Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji Eksportuświetokrzyskie ue PL

Potencjał eksportowy i handlowy świętokrzyskich producentów sektora spożywczo-przetwórczego


Rodzaj wydarzenia
Konferencja

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Sandomierzu, pod przewodnictwem Dyrektora Departamentu Polityki Regionalnej – Pana Grzegorza Orawca odbyło się spotkanie grupy roboczej koordynującej organizację kolejnej edycji konferencji pn.: „Potencjał eksportowy i handlowy świętokrzyskich producentów sektora spożywczo-przetwórczego”, która odbędzie się w Sandomierzu 25 sierpnia 2017 r.

 

Organizowane po raz piąty przedsięwzięcie cieszy się dużym zainteresowaniem regionalnych producentów i wzorem lat ubiegłych będzie połączone z misją przyjazdową zagranicznych importerów i handlowców, spotkaniami b2b oraz praktycznymi wizytami w zakładach przetwórczych i grupach producenckich.

 

W spotkaniu tym oprócz przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Sandomierzu, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego oraz sandomierskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego wzięli udział przedstawiciele firm z sektora spożywczo-przetwórczego („Refal” Sp. z o.o., „San-Export-Group” Sp. z o.o., „Złoty Sad” Sp. z o.o.).

 

W drodze powrotnej przedstawiciele Departamentu Polityki Regionalnej UMWŚ wraz z Panem Marcinem Piwnikiem – członkiem Zarządu Powiatu Sandomierskiego odwiedzili w Bilczy siedzibę grupy producenckiej „Owoc Sandomierski”, gdzie spotkali się z nowym Prezesem Zarządu – Panem Januszem Bielawskim, który zadeklarował przyjęcie w swoim zakładzie grupy zagranicznych przedsiębiorców przebywających z misją handlową na sierpniowym wydarzeniu progospodarczym w Sandomierzu.

 

* * *

 

Organizacja powyższych wydarzeń gospodarczych będzie finansowana z funduszy projektu: „Świętokrzyskie – hard to pronounce, easy to do business in”, działanie 2.4 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

branże: Warzywa i owoce, Wyroby z warzyw i owoców, Przetwórstwo spożywcze

Konferencja
Polska - Sandomierz
2017-08-25
Dodał: Małgorzata Kędzierska