Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji Eksportunatexpo PL

NATEXPO 2017


Rodzaj wydarzenia
Targi

Witryna wydarzenia

Średnia liczba odwiedzających (z 3ch lat)
12000

Średnia liczba odwiedzających z zagranicy (z 3ch lat)
1600

Średnia liczba wystawców (z 3ch lat)
650

Średnia liczba wystawców zagranicznych (z 3ch lat)
100

Polski akcent
WPHI uczestniczy

W dniach 22-24 października 2017 roku odbędzie się w Paryżu kolejna edycja międzynarodowych targów produktów ekologicznych NATEXPO 2017. Jest to najważniejsza impreza wystawiennicza dla sektora certyfikowanych produktów "bio".

 

Podczas targów przewidziana jest organizacja czterech stref tematycznych:

  • Żywność i wina ekologiczne,
  • Dietetyka i suplementy diety,
  • Kosmetyki i higiena,
  • Produkty i usługi do domu.

 

Targi są dobrą okazją do zaprezentowania polskich ekologicznych i nawiązania kontaktów z potencjalnymi importerami i dytrybutorami. Na uwagę zasługuje fakt, że Francja jest drugim krajem w Europie pod względem sprzedaży produktów ekologicznych.

 

Produkty ekologiczne stanowią stały element zakupów przeciętnego Francuza, szacuje się, że 6 na 10 konsumentów regularnie kupuje certyfikowane produkty „bio”. Wśród najczęściej kupowanych produktów znajdują się produkty spożywcze (owoce i warzywa, jajka, produktu mleczne, soki, pieczywo i mięso) oraz kosmetyki.

 

Certyfikowane produkty bio stanowią najlepszą przepustkę na francuski rynek. Francuscy konsumenci nieufnie podchodzą do importowanych produktów, niemniej proces certyfikacji "bio" jest na tyle ściśle kontrolowany, że stanowi dla przeciętnego Francuza nie tylko gwarancję „zdrowotności” danego produktu, ale świadczy przede wszystkim o najwyższej jakości składników użytych do jego produkcji. Z tego względu coraz częściej zwraca się większą uwagę na etykietkę certyfikatu ekologicznego niż informację nt. pochodzenia danego produktu.

branże: Rolnictwo i leśnictwo, Zboża, Mięso, Ryby, Warzywa i owoce, Oleje i tłuszcze spożywcze, Wyroby mleczarskie, Pozostałe produkty spożywcze, Wyroby z warzyw i owoców, Słodycze, Wyroby z mięsa i ryb, Wyroby zbożowe, piekarske i mączne, Napoje alkoholowe, Kosmetyki, Zdrowie i medycyna

Targi
Francja - Villepinte
2017-10-22 - 2017-10-24
Dodał: Małgorzata Kędzierska
Poprzednie edycje