Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuUE logo PL

Unijne konsultacje w sprawie przyszłych zasad podziału kontyngentów na import serów do Kanady


Data zakończenia rejestracji
20-05-2016

Rodzaj wydarzenia
Spotkanie

Przedstawicielstwo Unii Europejskiej w Kanadzie organizuje spotkanie konsultacyjne w sprawie przyszłego mechanizmu podziału kontyngentów na import serów do Kanady.

 

Spotkanie to jest otwarte dla przedstawicieli krajów członkowskich Unii Europejskiej, w tym przedstawicieli firm zainteresowanych eksportem serów do Kanady. Odbędzie się ono w dniu 25 maja 2016 r. w siedzibie Przedstawicielstwa w Ottawie.

 

Dodatkowe informacje w tej sprawie, w tym informacje na temat sposobu zgłaszania zainteresowania udziałem w tym spotkaniu, w załączonej informacji Przedstawicielstwa Unii Europejskiej w Kanadzie.

 

* * *

 

Zgodnie z “Kompleksową umową gospodarczo-handlową pomiędzy Unią Europejską a Kanadą” (zakłada się, iż wejście w życie umowy nastąpi w 2017 r.) import serów do Kanady odbywać się będzie na dotychczasowych zasadach (kontyngenty bezcłowe, przy czym wysokość i zasady podziału tych kontyngentów mają ulec zmianie).

 

W związku z tym Ministerstwo Spraw Zagranicznych Kanady planuje w najbliższym czasie rozpocząć proces konsultacji z zainteresowanymi stronami, w tym krajami-eksporterami sera do Kanady, w sprawie przyszłego mechanizmu podziału przewidzianych w/w umową kontyngentów na import sera do Kanady.

 

Źródło: Przedstawicielstwo Unii Europejskiej w Kanadzie

branże: Handel, Wyroby mleczarskie, Przetwórstwo spożywcze

Spotkanie
Kanada - Ottawa
2016-05-25
Dodał: Małgorzata Kędzierska