Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWebinar - How to attain Halal certification 2017a PL

Webinar: How to attain Halal certificate


Rodzaj wydarzenia
Wykład

Zapraszamy na WEBINAR współorganizowany przez Izbę Przemysłowo-Handlową Unii Europejskiej i Malezji (EUMCCI), pt: "Jak otrzymać certyfikat halal" (How to attain a halal certificate).

 

Uprzejmie informujemy, że obserwujemy obecnie tendencję, aby wszystkie artykuły spożywcze, importowane do Malezji posiadały certyfikację muzułmańską halal. Jest to praktyczna konieczność, aby myśleć o wprowadzeniu produktu na szeroki rynek spożywczy. Malezja jest de facto krajem muzułmańskim (66% społeczeństwa). Prowadzona od wielu lat kampania „halalyzacji” przez władze religijne Malezji spowodowała, że halal traktowane jest jako zamiennik jakości sanitarnej żywności.

 

W przypadku braku certyfikacji halal, żywność sprzedawana jest tylko w wydzielonych częściach sklepów, zazwyczaj niszowych, gdzie obowiązują oddzielne kasy i torebki, co w skuteczny sposób ogranicza dystrybucję produktu. W przypadku dostaw do dalszego przetwórstwa – kwestia certyfikacji jest konieczna, gdyż inaczej produkt ostateczny nie otrzyma lokalnych uprawnień. Popularne sklepy wielkopowierzchniowe nie przyjmują do masowej dystrybucji wyrobów nieoznaczonych „halal” (placówki Giant, AEON, Mydin, TMC, Cold Storage, Tesco), a sprzedają je tylko w wydzielonych sekcjach.

 

Więcej informacji dostępne jest w załączniku poniżej.

 

Webinar odbędzie się w dniu 2 marca 2017 r. o godz. 10.00

 

Językiem webinaru jest angielski.

 

Rejestracji można dokonać pod linkiem:

http://attendee.gotowebinar.com/register/4724576555233713668

branże: Warzywa i owoce, Wyroby mleczarskie, Oleje i tłuszcze spożywcze, Wyroby z warzyw i owoców, Słodycze, Przetwórstwo spożywcze, Wyroby z mięsa i ryb, Wyroby zbożowe, piekarske i mączne, Przemysł farmaceutyczny

Wykład
Malezja - Kuala Lumpur
2017-03-02
Dodał: Patrycja Operacz