Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMisja gospodarcza do Uzbekistanu2016 PL

Misja gospodarcza do Uzbekistanu


Rodzaj wydarzenia
Misja Gospodarcza

Polski akcent
WPHI rekomenduje

W dniach 7-10 listopada 2016 r., Krajowa Izba Gospodarcza we współpracy z WPHI Ambasady RP w Taszkencie oraz Izbą Przemysłowo-Handlową Republiki Uzbekistanu organizuje Misję Gospodarczą do Uzbekistanu (Taszkent, Samarkanda).

Beztytułu00Misja gospodarcza do Uzbekistanu

Misja jest kontynuacją wydarzeń promocyjnych KIG w Uzbekistanie i spotkań nawiązanych podczas poprzedniej wizyty z okazji Międzynarodowego Forum Inwestycyjnego w listopadzie 2015 r. oraz kontaktów zawartych ramach programu staży dla uzbekistańskich przedsiębiorców w polskich firmach.

 

W programie pobytu misji w Uzbekistanie zaplanowane jest Forum Gospodarcze Uzbekistan-Polska w Taszkencie, Seminarium gospodarcze w Samarkandzie oraz spotkania b2b miedzy polskimi a uzbekistańskimi przedsiębiorcami. Przewidziane są również wizyty w wybranych firmach, study visits i spotkania z przedstawicielami instytucji i organizacji samorządu gospodarczego oraz wizyta na Targach „International fruit and vegetable fair" (www.agrofair.uzwww.uzagroexport.uz). Zorganizowana zostanie również konferencja prasowa z udziałem polskich firm uczestniczących w misji.

 

Uzbekistan jest ważnym partnerem gospodarczym Polski, to drugi po Kazachstanie partner handlowy Polski w Azji Centralnej. Republika Uzbekistanu jest jedną z najszybciej rosnących gospodarek w Azji Środkowej (ok. 8% rocznego wzrostu PKB w ciągu ostatniej dekady) z rynkiem ponad 30 milionów konsumentów.

 

Położenie kraju na skrzyżowaniu szlaków komunikacyjnych w Azji Środkowej stwarza korzystne warunki do rozwoju współpracy regionalnej, także z krajami sąsiadującymi z Kazachstanem i Rosją. Polska eksportuje do Uzbekistanu głównie: wyroby przemysłu elektromaszynowego, chemicznego oraz artykuły rolno-spożywcze. Tradycyjnymi towarami importowanymi z Uzbekistanu są materiały i wyroby włókiennicze. Znaczącą rolę w imporcie odgrywają surowce energetyczne oraz produkty przemysłu chemicznego i przemysłów pokrewnych.

 

Koszt udziału w misji obejmuje*: bilet lotniczy na trasie Warszawa-Taszkent-Warszawa (linie Aeroflot przez Moskwę), transfery lotnisko-hotel-lotnisko, przejazd z Taszkentu do Samarkandy, transport miejscowy w Taszkencie i w Samarkandzie, wizę, ubezpieczenie, program spotkań na miejscu w Uzbekistanie, przygotowanie folderu informacyjnego o uczestnikach misji, opiekę organizatorów ze strony KIG, program towarzyszący.

 

Dokonamy rezerwacji grupowej w hotelu Wyndham Taszkent dla uczestników misji, natomiast opłata za hotel będzie dokonywana na miejscu przez uczestników misji (Hotel ok. 120 -140 USD) W hotelu płacić można miejscową walutą lub kartą VISA.

 

Z uwagi na bliski termin misji oraz harmonogram przygotowań, zainteresowanych udziałem uprzejmie prosimy o wypełnienie formularza zgłoszenia on line.

 

*Wszystkim zainteresowanym przekażemy następnie dalsze szczegóły dotyczące wyjazdu i kosztów uczestnictwa w misji.

 

Kontakt:

Elżbieta Wojtas

Biuro Współpracy z Zagranicą

tel.: 22 630 97 52

e-mail: ewojtas@kig.pl

branże: Produkty tytoniowe, Muzyka, Film, Usługi finansowe, Fotografia, Rzemiosło artystyczne, Wzornictwo i projektowanie mody, Rolnictwo i leśnictwo, Tekstylia, Produkcja metalowych wyrobów gotowych, Handel, Wydawnictwa, Przemysł obronny i zbrojeniowy, Pestycydy, Pozostałe branże, Farmacja i biotechnologia, Transport i logistyka, Odzież i obuwie, Pozostałe pojazdy samochodowe, Drzwi i okna, Produkcja pozostałych maszyn, Narzędzia mechaniczne, Autobusy, Pojazdy szynowe, Części i akcesoria samochodowe, Statki i łodzie, Instrumenty muzyczne, Przemysł lotniczy i kosmiczny, Pozostały sprzęt transportowy, Meble, Wyposażenie wnętrz, Samochody osobowe, Oświetlenie, Pozostałe górnictwo i wydobywanie, Zboża, Broń i amunicja, Pozostałe wyroby chemiczne, Pozostałe tekstylia, Maszyny dla przetwórstwa spożywczego, Aparatura pomiarowa i zegarki, Maszyny dla górnictwa i budownictwa, Mięso, Maszyny dla przemysłu odzieżowego, Maszyny dla przemysłu papierniczego, Ryby, Biotechnologia, Instrumenty optyczne i sprzęt fotograficzny, Warzywa i owoce, Pozostały sprzęt elektryczny, Maszyny ogólnego przeznaczenia, Przemysł petrochemiczny, Wojskowe pojazdy bojowe, Komputery, Maszyny dla metalurgii, Elektronika użytkowa, Leśnictwo i pozyskiwanie drewna, Poligraficzne, Oleje i tłuszcze spożywcze, Wyroby mleczarskie, Pozostałe produkty spożywcze, Wyroby skórzane, Wyroby z drewna (bez mebli), Górnictwo i przemysł wydobywczy, Wyroby z warzyw i owoców, Słodycze, Węgiel kamienny i brunatny, Kawa, herbata i przyprawy, Ropa naftowa i gaz ziemny, Dywany i dekoracje, Wyroby chemiczne w formach podstawowych, Produkcja i przetwórstwo metali, Farby i lakiery, Rudy metali, Produkcja metali nieżelaznych, Ochrona środowiska, Sprzęt medyczny/rehabilitacyjny, Energia i surowce odnawialne, Pozostałe wyroby elektroniczne i optyczne, Przemysł jubilerski, Produkcja mebli, Papier, Turystyka, sport i rekreacja, AGD, Przetwórstwo spożywcze, Maszyny dla rolnictwa i leśnictwa, Doradztwo/consulting/edukacja, IT/ICT, Wyroby z mięsa i ryb, Wyroby zbożowe, piekarske i mączne, Produkcja środków transportu, Budownictwo i architektura, Napoje alkoholowe, Kosmetyki, Maszyny i urządzenia, Wyroby z gumy i tworzyw sztucznych, Odzież, tekstylia, wyroby skórzane, Przemysł drzewny i papierniczy, Przemysł farmaceutyczny, Produkcja metali żelaznych, Sektor kreatywny, Sprzęt sportowy, Gry i zabawki, Przemysł chemiczny i kosmetyczny, Pozostałe wyroby, Zdrowie i medycyna, Organizacja targów i wydarzeń, Architektura, Media i reklama, Budownictwo

Misja Gospodarcza
Uzbekistan - Taszkent, Samarkanda
2016-11-07 - 2016-11-10
Dodał: Anna Woińska