - misja gospodarcza do Malezji

 

Zapraszamy do udziału w misji organizowanej przez Izbę Przemysłu i Handlu UE-Malezja - EUMCCI (EU-Malaysia Chamber of Commerce and Industry), w ramach europejskiego programu wsparcia przedsiębiorców na rynku Malezji - SEBSEAM, dofinansowanego częściowo ze środków Komisji Europejskiej. W trakcie misji odbędzie się także wystawa tematyczna.

 

  • Misja i wystawa odbędą się w dniach 24-28 lipca 2017 r.
  • Termin zgłoszenia do udziału w misji upływa 12 czerwca 2017 r.
  • Kosz uczestnictwa obejmuje już cenę biletu lotniczego do Malezji i zakwaterowanie na miejscu.
  • Więcej szczegółów dotyczących programu i sposobu dokonywania zgłoszeń, znajduje się na stronie EUMCCI:

    http://www.eumcci.com/upcoming-events/-/events/view_event/5601

 

* * *

Malezja staje się obecnie drugim ośrodkiem informatycznym na obszarze Azji Południowo-Wschodniej (obok Singapuru) i czołowym graczem na obszarze dystrybucji usług IT/ICT. Ze względu na powiązanie z bazą produkcyjną i wysokim stopniem penetracji telefonii komórkowej (144 smartfony na 100 mieszkańców) kraj ten jest oceniany przez europejskich przedsiębiorców jako perspektywiczny dla rozwoju Internetu Rzeczy (IoT) i Internetu Wszechrzeczy (IoE). Wielkość rynku IoT rośnie w krajach Azji i Pacyfiku o ok. 35% rocznie.

 

91% Malezyjczyków używa smartfonów z codziennym dostępem do internetu, przy czym rocznie dokonują zakupów on-line za pośrednictwem właśnie smartfonów o wartości ok 1.900 Euro na osobę.

 

Malezja bardzo szybko rozwija w praktyce idee inteligentych domów, budynków, miast, systemów energetycznych i pomiarowych, a także monitorowania środowiska i zagrożeń.

 

W ostatnich dwóch latach, nastąpił skokowy wzrost inwestycji zagranicznych w branży IT w Malezji. Pojawiły się tam także spółki miejscowe polskich firm (np. Comarch, IT Kontrakt, TTMS).

branże: IT/ICT, Budownictwo, Doradztwo/consulting/edukacja, AGD, Ochrona środowiska, Elektronika użytkowa, Komputery, Pozostały sprzęt elektryczny, Instrumenty optyczne i sprzęt fotograficzny

Misja Gospodarcza
Malezja - Kuala Lumpur
2017-07-24 - 2017-07-28
Dodał: Małgorzata Kędzierska