Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMICA PL

MICA 2017


Rodzaj wydarzenia
Targi

Witryna wydarzenia

MICA 2017 - SalonInternational de l'Industrie Minière -  Międzynarodowe Targi Górnictwa:

  • Safex Pins Maritimes, Algier
  • 3-5 kwietnia 2017 r.

 

Dlaczego zachęcamy do wzięcia udziału w targach MICA 2017?

 

Ponieważ w naszej ocenie najlepszym sposobem na rozeznanie potencjału rynku, obowiązujących zwyczajów handlowych, nawiązania pierwszych kontaktów w danym sektorze jest przyjazd na targi.

 

Ponieważ sektor górniczy Algierii wkracza w fazę intensywnego rozwoju:

  • W drodze przetargu rząd zaproponował 38 lokalizacji górniczych do poszukiwań złóż mineralnych w 21 województwach (wilayas) Algierii, w tym 13 lokalizacji skał wapiennych w celu produkcji kruszyw i kruszonego piasku, 10 lokalizacji z pokładami gliny do produktów czerwonych, 10 lokalizacji z piaskiem dla budownictwa, 3 ze złożami soli dla przemysłu spożywczego, 1 złoże gipsu do produkcji tynku, 1 złoże tufu dla sektora robót publicznych.
  • Produkcja fosforanów ma osiągnąć 6 mln ton w 2018 roku i 10 mln ton w 2020 roku, wobec 1,2 mln ton dzisiaj; zaprogramowane jest ukończenie czterech zakładów przetwórczych, dwa w Oued El Kebrit (Souk Ahras) i w El Aouinat (Guelma).
  • Intensyfikacja eksploatacji złóż w Ghar Djebilat powinna umożliwić produkcję od 10 do 20 milionów ton stali w 2025 roku.
  • Import marmurów wynosi rocznie 500 mln USD.
  • Wiele projektów realizowanych w sektorze budownictwa w Algierii generuje wysokie zapotrzebowanie na materiały. Szacowany popyt na granulaty wynosi 300 mln ton rocznie. Ocenia się, że samego tylko piasku sektor zużywa rocznie 150 mln ton.

 

Dlaczego wystawcy przyjeżdżają na targi MICA 2017?

 

Targi MICA’2017 umożliwiają prezentację i promocja produktów i usług. Są platformą komunikacji specjalistów w sektorze górnictwa, oferują udział w programie konferencji prowadzonych przez ekspertów. Pozwalają poszerzyć wiedzę o rynku algierskim, zaprezentować swoją wiedzę i innowacyjne rozwiązania technologiczne, ułatwiają poznanie przyszłego partnera w Algierii i na innych światowych rynkach, są szansą na znalezienie nowego/ych rynków zbytu dla swoich produktów, technologii, usług. Są źródłem informacji o konkurencji.

 

Raz jeszcze podkreślamy, że specyfiką rynku algierskiego jest preferencja algierskich klientów do wyboru firm, z którymi nawiązali bezpośredni kontakt i budowanie na tej podstawie więzi obopólnego zaufania. Zdajemy sobie sprawę, że w dobie wszechpotężnej sieci elektronicznego przepływu danych takie podejście może wydać się archaiczne, nie mniej taka jest cecha tego rynku.

 

Udział w targach byłby bardzo dobrą okazją do zorientowania się w specyfice rynku algierskiego, rozeznania jego potencjału, przeprowadzenia rozmów z ewentualnymi klientami i ustalenia strategii przyszłych działań.

 

W tym kontekście zachęcamy Państwa do rozważenia uczestnictwa w targach na własnym stoisku lub (bez dodatkowych kosztów) na stoisku WPHI. Oczywiście służymy Państwu wszelką pomocą przy organizacji przyjazdu (uzyskanie wizy, rezerwacja hotelu …) i podczas pobytu: kwestie logistyczne, w tym umówienie spotkań z wyselekcjonowanymi firmami, pomoc językowa … itp.

 

Kontakt do organizatorów:

Hana KHELOUI

Cadre Commercial

Mobile: 05 59 01 15 69

Tél /Fax: 023 48 91 17

E-mail: hana.kheloui@symbiose-env.com

branże: Górnictwo i przemysł wydobywczy

Targi
Algieria - Algier
2017-04-03 - 2017-04-05
Dodał: Małgorzata Kędzierska