Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji Eksportuseminarium poznan PL

Seminarium: Sprzedaż na rynkach zagranicznych: specyfika transakcji zagranicznych, korzyści i ryzyka


Rodzaj wydarzenia
Spotkanie

Witryna wydarzenia

Polska Izba Gospodarcza Importerów, Eksporterów i Kooperacji, wraz z Wielkopolską Izbą Rzemieślniczą oraz z Wielkopolską Izbą Przemysłowo-Handlową zaprasza do wzięcia udziału w praktycznych, bezpłatnych warsztatach  pt.: „Sprzedaż na rynkach zagranicznych - specyfika transakcji zagranicznych, korzyści i ryzyka”. Projekt szkoleniowy jest dofinansowany ze środków budżetowych Urzędu Miasta Poznania przeznaczonych na realizację zadań publicznych.

 

Cel szkolenia:

Prowadzenie sprzedaży zagranicznej wiąże się z szeregiem działań i przygotowań, które należy podjąć wobec planowanego wejścia czy rozwoju na obcym rynku. Przedsiębiorcy oprócz produktów/usług, które chcą sprzedawać zagranicznym kontrahentom powinni posiadać wiedzę o rynku i potencjalnych partnerach handlowych, wiedzę prawną, marketingową, zaplecze finansowe, strategię oraz umiejętności negocjacji warunków transakcji.

 

Współpraca gospodarcza na rynkach zagranicznych wiąże się z powstawaniem sytuacji losowych, często niezależnych od zagranicznych partnerów, jednakże do tej grupy ryzyk z pewnością nie należy wybór partnera. Ryzyko wyboru partnera związane jest często z brakiem informacji na jego temat, niepełną informacją, a w skrajnym przypadku zaniechaniem jej pozyskania. Wybór partnera zagranicznego pociąga za sobą konsekwencje z jednej strony korzystne dla firmy, gdy mamy do czynienia z wiarygodnym klientem zainteresowanym długofalową współpracą, a z drugiej strony „bolesne” w przypadku wyboru partnera nieuczciwego. Ryzyka wyboru partnera nie można całkowicie wyeliminować, natomiast można je z pewnością ograniczyć podejmując odpowiednie kroki. Mając świadomość ryzyk występujących w transakcjach zagranicznych możemy próbować je minimalizować.

 

Wiedza i praktyka zdobyta podczas warsztatów z pewnością przyczyni się do uniknięcia wielu pułapek jakie czyhają na przedsiębiorców upatrujących swoich szans na rozwój przez eksport.

 

Program szkolenia:

 

25.04.2017 (wtorek)

07:50 - 08:00 Rejestracja

08:00 - 09:30 Akty prawne regulujące obrót międzynarodowy (prawo właściwe w   obrocie międzynarodowym) i ich wpływ na realizację transakcji.

09:30 - 09:45 Przerwa

09:45 - 11:15 Wybór rynku eksportowego

11:15 - 11:30 Przerwa

11:30 - 13:00 Poszukiwanie i ocena partnerów handlowych na rynkach zagranicznych

13:00 - 13:30 Przerwa

13:30 - 15:00 Poszukiwanie i ocena partnerów handlowych na rynkach zagranicznych

15:00 - 15:15 Przerwa

15:15 - 16:30 Zawieranie umów w obrocie międzynarodowym - ofertowanie w transakcjach w handlu zagranicznym w świetle konwencji wiedeńskiej

 

26.04.2017 (środa)

08:00 - 09:30 Zawieranie umów w obrocie międzynarodowym - kontrakt (umowa główna transakcji w obrocie zagranicznym w świetle konwencji wiedeńskiej)

09:30 - 09:45 Przerwa

09:45 - 11:15 Obsługa bankowa transakcji. Zarządzanie ryzykiem walutowym w przedsiębiorstwie - identyfikacja ryzyka, pomiar ryzyka, instrumenty zabezpieczające przed ryzykiem walutowym. Analiza fundamentalna i techniczna par walutowych: USD/PLN, EUR/PLN: czynniki makroekonomiczne, spodziewane „czarne łabędzie”, prognozy krótko i długoterminowe

11:15 -11:30 Przerwa

11:30 - 13:00 Obsługa logistyczna transakcji. Znaczenie zwyczajów handlowych w obrocie międzynarodowym jako element kontraktu na podstawie INCOTERMS 2010

13:00 - 13:30 Przerwa

13:30 - 15:00 Negocjacje w handlu zagranicznym – wpływ zwyczajów kulturowych na specyfikę rozmów negocjacyjnych

15:00 - 15:15 Przerwa

15:15 - 16:00 Negocjacje w handlu zagranicznym – wpływ zwyczajów kulturowych na specyfikę rozmów negocjacyjnych

 

Rejestracja do 21.04.2017

 

Zgłoszenia przyjmowane są na adres: izba@pcc.org.pl

 

Bliższych informacji udziela Pani Iwona Wesołek: tel. 61 851 78 48

 

Uwaga: Liczba miejsc jest ograniczona do 15-20 uczestników. Decyduje kolejność zgłoszeń.

branże: Produkty tytoniowe, Muzyka, Film, Usługi finansowe, Fotografia, Rzemiosło artystyczne, Wzornictwo i projektowanie mody, Rolnictwo i leśnictwo, Tekstylia, Produkcja metalowych wyrobów gotowych, Handel, Wydawnictwa, Przemysł obronny i zbrojeniowy, Pestycydy, Pozostałe branże, Farmacja i biotechnologia, Transport i logistyka, Odzież i obuwie, Pozostałe pojazdy samochodowe, Drzwi i okna, Produkcja pozostałych maszyn, Narzędzia mechaniczne, Autobusy, Pojazdy szynowe, Części i akcesoria samochodowe, Statki i łodzie, Instrumenty muzyczne, Przemysł lotniczy i kosmiczny, Pozostały sprzęt transportowy, Meble, Wyposażenie wnętrz, Samochody osobowe, Oświetlenie, Pozostałe górnictwo i wydobywanie, Zboża, Broń i amunicja, Pozostałe wyroby chemiczne, Pozostałe tekstylia, Maszyny dla przetwórstwa spożywczego, Aparatura pomiarowa i zegarki, Maszyny dla górnictwa i budownictwa, Mięso, Maszyny dla przemysłu odzieżowego, Maszyny dla przemysłu papierniczego, Ryby, Biotechnologia, Instrumenty optyczne i sprzęt fotograficzny, Warzywa i owoce, Pozostały sprzęt elektryczny, Maszyny ogólnego przeznaczenia, Przemysł petrochemiczny, Wojskowe pojazdy bojowe, Komputery, Maszyny dla metalurgii, Elektronika użytkowa, Leśnictwo i pozyskiwanie drewna, Poligraficzne, Oleje i tłuszcze spożywcze, Wyroby mleczarskie, Pozostałe produkty spożywcze, Wyroby skórzane, Wyroby z drewna (bez mebli), Górnictwo i przemysł wydobywczy, Wyroby z warzyw i owoców, Słodycze, Węgiel kamienny i brunatny, Kawa, herbata i przyprawy, Ropa naftowa i gaz ziemny, Dywany i dekoracje, Wyroby chemiczne w formach podstawowych, Produkcja i przetwórstwo metali, Farby i lakiery, Rudy metali, Produkcja metali nieżelaznych, Ochrona środowiska, Sprzęt medyczny/rehabilitacyjny, Energia i surowce odnawialne, Pozostałe wyroby elektroniczne i optyczne, Przemysł jubilerski, Produkcja mebli, Papier, Turystyka, sport i rekreacja, AGD, Przetwórstwo spożywcze, Maszyny dla rolnictwa i leśnictwa, Doradztwo/consulting/edukacja, Wyroby z mięsa i ryb, Wyroby zbożowe, piekarske i mączne, Produkcja środków transportu, Budownictwo i architektura, Napoje alkoholowe, Kosmetyki, Maszyny i urządzenia, Wyroby z gumy i tworzyw sztucznych, Odzież, tekstylia, wyroby skórzane, Przemysł drzewny i papierniczy, Przemysł farmaceutyczny, Produkcja metali żelaznych, Sektor kreatywny, Sprzęt sportowy, Gry i zabawki, Przemysł chemiczny i kosmetyczny, Pozostałe wyroby, Zdrowie i medycyna, Organizacja targów i wydarzeń, Architektura, Media i reklama, Budownictwo, IT/ICT

Spotkanie
Polska - Poznań
2017-04-25 - 2017-04-26
Dodał: Patrycja Operacz