Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuFlagofNamibia.svg PL

Misja gospodarcza ogólnobranżowa do Namibii


Rodzaj wydarzenia
Misja Gospodarcza

Witryna wydarzenia

Polski akcent
WPHI uczestniczy

Biuro Współpracy z Zagranicą Krajowej Izby Gospodarczej, przy współpracy z Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Johannesburgu, organizuje wyjazd Misji Gospodarczej Ogólno-branżowej do Namibii w terminie 22 - 29 kwietnia 2017 r.

 

Program Misji przewiduje zorganizowanie spotkań biznesowych w największych ośrodkach przemysłowo-handlowych Namibii, takich jak:

 • Windhoek - spotkanie w siedzibie Izby Przemysłowo-Handlowej Namibii (NAMIBIAN CHAMBER OF COMMERCE AND INDUSTRY) z udziałem namibijskich firm importowych;
 • Swakopmund - forum gospodarcze w miejscowej Izbie Przemysłowo-Handlowej;
 • Wolvis Bay - seminarium gospodarcze.

 

W trakcie pobytu w Namibii członkowie Misji odbędą również spotkania biznesowe:

 • w wybranych organizacjach gospodarczych i ministerstwach;
 • z udziałem przedstawicieli namibijskich firm prywatnych zainteresowanych współpracą handlową z przedsiębiorstwami z Polski.

 

Bieżąca sytuacja gospodarcza Namibii pozwala mieć nadzieje na dużą dynamikę rozwoju gospodarczego tego kraju w nadchodzących latach, stąd Krajowa Izba Gospodarcza przywiązuje dużą wagę do zwiększania obecności polskich przedsiębiorstw na tamtejszym rynku.

 

Gospodarka Namibii opiera się na kliku sektorach. W roku 2014 największy udział w PKB Namibii należał do: usług finansowych i biznesowych (15%), handlu, hoteli i restauracji (13,6%), produkcji przemysłowej (10,3%), górnictwa (11,3%), sektora rządowego (10,1%) oraz rolnictwa (około 9,0%).

 

Kraj posiada bogate złoża surowców mineralnych. Najbardziej wartościowe kopaliny wydobywane w Namibii to diamenty, uran, miedź, cynk, ołów, złoto, kadm, srebro i fluor. Najcenniejsze w skali światowej są pola diamentowe na północ od Oranjemund i kopalnia uranu w pobliżu Swakopmund. Diamenty stanowią pod względem wartości najważniejszy produkt w eksporcie Namibii (udział w eksporcie ogółem wynosi 21,1%). Namibia jest również jednym z największych światowych producentów rudy uranowej (5 pod względem wielkości wydobycia). To również znaczący producent cynku. Kraj ten zajmuje czwarte miejsce na liście największych eksporterów minerałów nieopałowych w Afryce.

 

Podstawowe grupy towarowe w imporcie Namibii obejmują: paliwo, pojazdy, maszyny i urządzenia, farmaceutyki, wyroby przemysłu chemicznego oraz instrumenty lekarskie. Namibia to także znaczący importer żywności.

 

Niemcy, Holandia oraz Belgia zajmują czołowe miejsce na liście największych eksporterów towarów do Namibii w ramach Unii Europejskiej.

 

Warto odnotować duże zainteresowanie Namibii podjęciem współpracy gospodarczej w działalności inwestycyjnej z udziałem kapitału zagranicznego w segmentach gospodarki narodowej takich jak:

 • budownictwo mieszkaniowe;
 • turystyka;
 • przemysł wytwórczy;
 • rolnictwo - przetwórstwo żywności;
 • energetyka;
 • transport i logistyka;
 • ochrona zdrowia.

 

Szczegółowych informacji na temat Misji Handlowej KIG do Namibii udzielają organizatorzy imprezy:

p. Agnieszka Salamończyk

tel. 22/ 630 97 73,

fax. 22/ 828 41 99,

email: asalamonczyk@kig.pl

p. Tadeusz Świątkowski

tel. 22/ 630 96 02,

tel. kom. 516 178 471,

fax. 22/ 630 99 15,

email: tswiatkowski@kig.pl

branże: Handel, Transport i logistyka, Maszyny dla przetwórstwa spożywczego, Maszyny dla górnictwa i budownictwa, Warzywa i owoce, Pozostałe produkty spożywcze, Górnictwo i przemysł wydobywczy, Sprzęt medyczny/rehabilitacyjny, Energia i surowce odnawialne, Turystyka, sport i rekreacja, AGD, Przetwórstwo spożywcze, Maszyny dla rolnictwa i leśnictwa, Maszyny i urządzenia, Wyroby z gumy i tworzyw sztucznych, Odzież, tekstylia, wyroby skórzane, Przemysł farmaceutyczny, Przemysł chemiczny i kosmetyczny, Zdrowie i medycyna, Budownictwo, IT/ICT

Misja Gospodarcza
Namibia - Windhoek
2017-04-22 - 2017-04-29
Dodał: Patrycja Operacz