Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuEnergy Forum 2017 PL

Energy Forum 2017


Rodzaj wydarzenia
Konferencja

Witryna wydarzenia

Polski akcent
WPHI uczestniczy

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Wilnie oraz Estońska Izba Handlowa na Litwie, Ambasada Królestwa Szwecji na Litwie, Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej na Litwie, Ambasada Republiki Estonii na Litwie, Ambasada Łotwy na Litwie, Kancelaria Prawna PRIMUS, Polsko-Litewska Izba Handlowa zapraszają do wzięcia udziału w VI Forum Energii Tradycyjnej i Odnawialnej, które odbędzie się w dniu 26 kwietnia 2017 r. w hotelu Kempinski Cathedral Square w Wilnie.

 

W trakcie Forum liderzy sektora energetycznego oraz politycy omówią obecną sytuację w sektorze energetyki, rolę współpracy regionalnej, zachodzące zmiany na rynku gazu, energii elektrycznej oraz energii odnawialnej, perspektywy oraz wyzwania, z którymi trzeba się zetknąć w celu zapewnienia sprawnego i udanego funkcjonowania wspólnego rynku energetycznego.

 

VI Forum Energii Tradycyjnej i Odnawialnej jest spotkaniem liderów, analityków oraz specjalistów sektora energetyki nie tylko z Państw Bałtyckich, ale także z Polski, Finlandii, Szwecji, oraz platformą wymiany doświadczeń, podczas której zostaną omówione kierunki strategii energetycznej i ocena perspektyw rynku energii. Wśród gości ubiegłorocznej edycji Forum byli m. in. były minister finansów Szwecji Pär Nuder, zastępca sekretarza generalnego do spraw energetyki Ministerstwa Gospodarki i Komunikacji Estonii Ando Leppiman, prezydent Europejskiego Stowarzyszenia Biomasy AEBIOM i Dyrektor Generalny Stowarzyszenia Biomasy Szwecji Gustav Melin, prezes zarządu Towarowej Giełdy Energii Ireneusz Łazor.

 

W tym roku na liście prelegentów Forum są:

  • generalny dyrektor oraz Prezes Zarządu „Eesti Energia” Hando Sutter,
  • dyrektor „Litgrid” Davis Virbickas,
  • Minister Energetyki Republiki Litewskiej Žygimantas Vaičiūnas,
  • Członek Zarządu „Enefit” w Polsce Maciej Kowalski,
  • prezydent Światowego Stowarzyszenia energii z biomasy Remigijus Lapinskas,
  • przedstawiciele operatorów gazowych z Estonii i Łotwy.

 

Więcej informacji na temat Forum i prelegentów można znaleźć na stronie internetowej: www.energyforum.lt.
Poprzednie edycje