Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuMisja gospodarcza do Obwodu Kijowskiego PL

Misja gospodarcza do Obwodu Kijowskiego


Rodzaj wydarzenia
Misja Gospodarcza

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Kijowie serdecznie zaprasza do udziału w misji gospodarczej polskich przedsiębiorstw i instytucji pod przewodnictwem Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rozwoju Pana Jerzego Kwiecińskiego do Obwodu Kijowskiego, która odbędzie się w dniu 1 lipca 2016 r. w formule forum „Poland – Kyiv Oblast’ Regional Business Day”.

 

Organizatorami misji są Wydział Promocji Handlu i Inwestycji i Wydział Ekonomiczny Ambasady oraz Kijowska Państwowa Administracja Obwodowa we współpracy z Ministerstwem Rozwoju RP, Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości, Polską Agencją Informacji i inwestycji Zagranicznych, Polsko-Ukraińską Izbą Gospodarczą, Międzynarodowym Stowarzyszeniem Przedsiębiorców Polskich na Ukrainie oraz Regionalną Radą Przedsiębiorców w Obwodzie Kijowskim.

 

Powyższe przedsięwzięcie ma na celu promocję gospodarczą Polski oraz polskich przedsiębiorców, a także inicjację kontaktów handlowych pomiędzy polskimi firmami i ukraińskimi przedsiębiorcami z Obwodu Kijowskiego. Władze Obwodu wyrażają zainteresowanie współpracą z polskimi spółkami, pozyskaniem inwestorów z Polski oraz wymianą doświadczeń z polskimi partnerami instytucjonalnymi.

 

W trakcie misji planowane są spotkania z gubernatorem i władzami Obwodu, miejscowymi organizacjami samorządu gospodarczego, a także rozmowy B2B z przedsiębiorcami z regionu.

 

Wstępny program wydarzenia, formularz zgłoszenia udziału w misji (formularz można również wypełnić online) oraz lista ukraińskich przedsiębiorców Obwodu, którzy zgłosili zainteresowanie udziałem w spotkaniu z polską misją (nabór trwa) do pobrania poniżej.

 

Z prezentacjami dot. potencjału inwestycyjnego obwodu kijowskiego, koncepcją rozwoju parków przemysłowych oraz projektami inwestycyjnymi obwodu można zapoznać się w w/w formularzu online oraz poniżej.

 

Uprzejmie informujemy, że zainteresowane podmioty będą miały możliwość wizytacji wybranych zakładów i partnerów ukraińskich, wymienionych w załączonym wykazie (pod warunkiem wcześniejszego zgłoszenia zainteresowania), a także wystąpić z prezentacją pod warunkiem wcześniejszego zgłoszenia i uzgodnienia tematu prezentacji.

 

Strona ukraińska wskazała następujące obszary jako priorytetowe dla obwodu kijowskiego i według poniższego klucza w pierwszej kolejności będą wybierane prezentacje firm polskich:

  1. Еnergoefektywność i alternatywne źródła energii (audyt energetyczny budynków, termomodernizacja, wykorzystywanie i rozwój OZE);
  2. Rozwój gospodarki komunalno-mieszkaniowej (kanalizacja, termomodernizacja, gospodarka odpadami – ich utylizacja, recykling;
  3. Rozwój infrastruktury drogowej, budowa stacji paliw i centrów logistycznych;
  4. Zwiększenie potencjału inwestycyjnego, napływu inwestycji i turystów (doświadczenia w zakresie tworzenia parków przemysłowych, wsparcia inwestorów, przeprowadzania "roadshow" regionów).

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w misji wszystkie zainteresowane przedsiębiorstwa i instytucje polskie.

 

Prosimy o nadesłanie załączonego formularza zgłoszeniowego na adres kiev@trade.gov.pl (z tytułem maila: Misja do Obwodu Kijowskiego lub wypełnienie wniosku on-line

 

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa w dniu 24 czerwca br. (zgłoszenia w ostatnim dniu prosimy nadsyłać do godz. 12.00).

 

Udział w misji jest bezpłatny. Uczestnicy we własnym zakresie pokrywają koszty dojazdu i zakwaterowania w Kijowie.

 

W przypadku zainteresowania Państwa udziałem w misji oraz dodatkowych pytań prosimy o kontakt z:

 

Panią Małgorzatą Gawin

I Sekretarzem WPHI Kijów

tel.: (+38) 044 279 12 98

e-mail: kiev@trade.gov.pl